NvME a NGFF - interfejs M.2 jaka różnica

Witam ,tak jak w temacie ,potrzebuję kupić dysk ssd ( 256gb ) moja płyta obsługuje standard NGFF ,czy NvME będzie pasować ?

Musisz kupić dysk, który obsługuje ten standard.

Nie.

najlepiej podał model płyty głównej to wtedy na 100% Ci powiemy:)

bo z tego co wyczytałem: NGFF to po prostu starsza nazwa M.2

cyt. z en.wiki: " addition to supporting legacy Advanced Host Controller Interface (AHCI) at the logical interface level, M.2 specification also supports NVM Express (NVMe) as the logical device interface for M.2 PCI Express SSDs." czyli na polski M.2 obsługuje zarówno tryb AHCI jak i NVMe…

nazwa płyty to : Asrock 970A-G/3.1 , dziękuję :slight_smile: za szybkie odpowiedzi,
mam jeszcze prośbę ,może podacie kilka modeli ssd M.2 ( NGFF ) 256GB ? mogą być z drugiej ręki ( Allegro )

  • 1 x M.2_SSD (NGFF) Socket 3, supports M Key type 2230/2242/2260/2280/22110 M.2 PCI Express module up to Gen2 x4 (20 Gb/s)*

Masz podane typy i szukaj.

Rzadko używane w stacjonarkach i potrafią robić problemy.

Przykładowe typy - opis:

Dziekuję za odpopwiedź po zastanowieniu dam sobie na luz…z ssd M.2 ,mam pytanko …czy pomiędzy ssd SATA 3 256GB a 500GB ( myślę o MLC ) będzie różnica w codziennej pracy? Mam na myśli przede wszystkim prędkość/szybkość dysków …


A to już wszystko zależy od modelu dysku SSD - oczywiście podstawowa sprawa to 500 GB, a nie 256 GB.

I od razu, kieruję do usera, jest na bieżaco

https://forum.dobreprogramy.pl/users/atronics/activity

w razie pytań, który??

SAMSUNG 850 EVO 500GB - ano taki ,do tego FX 8350 , 8GB HyperX 4GB DDR3 1866MHz CL10 FURY Red,…teraz obecnie mam SAMSUNG 840 EVO 256GB…

Dysk dobry więc warto nad nim się zastanowić, a z 840 też pewnie jesteś zadowolony?

Oczywiście :slight_smile: ale teraz zrobię małe myk na większego i bardziej pojemnego kuzyna …

Wydzielono 20 postów tworząc nowy wątek: Wybór dysku SSD M.2

Witam, nie wiem czy jeszcze temat jest aktywny, ale zapytam. Mam dysk Samsung 850 EVO m.2 500GB (2280 ), od dwóch lat, teraz dostałem dysk Plextor 512GB PCle Gen3x4 , niestety komputer nie widzi tych dwóch dysków jednocześnie. Czy moglibyście mi doradzić jakiś adapter do Samsunga, żebym mógł go podpiąć jako SATA? Jak rozumiem adaptery z adnotacją NGFF nie będą pasować? Pytałem w sklepach, :wink: ale w jednym mi mówią że tak a w drugim, ze nie.
Płyta to CROSSHAIR VI HERO (AM4), win10.

pozdrawiam

RK