Nowy telefon w Play albo Erze

Witam.

Jutro będe miał nowy telefon w Play albo Erze i nie mam pojęcia który wziąść. Proszę o pomoc… który tel polecacie? Interesuje mnie:

  • super mp3 stereo

  • filmy

  • aparat min 2.0 mpix

  • piękny wyświetlacz

Abonament do: 40-50zł

Ja bym wybrał Playa ostatnio za minimalny abonament 30zł dostałem Samusunga Z370 taki wszystko mający, taki sam telefon w Erze albo w Orange to wydatek minimum abonamentu 100zł. wiec jest o ci się bić jedynie czego potrzebujesz to zaświadczenie o dochodach jakiś rachunek co miesięczny ale łatwo to obejść wystarczy wyrobić sobie karet Vise w np. BPH nie kredytową i dać ją jako potwierdzenie dochodów nie ma jak sprawdzić czy to debetowa czy kredytowa więc taka forma ominięcia. Z Erą miałem za dużo problemów w Playu robią tobie wszystko or ręki w erze musisz za wszystko płacić nawet za list 5zł iż spóźniłeś się z płatnościami nie mówię już o ciągłych telefonach.

Tutaj masz spis:

http://web.playmobile.pl/resources/pdf/ … efonow.pdf

No racja. Tylko, że samsungiem z370 bawiłem sie pare dni. Wyświetlacz na dziwny ale fajny, zdjęcie robi świetne ale to nie dla mnie telefon. Potrebuję czegoś bardziej masywnego podobnego do SE k800 albo czegos z klapka np. V8

To akurat w abonamencie 50zł dostajesz K800i za 149zł. Według mnie super oferta. Są i inne fajne telefony w niedrogich cenach, ale ja chyba brałbym tego.

http://www1.era.pl/phones/phone_details … phone=1370

http://www1.era.pl/phones/phone_details … phone=1363

http://www1.era.pl/phones/phone_details … phone=1390

http://www1.era.pl/phones/phone_details … _phone=331

Klikasz na napis “Sprawdź ceny we wszystkich taryfach” i masz tam czarne na białym wypisane ile zapłacisz.

Era być może nie ma najniższych cen telefonów w porównaniu do Play’a, ale weź pod uwagę to, iż Era jest na rynku od dobryk kilkunastu lat. Samo to, iż jakaś tam sieć ma niskie ceny telefonów nie wystarcza…

Miałem niedawno Play’a i np. na głupim przejściu pod stacją PKP nie miałem zasięgu więc dlatego ponownie do Ery wróciłem. Więc rób jak uwarzasz.

Też mnie ojciec namawia na k800 ale ten model strasznie szybko schodzi na psy :-x za niedulgo to bedzie syf a ja nie bd musial trzymac go przez 2 lata :expressionless:

Zainwestuj w Nokię N73 ME :stuck_out_tongue:

Ze wszystkich telefonów jakie miałem (a ‘trochę’ ich było) ta jest najlepsza.

SE k800i jest dobry, ale jak sam mówisz… schodzi na psy, co jest zresztą łatwo zauważalne.

Ale chyba on jest najlepszy w ofercie a jak narazie to telefon z wyższej półki. Ostatecznie SE K530i ale to już gorsza półka, Motorola V6 albo Samsung U700.

Mam się śmiać, czy płakać?

Moi rodzice jak i ja sam mamy telefony w Erze od samego początku jej istnienia, a bzdury o jakich piszesz nigdy - powtarzam - nigdy nie miały miejsca. Nie wiem o jakich telefonach piszesz… zalegasz z płatnością - wysyłają jedynie SMS-a z przypomnieniem.

Poza tym, o jakich 5 zł mówisz? Ja płacę jedynie abonament (równe 40 zł) więc o czym w ogóle mowa? :o

Moim zdaniem Era to chyba najlepsza sieć z tzw. wielkiej trójcy. Najlepiej dba o swoich klientów, oferuje dużo więcej za przedłuzenie umowy niż inni. Ale ja narazie trzymam się Play i chyba dobrze na tym wychodzę. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Z tego widze tylko k800. Nokia n73 jest niezła tylko trzeba za nią nie mało dać i placic :frowning:

Chyba mi ten k800 został le jeszcze jutro sie zobaczy.

Ja jestem tego zdania, że jak już coś kupować, to dobrze i na dłużej.

Sam zbierałem na N73 parę miesięcy, ale opłacało się po pierwsze poczekać, a po drugie przeznaczć całą sume na ten telefon. Nie jest to komórka, którą wymienisz po roku - masa aplikacji (w końcu to Symbian), super gry, głośniki stereo z prawdziwego zdarzenia jak na telefon, a aparat również bardzo dobry.

SE są fajnymi fonami, ale nie przekonują mnie… miałem z nimi do czynienia i nigdy więcej, a to z uwagi na te joye oraz ogólną nudę jaką niosą ze sobą te telefony.

Fakt Nokia N73 to nie ma co porównywać z innymi, które tu przytoczyłem. Tylko ta cena :frowning:

Albo LG KE970 Shine… najgorszy nie jest, chociaż w tym wypadku SE k800i będzie lepszy.

