Nowy zasilacz do nowej karty graficznej

Witam, mianowicie planuję zakup używanego GTX’a 750 Ti gaming 2 GB GDDR5 z taktowaniem na rdzeniu: 1085 mhz na pamięciach: 5400 mhz. I teraz zasilacz, odwiedziałem strony typu “Psu wattage calculator” No i jedna strona mi pokazuje, że optymalny dla tego zestawu to 450 W a inna 347 W. I teraz nie wiem której wierzyć. Mój sprzęt to
I5-2500 4x3,3GHz
8 gb RAM DDR3 (2x4gb 1333mhz)
GPU no to ten 750 Ti
1 dysk HDD 500 gb, ma 7200 obrotów
I mam stację dysków…

Może wy jakąś stronę polecicie która pokaże zasilacz już taki odpowiedni lub sami wiecie jaki zasilacz do tego zestawu??

Odradzam, za 100 nie znajdziesz, a za 250 kupisz rx 560/gt 1050 przy odrobinie cierpliwości. Obie nieco wydajniejsze i nowsze, więc nie padną, a 750TI może niedługo już zacząć sprawiać problemy (wiek). Ogólnie wiesz, ze szukasz karty o klasę za słabej do tego komputera? To by 1050Ti/rx 570 raczej bardziej pasował.

Jeżeli chodzi o zasilacz, to zakłądając, ze nie masz chińskiego złomu/bomby, to do Twojej konfiguracji starczy zwykły 350W (np. Silentium ma tanie i niezłe), jak kupisz na zapas 450, minimalnie droższa, to będziesz jechał stale na obciążeniu rzędu 50%. :wink:

No, chciałem kupić tego 750 Ti bo na niego mam kasę a na te rx czy 1050 już nie :c Karta mi się wydaje dobra jak na ten sprzęt

Mówimy o używanych wszystkich? Powiedz ile masz, pisz do ludzi i pytaj, może spuszcza cenę.
Ja nie chce Ciebie straszyć, ale musisz sie liczyć z tym, że za pół roku karta padnie i ni pieniędzy, ni karty…:wink:

Zależy do czego, te wszystkie są “low entry level”, czyli dla niedzielnych graczy. O FHD w większości gier zapomnij przy dobrych wiatrach 900p, przy złych 720, detale niskie max średnie w starszych. Rzecz jasna mówię o grach, nie muzelnym CSGO i LOLu.

Chciałbym kartę która poradzi sobie w gta 5 w full hd na tych średnich czyli najniższych lub wysokich w 30 klatkach lub world of tanks w 720p na grafice średniej bądź wysokiej w 60 klatkach, ogólnie takie ustawienia w grach mi wystarczą, 720p i grafika średnia/wysoka i 30 klatek lub 60 bo nie we wszystkich e - sportowych grach 30 klatek zapewnia komfort rozgrywki

Oczywiście w grach w których grafika jest gówniana czyli np. fortnite to na najniższych

To każda z tych da radę. :wink: Nie jestem tylko pewien 2GB Vram i wysokich w GTA5. Średnie powinny być ok, ostatnio ktoś kupił na forum 560D i miał cos pod 60 na średnich bodaj. :wink:

Czyli 750 Ti wystarczy ? Oczywiście mówimy nadal o używanej, i nie będę mówił tutaj o moim (nowym) GT 710 który prawie 1,5 roku pracował w starym kompie, ale w tym momencie ta karta jest za słaba na ten komp i jest “bottle neckiem” dla tej i5, i dlatego zmiana na lepszą i cały czas o tym 750 ti myślę…

Teraz, jak powiedziałeś że jest duże prawdopodobieństwo że karta zdechnie przez swój wiek po 1/2 roku to mam wątpliwości co do zakupu…

Nie mówię, że dokładnie po 6 miesiącach. Mówię tylko, że gt 750TI to 2014 rok., a ryzyko zgonu karty rośnie wraz z wiekiem. 660 juz stosunkowo często padają. Musisz więc przekalkulować., jeżeli cena jest 100 zł wobec 250 za 1050, to bierz. Natomiast gdybyś miał płacić 200 zł za 750Ti i 250 za 1050, to bym sugerował odżałować 50 zł.

Napisz też jaki masz ten zasilacz, marka, moc i wiek. :wink:

Jaki mam? No na obecną chwilę to 265 watowy, i tylko tyle wiem o nim. A do tej karty chcę kupić Od silentiumPC 350 Watowy

Nowy, oczywiście

Kup 750Ti bo ludzie sprzedają za 100. Do niej i tego i5 wystarczy zasilacz z 250W na linii 12V. Czyli średnio na jeża jak kupisz silentiumpc Elementum 350W to spokojnie wystarczy.

Aha, no to teraz lipka, sprzedaż zakończona, była tylko 1 sztuka tej karty graficznej, ale znajdę inną ;c

Ogólnie to karty opłaca się szukać na olx?

To powiedz jeszcze, czy to nie jest jakieś “poleasingowiec”, bo tak i rozmiary obudowy, układy wewnątrz i nawet złącza (mniej W) bywały pokopane…]

Powiem, że na zasilaczach znam się najmniej, nawet nie wiem jak sprawdzić czy to nie jest jakiś “poleasingowiec”, Mój komputer to:
Dell Optiplex 790 MT

Już wybrałem sobie tego 750 ti z allegro lokalnie :i

To zaczekaj z zakupem.
Masz poleasingowca.
Sprawdź na początek, czy karta wejdzie, tzn. jej wymiary vs wielkość maksymalna (długosć+wysokosć) w manualu, jeżeli firma nie dała, to na stronie della. :wink:

Wymiary 175 x 360 x 417 mm
To co udało mi się znaleźć