NVIDIA GeForce4 MX440

Na samym początku nie będe zgłaszał problemu tylko chciałbym aby pod tym postem wpisały się osoby które posiadają karty graficzne NVIDIA GeForce4 MX440

Gdy chociaż jedna osoba się zgłosi to wtedy zadam pytanie na forum bądź na PW.

Ja mam taką paść w kompie i żadnych z nią problemów oprócz jednego że nie moge zainstalować wina 98se, po wymianie karty na inną, 98 sie instaluje a potem już chodzi na GeForce4 MX440

Ciekawy problem.

Miałem GF4 i nigdy nie miałem problemu z zainstalowaniem Windowsa 98 SE

To że ciekawy i lekko niezrozumiały problem to ja wiem ale niestety tak mam od czasu jak wymieniłem płyte gł z abita na solteka , na abicie i z tą GF, 98se instalował sie bezproblemowo , widocznie gf nie lubi sie z soltekiem tylko dlaczego po zainstalowaniu systemu wspópracują ze sobą i nie występują żadne problemy,nie umiem sobie na to odpowiedzieć.

No tak.

Ja pracowałem tylko na abicie, więc pewnie dlatego problemu nie miałem.

Czekamy na pytanie :slight_smile:

Ja tez mam te karte.

ja tez mam ta karte i zawsze mam najnowsze stery i działa bez problemu tylko mogła by byc troche szybsza i miec shared pixels

ja mialem Gf 2 mx 4oo, a roznica pomiedzy nim a gf 4 mx 44o to zegary :slight_smile:

Oki.Chodzi mi oto że zainstalowałem najnowsze sterowniki oznaczone numerkiem 71.84 (od razu pisze że mam Windowsa XP Pro) i nie działają mi gierki takie jak DSJ 3 ,Fifa 2005 itp. .Działają mi natomiast Collin 3 i Painkiller.Nie rozumiem dlaczego tak się dzieje.Miałem wcześniej sterowniki oznaczone wersją bodajże 30.XX(nie pamiętam za dobrze).Chciałbym wiedzieć jakie sterowniki macie wy zainstalowane i na których działają gry takie jak Collin Fifa itd.

stery z serii 71.xx nie sa pod to gpu! zainstaluj cos w stylu 42.86 lub 45.23 :wink: pozdro :slight_smile:

Ja mam wersję 40.72.

Collin 4 i FIFA 2004 chodziły bez oporów.

DSJ3 i FIF-y 2005 nie próbowałem, więc nie wiem.

Kilku userów z tego forum polecało wersję max. 56.72, ale u mnie nie poszła. Może to być kwestia samej karty, więc próbuj.

Tutaj masz wszystkie stery nVidii.

http://www.nvidia.com/object/winxp-2k_archive.html

O właśnie oto chodziło.Dzięki za info ziomuś.

A ja mam jeden programik DOS-owski, ktory pod win XP kijowo jest wyswietlany przy kazdej wersji sterownikow nVidii i nie wiem czemu… Najgorsze, ze przy poprzednim zainstalowaniu windowsa cos przypadkiem zainstalowalem, ze zalapalo i ruszyl bez problemu, ale za Chiny nie wiem, co wtedy zrobilem :? . Teraz robilem znow reinstalke i juz nie wiem, co mam zrobic zeby znow zalapalo :frowning: Ktos mi tu poradzil programik do emulacji DOS-a i to juz jest cos… ale najlepiej byloby, jakby to dzialalo bez emulatora… hmm

Możesz zdradzić jego nazwe ???

Nie jest to gierka, ale program Ariada pod DOS-a, cos w rodzaju pomocnika w rozwiazywaniu krzyzowek.

Pamietam, ze kiedys probowalem uruchomic go na innej karcie graficznej, ale byly te same problemy, wiec nie jest to chyba problem karty graficznej tylko… no wlasnie, czego? Dodam jeszcze, ze ustawialem tez tryb zgodnosci tego programu z win 95 czy 98, ale problem zostaje.

Z tysiąc razy pisaano że te karty w większości pięknie chodzą na sterze w wersji do XP 56.72.

Pamiętaj o sterach najnowszych do płyty głównej,jak VIA pakiet 4.49 wzwyż - karta czuła na ich brak.

Poczytaj.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=23462

Ladnie ze mi to mowisz, tylko gdybys przeczytal moj wczesniejszy wpis to zobaczylbys, ze napisalem: “A ja mam jeden programik DOS-owski, ktory pod win XP kijowo jest wyswietlany przy kazdej wersji sterownikow nVidii i nie wiem czemu…” Przy innej okazji sam pisalem ze znajomy informatyk polecil mi, zeby wgrac sterowniki 56.72 i na nich dzialalem, ale tez to nic nie dalo.

Mam 4.55…

Przeczytaj podany link nie ma gotowej recepty na sukces przy karcie grafiki i sterach.

Jeśli chodzi o programy dosowe, to raczej wina leży w XP niż sterach.Podejrzewam że na WIN98SE z programem nie byłoby problemu na Twoim kompie.

No tak, bawilem sie instalujac kolejne wersje karty graf. ale przy zadnej nie zalapalo jak nalezy. Najciekawsze dla mnie jest to, ze w pewnym momencie cos sie stalo ze zaczal ten program chodzic normalnie, ale jestem gapa, bo nie zapamietalem, kiedy to sie stalo, co wczesniej mu zrobilem. Chodzilo mi po glowie, ze chyba to bylo wtedy, jak wgralem jakies oprogramowanie symanteca, ale teraz jak wgralem je znowu, to jednak nie zadzialalo…

Dokladnie, wczesniej na ME dzialal bez zarzutu, dlatego w sumie bardzo dlugo nie chcialem sie przesiasc na XP, potem jednak inne plusy XP mnie skusily… Dziwne troche, ze nie pomaga nawet ustawienie trybu zgodnosci z win95 czy 98…

No niestety XP tak ma i nic nieraz nie da się zrobić nie tylko z programami dosowymi ale i starszymi pod WIN.

Często instalowało się w takiej sytuacji dwa systemy na kompie.

WIN98SE i XP na osobnych partycjach i problem rozwiązany.

Próbowałeś DOSBox

http://dosbox.sourceforge.net/download.php?main=1