Ale jak mówią… looknij do Play’a jeszcze. Telefony mają faktycznie fajne… więc masz trudny wybór. :slight_smile:

Swoją drogą dobrze, że nie pisałeś o Orange albo Plusie… po prostu chwała Ci za to. :stuck_out_tongue:

A k800 ma symbiana? :roll:

Orange i plus to… nie ma o czym gadać :x

Zdaje się, że nie :wink:

Ale sprawdź na jakiejś stronie z telefonami komórkowymi, bo pewien jestem na jakieś 95%. :slight_smile:

Symbiana nie ma.

A czym się różni k800 od k800i?

To są te same telefony!, niektórzy porostu do SE K800i zapominaj dopisać i, i może budzić wątpliwości, ale nie potrzebne.

Hmmmm moja koleżanka ma nokie E50, niby fon z symbianem, ale po 2 tyg. używania stwierdziła że ten cały symbian jest to jeden wielki badziew 8), zamieniła się z ojcem na se k800i i odraz nabrała chęci życia :stuck_out_tongue: (koleżanka).

Dla normalnego człowieka symbian nie jest potrzebny. Ogólnie zawsze mi się wydawało, ze tele z systemem są dla biznesmenów co musza jakieś tam pliki worda czy exela otwierać ( w sumie są już programy do otwierania *doc na Javę).

Ja tam ci polecam se k810i ja taki mam fonik, i bardzo go sobie cenie. Ma wszystko co powinien mieć telefon. Aparat 3,2 mipx jest super, xeon lampa błyskowa jest nie zastąpiona, dobry odtwarzacz mp3, acc, mp4. 3G jest bardzo przydatna.

wątpliwości może budzić klawiatura, ale jest ona naprawdę bardzo. Teraz w nowych seriach telefonów (w tym seK750i, K800i, K810i i inne) problemy z joy wyeliminowane działa on szybko i nie zawiesza się. nic się nie tnie tak jak w modelu se K700i

Telefon spox bateria długo trzema, ładny soczysty wyświetlacz (2,2 cale)

A gdy nie będzie ci zleżeć na gwarancji można go naprawdę bardzo fajnie po tuningować :stuck_out_tongue:

A więc polecam fajny fonik.

Ja jestem normalnym człowiekiem, a symbian mi sie przydaje. I jeżeli jest to badziew, to dopiero jakim badziewiem jest soft Sony Ericssona. :stuck_out_tongue:

A koleżanka, to wiesz co… poza tym Nokia E50 jest typowo biznesową komórką w związku z tym sam bym ją zamienił, ale na N73, bo…

Nokia N73 Music Edition jest kilkaset razy lepsza, choćby z uwagi na parę dodatkowych funkcji.

Przede wszystkim, aparat ma lepszy niż SE (minusem jest jedynie słabsza lampa błyskowa LED, jednak po przełączeniu do trybu nocnego i uruchomieniu w nim lampy błyskowej zdjęcie nie jest takie straszne, jak to mówią…).

Nokia N73 ME również to ma, więc o czym w ogóle mowa… :roll:

SE k800i nie obsługuje jedynie EDEG, ale rozmiar wyświetlacza ma taki sam, jak N73, jednak ten z Nokii jest o wiele lepszy… nasycenie kolorów, ostrość, jasność czy kontrast - bez porównania do SE.

A tak nawiasem mówiąc, Symbian jest o tyle dobry, iż znajdziesz na niego masę aplikacji - być może są jakieś dla zwykłych fonów bez symbiana pod javę, ale jest tego znacznie mniej… . Poza tym wśród aplikacji nie ma jedynie biznesowych - są rozrywkowe, np. odtwarzacze MP3 które jakością nie mogą się równać temu domyślnemu, odtwarzacze wideo takie jak DviX Player, SmartMovie (odtwarzające formaty np. XviD, DviX, avi). Do wyboru, do koloru. :slight_smile:

Dodać do tego super gry pod symbiana, aplikacje do edycji zdjęć, ripowania muzyki… dobra, skończe już bo w za dobrym świetle telefonik przedstawiam. A jest jeszcze przecudowna Nokia N95 xD :mrgreen:

Sorry, ale co chciałeś przez to powiedzieć?? se k810i soft jest bardzo dopracowany! !!

aparatu to nie ma wcale lepszego!!, min są na tym samum poziomie. Ale ta klapka chroniący obiektyw to jakąś porażka jest!! aby postaci się do aparatu trzeba pół obudowy przesunąć :stuck_out_tongue: no to faktycznie super telefon… W se K810i trzeba tylko mały prostokąt wystarczy przesunąć do dołu iii juz mam aparat! !!

Aaa i ta “dioda” nawet na latarkę się nie nadaje heheheh

Taaaa jasne, czy ty kiedyś widziałeś wogóle wyświetlacz se k810i?? (tzn. nie licząc w tego co zobaczyłeś w gazecie 8) ), wyświetlacz jest (jakościowo) jak z dobrej cyfrówki, tapety z winowsa na telefon niczym sie nie różnią. No to coś o tym telefonie świadczy kontrast oceniam na 6!! gdy telefon przekręci o 90 stopni to nie mam żadnych „rozdwojonych kolorów" typu ze z żółtego robi się czarne. Kolorki są też bardzo dobrze nasycone.

Jaki sens ma oglądanie filmów avi w pełej wadze na 2.2 calowym wyświetlaczu???. przecież wyjdzie na jedno gdy sobie film skonwertujemy na mp4 + zaoszczędzimy trochę miejsca na karcie.