NVIDIA Geforce GTX 460 vs ATI Radeon HD5830

Witam serdecznie mam do wyboru dwie karty graficzne, która będzie lepsza?

NVIDIA Geforce GTX 460 czy ATI Radeon HD5830

moje wnioski są następujące, karty są podobnych parametrów, cenowo bardzo podobnie i różnią się tylko tym, że każda grafika jest z innej stajni, jedna od nvidia a druga od ati. Pytanie którą wybrać, która będzie dawała większą satysfakcje w grach. Ati widzę, że ma znacznie więcej procesorów strumieniowych około 1200 a nvidia tylko coś około niecałych 400, i ati ma nieznacznie wyższe taktowania zegara i pamięci. Ale czy ilość procesorów strumieniowych jest znaczącym wyznacznikiem dla którego powinienem kupić ati a nie nvidie? Czekam na wasze opinie. Nie mam bladego pojęcia którą wybrać proszę o wasze propozycje z argumentami, najlepiej jakimiś rozsądnymi. Pozdrawiam i czekam z niecierpliwością na wasze opinie. :slight_smile:

http://nvision.pl/Radeon-HD-5830-szybka … ils-9.html

teścik

PS: ATI rządzi! !!

http://www.benchmark.pl/zestawienie_gpu.html

Korzystam z tego zestawienia kiedy mam wątpliwości - niestety nie ma dla tych kart danych z 3dMark itd, ale możesz porównać wszystkie statystyki jeżeli idzie o budowę. Obie karty mają swoje mocne i słabe strony - ja w tym wypadku akurat sugerowałbym się pewnie sympatią do firmy nVidia, ale nie wiem do czeka zamierzasz używać samej karty. Gry? Grafika 3D? Jeżeli gry to jednak więcej gier jest sygnowanych logiem nVidia i tu może być jej przewaga nad Radeonem. Tak samo osobiście wolę support sterowników nVidii od Radeonów, ale to moje osobiste odczucia. Sprecyzuj do czego Ci ta karta i pomyślimy :slight_smile:

Powiem tak: Brałbym ati, ponieważ już niedługo będzie oferowała świetną fizykę oraz bardzo dobre wykorzystanie procesorów strumieniowych. Jeszcze tego nie ma ale sądząc po tym co osiągnęli w swoich demach, mogę jasno stwierdzić, że przebije to physx nvidii. Co do wykorzystania procesorów strumieniowych to ati też zaczęła o to starannie dbać. Niby nvidia jeszcze jest lepsza pod pewnymi względami w grach ale za niedługi czas ati ją przebije. W najnowszych sterownikach dano już narzędzie do tworzenia aplikacji 3d z wykorzystaniem właśnie procesorów strumieniowych. Ludzi za to się wzięli i wkrótce z tego coś będzie. Silnik fizyczny havoc też staje się bardzo dobry a nawet doskonale prezentuje się w grze oblivion, grze z 2006 roku, gdzie physx nvidii jeszcze kulał i mało kto o nim słyszał.

Obiektywnie patrząc…Jeżeli chodzi o GTX 460 w wersji 1 GB to wygrywa znacząco z HD 5830, no i jest raczej tańszy, a to kolejny plus skłaniający do wyboru karty od nVidii. Model HD 5830 to taki niewypał AMD (dawniej ATI).

Patrząc na to co powiedział xZdzislawx to zakładam że suchnor25 tak jak ja ma nVidie :smiley:

nie na 100% ale może…

Nie ma żadnej grafiki (znaczy się jakaś kiepską od ATI mam na dzisiejsze już czasy)…bo mam lapka (a na nim nie gram, więc wsio ryba co mam). Nie jestem jakiś śmiesznym funboyem, po prostu co jest najbardziej opłacalne to polecam.

