NVIDIA do 400 PLN

Cześć,

Nieśmiało rozglądam się za następcą GTX 750, który trafił do peceta mojego kuzyna (kto kojarzy ten wie). Żaden ze mnie gracz, ale nie chcę się cofać, więc postanowiłem lekko zwiększyć budżet. Patrzę na portalach aukcyjnych i widzę, że do 400 PLN kupię np. 780. Albo 960. Albo 1050 Ti. Zerknąłem na stronę passmarka i widzę, że pierwsza karta była by najwydajniejsza, za to jest potężną grzałką. I tak się zastanawiam… co brać? Pchać się w wydajniejsze starocia czy kupić oszczędniejszą, ale mniej wydajną now(sz)ą kartę.

Co radzicie?

Z góry uprzedzam, że kart ze stajni AMD nie biorę w ogóle pod uwagę. W moim odczuciu Linux lepiej radzi sobie z zielonymi :slight_smile:

Z góry dzięki/thanks from the mountain

ps. a jakby ktoś miał coś do sprzedania, to nie mówię nie :wink:

No to jak chcesz, 1050 ti na pewno jest wyraźnie najmłodszy = daje największe szanse na długie życie. Gtx 960 jest tylko trochę mocniejszy, ale będzie ze 2 lata starszy. Szkoda że nic z AMD bo nowy rx 560 kosztuje 350 zł.

Niby tak, ale RAMu mało.

Jeżeli masz okazję na 1050Ti to bierz. Niemniej w cenie nowego masz dużo mocniejszego RX 570. Myślę, że nawet na Linuxie wyszedłby lepiej niż GTX. Jak w grę wchodzą tylko używki to olej tego RX. Za łatwo trafić na pokoparkowego.

EDIT:

400 zł czyli tylko używki. 1050Ti wyjdzie najlepiej i już.

Za 4 stówki znajdę bez trudu. Wykorzystam swój urok osobisty :wink:

…i 1050ti z 20% wydajniejsza od Radka 560, nawet porównując z wersja 4 GB.
Jedyny plus: nówka i pewna, a konkurencja dla 1050ti raczej w używanej 570. :wink:

Dzięki chłopaki :slight_smile:

Jak się kiedyś spotkamy na zlocie, to macie po flaszce whisky :wink:

Tak z ciekawości, jak zamierzasz wykorzystać dedykowaną grafikę na linuksie?

DOOM mnie drażni w 30 klatkach, a chcę go ograć.

Na Linuksie?

Na Linuksie. Vulcan ma lepsze wsparcie niż na Windowsie.

Poza tym ze względów ideologicznych nie zamierzam instalować okienek. Nawet dla gier.

Sorki, próbowałem grać na Linuksie ale to co szło płynnie na Windowsie na Linuksie było pokazem slajdów, dlatego dziwi mnie że ktokolwiek chce się karać graniem na systemie który nijak nie jest z tym kojarzony.

Od kiedy na Linuksie zawitał Proton (Steam), granie jest przyjemnością :slight_smile:

To właśnie Steam mi zafundował taką zabawę.

Sheeeeet happens. Ewentualnie mogę napisać, że “u mnie działa” :slight_smile:

Ej… @anon7248146, @LORDEK jeszcze jedno pytanie. Z tych kart, które są na OLX, brać Palita, Asusa czy Gigabyte?

BTW, 1050 to dobry wybór w takim budżecie, chyba najlepszy.

Gigabyte nie plombuje kart co ważne jak masz gwarancję a planujesz poprawki fabryki, np nowa pasta.
Najlepiej poszukaj recenzji, która pracuje najkulturalniej.
To chłodzenie Gigabyte’a mam aktualnie w 1660S, daje radę.
1050 powinna dawać mniej ciepła więc może być tylko lepiej.

Co trzeba zaznaczyć Gigabyte robi ostatnio dobrą robotę z grafikami, nie mylić z softem, ich soft jest tragiczny, zalecane jest omijanie go z daleka.

Ten palit to jednowentylatorowa konstrukcja, Asus potrafi skaszanić chłodzenie, ale nie wiem czy to akurat ten model - choć właśnie na Duale narzekano. To chłodzenie Gigabyte mam na swoim RX 480. Ogólnie jest dobre, ale być może będzie wymagało ręcznego ustawienia obrotów wentylatorów - nie wiem jak jest na kartach NV, ale na Radeonach ustawienia były do tyłka.

Osiołkowi w żłobie dano…

Szkoda, że KalmX nie były popularne :wink:

Jeszcze raz dzięki.

Ciii… bo sam wiesz kto jeszcze przyjdzie.

To nie są karty do grania, to multimedialne cichacze.