Miałem nvidię przez blisko 6 lat a od roku z kawałkiem mam ati/amd. Wolę ati jednak

Ja nie jestem żadnym funbojem:D Miałem na socketA dwie grafy z AMD, i kupując nowego kompa szykowałem coś z 5750/5770, ale ceny spadły gtx460 768mb to kupiłem gtx460 bo bije na łeb w grach karty AMD w tym przedziale cenowym, a proszę o dokładne sprecyzowanie czy wersja full(256bit 1GB) czy wersja okrojona(768mb 192bit).

Ale i tak “okrojona” cena+wydajność= lepsza opłacalność. Nawet jeśli AMD 5830 w tym wypadku wygrywa nawet te 2% z gtx460 768mb i tak nie jest warte tych pieniędzy które trzeba dopłacić, bo jak można zauważyć mamy już AMD z rodziny 68XX to wtedy one były by lepsze.

panowie nic mi narazie nie pomogliście, wizja którą kartę wybrać jest jeszcze bardziej mglista niż była. :slight_smile:

jakieś sugestie, moje jest tutaj jakiś obiektywny obserwator co miał i tą i tą kartę i wie która jest lepsza?

Pharun - wyjaśniłem po co mi jest karta potrzebna, cytuję:

Pytanie którą wybrać, która będzie dawała większą satysfakcje w grach.

o tutaj jeden user przypomniał mi o ważnej sprawie, o bardzo wielkim minusie, gdy ulepszałem kompa z grafiką na agp to się mega, przejechałem, rozczarowałem. Jak się okazało do tej konkretnie karty która miałem ATI nie wypuściło sterowników, i musiałem instalować stery od jakieś podobnej. Masa kombinowania, a w rezultacie karta chodziła jeszcze gorzej niż poprzedniczka i powróciłem do niej. Oczywiście do karty nvidia’ii. I faktycznie ten support do sterów jest fatalny. To chyba wybór jest już jasny.

Interesuje mnie tylko czy na NVIDIA Geforce GTX 460 da się płynnie zagrać w tytuły takie jak mafia II (full detale)i kilka tytułów w DX11. Do przejścia mam kilka starszych tytułów tj. trylogie PofP; Cod kilka ostatnich części i coś tam jeszcze się znajdzie. Wydaje mi się, że ta karta ze stajni nvidia spokojnie uciągnie te tytuły na max detalach skoro kumplowi na GTS8800 i teraz na GTS250 wszystko chodzi na maxa i ilość fps’ów jest przyzwoita. To jak jakieś sugestie? :wink: :smiley:

A jaka jest różnica pomiędzy Geforce GTX 460 a 465, z mojego porównania, to GTX460 jest minimalnie lepszy, ma tylko mniej procesorów strumieniowych o jakieś/kilkanaście, kilkadziesiąt.

PS: RedEvil chodzi oczywiście o wersje pełna z pamięcią 1GB DDR5 i szyną pamięci 256bit’ów.

Na swoim Athlon x3 3.1ghz z gainward gtx460 768mb 2gb ram, mafia2 max detale z medium physx chodzi przyzwoicie- nie pamiętam raz chyba uruchomiłem dla sprawdzenia kompa.

Dirt2 w dx11 z x16 AA bez zacinek. Alien vs Predator dx11 max detale oj ciężko:/ tnie i na kilka sekund zwiechy. Ogólnie jestem zadowolony bo w końcu jestem wstanie pograć w max detalach w 3/4 gier w jakie gram, a nawet poświęcę się na kilka ścinek, bo do nich jestem przyzwyczajony mając nie dawno socketA . Gothic3 czasem przytnie ale bez AA i kilka detali daje radę, tylko że gram w 1680x1050 ,a nie wiem jaką ty masz rozdzielczość, dla fullhd będzie jeszcze gorzej.

moja grafa pracować będzie z i3 3,06Ghz, na płycie Asusa tak za około 350zł i pamięciami RAM 4 GB DDR3 1333Mhz i w obudowie dobrze wentylowanej cooler master elite 333 oraz na zasilaczu ocz steal series 600W bodajże i właśnie jako uwieńczenie tego zestawu myślę o grafice gf gtx460 1gb ddr5 256bit

mam narazie monitor benq T905i pracuje na max rozdzielczości 1280x768. Dlatego, że mam taką kartę, ale jaka jest maxymalna rozdzielczość dla tego monitora to nie mam pojęcia bym musiał sprawdzić. Tak myślę jeszcze o k.muzycznej z serii X-fi Creative. :razz:

PS: która z dystrybucji Geforce GTX460 jest najmocniejsza z obecnie dostępnych na rynku?

Gigabyte, Zotac, Evga…? :wink:

Kiepski support ati był ale 3-4 lata temu. Teraz macie sterowniki dla każdej karty i nie sprawiają one najmniejszych kłopotów. Na 5770 mojej, mafia 2 chodzi na max bardzo dobrze.

ale jeszcze inne pytania zadałem w moim poprzednim poście a nie uzyskałem na nie odpowiedzi. :twisted:

Ja miałem Radeony w swoim życiu i po zmianie na GFy jestem z nich bardziej zadowolony i ich się trzymam. Na 460 pograsz spokojnie w Mafię 2 - ja grałem w nią na wysokich detalach na moim sprzęcie (patrz opis) tylko wyłączyłem PhysXa, ale ma to związek z tym że moja grafika ma 512MB i z tym że taka ilość pamięci musi mi wyświetlić tekstury na ekranie 1920x1080. Jeżeli pytasz o odczucia ogólne, support i moje prywatne zdanie to ja całym sercem polecam GFa. Nie jestem fanboyem, nie rozpatruję tego pod względem techniki itd - jestem zapalonym graczem gier akcji i dużych 25 osobowych raidów na World of Warcraft i jako gracz polecam Ci karty nVidii. Koniec, kropka amen :slight_smile:

Tak się składa, że grałem w world of warcraft przez 3 lata prawie i polecam ati. Na radku 4870 jak i tym co mam teraz, nie odczułem żadnego klatkowania przy maksymalnych ustawieniach i wygładzaniu maksymalnym. Nawet w miastach typu orgimaar w godzinach szczytu nie spowalniało aż tak bardzo przy 50+ postaciach.

jakie forum długie i szerokie, każdy ma inna opinie, cóż chyba jednak mimo wszystko biorę gf. Pewny wybór. Tym bardziej, że na tej rozdziałce co mam to na pewno będzie na maxa chodził, bo rozdzielczość za duża nie jest i w grach fps będzie śmigać wszystko na max detalach. =D>

http://www.arest.pl/produkt/Karty-grafi … 40402-10P/

http://www.arest.pl/produkt/Karty-grafi … 80-00-40R/

http://www.arest.pl/produkt/Karty-grafi … E-1GD5-OC/

http://www.arest.pl/produkt/Karty-grafi … 460OC-1GI/

http://www.arest.pl/produkt/Karty-grafi … 8336-1190/

Ceny są rożne i według mnie najrozsądniejszym jest wybór wersji z Gigabyte wersja z OC 719zł, potem jest MSI kosztujący 800zł ,ale zauważ że dałem radka, bo jest ciut droższy od tego msi, więc jak już na tyle stać można było by się zastanawiać nad nim- bo on konkuruje właśnie z gtx460. Zotac i Gainward raczej ja bym odrzucił, dodane tylko tak dla pokazania co można wybrać.

Gigabyte ma @715 GPU z 675zł a MSI ma @725 GPU, tylko że dużo więcej i za to nie wiem przypadkiem czy nie lepszy cooler, ale wtedy już bym się zastanawiał nad radkiem:P

Więc spokojnie bierz Gigabyte bo ma 2 wentylatory i nie myśol za długo bo sam nie będziesz potem wiedział co brać:P

Pozdro

tak jest raczej na 99,95 % biorę gf GTX460 wersje ą mocniejszą z 1gb pamięci, dystrybucji gigabyte. :?