O aktualizacjach silnika forum

No raczej na ubuntu byscie serwera nie postawili.
Różnie mogę o portalu myśleć, ale bez przesady.

Co to za herezja? Oczywiście że Ubuntu Server nadaje się do stawiania serwerów na nim…

Jak dla mnie to jest tak postawione (poprawcie jeśli się mylę): na serwerze jest Windows Server natomiast na Windows Server jest uruchomiona maszyna wirtualna (być może Hyper-V) z zainstalowanym Ubuntu Server a na Ubuntu jest Discourse w kontenerze Docker. Ewentualnie może być też tak że na XenServer są postawione dwie maszyny wirtualne - jedna z Windows Server a druga z Ubuntu Server.

Pozdrawiam!

Przekombinowane. Oba sposoby.

No to spytamy u źródła. @Docent Jak wygląda infrastruktura (serwery, systemy, maszyny wirtualne) na której działa nasze forum Discourse?

Pozdrawiam!

Wiele się nie pomyliliście, Ubuntu Server + Docker to zalecana przez Discourse metoda self-hostingu. Niedługo przenosimy się na nowe serwery, powinno być szybciej i sprawniej przy aktualizacjach :wink:

@Docent Jakie parametry (CPU, RAM, HDD) ma taki pojedynczy fizyczny serwer?

Pozdrawiam!

Nie wiesz na czym pracujesz?

@Docent nowe maszyny czy nowe konfigi starych maszyn?

Informacyjnie - dotarłem do informacji że raczej Babble Chat nie wróci prędko gdyż jak jego autor pisze w tym poście Babble - A Chat Plugin - #416 by angus - broken-plugin - Discourse Meta wtyczka nie jest kompatybilna z nowymi wersjami Discourse. Jest dostępna kolejna wersja Discourse 2.8.0beta8 2.8.0.beta8: API Key Improvements, Image alt Text Editing, Fullscreen Tables, and more - announcements - Discourse Meta. @Radek68 Jest ta aktualizacja widoczna w panelu admina czy może jest już zainstalowana?

Pozdrawiam!

Odpowiem tak:

1 polubienie

@Radek68 Tego to się nie spodziewałem. Aż jestem zaskoczony. Widać że @Docent lub Ty trzymacie rękę na pulsie. Wcześniejszego posta skasowałem żeby nie było posta pod postem.

Pozdrawiam!

Oczywiście Docent aktualizował. Widoczną dla wszystkich zmianą jest przesuwający się awatar przy przewijaniu w górę. Mi się to nie podoba, no ale… zapewne to tylko jedna z wielu zmian w tej wersji, więc ok. :slight_smile:

1 polubienie

Nowe wieści o kolejnych wersjach Discourse - mamy stabilną wersję Discourse 2.8.0 i najprawdopodobniej za kilka/kilkanaście dni będziemy mieli nową wersję Discourse 2.9.0beta1 2.9.0.beta1: The beginning of Discourse 2.9 'Nipkow' - announcements - Discourse Meta.
@Radek68 Jest może w panelu admina widoczna już wersja 2.9.0beta1 czy może pojawi się później?

Pozdrawiam!

Jak nie, jak tak :wink:

1 polubienie

Ciekawe jakie są różnice w nowej wersji 2.9.0beta1 w stosunku do poprzedniej. Super że nowa wersja jest już dostępna do instalacji. Dzięki za wydzielenie postów do nowego tematu.

Pozdrawiam!

W stosunku do wersji 2.8.0 (wersja ostateczna, nie beta) wersja 2.9.0.beta1 nie zawiera żadnych nowych funkcji ani innych poważnych zmian.

1 polubienie

To już @Docent nie musi aktualizować Discourse do wersji 2.9.0beta1 ponieważ jest dostępna kolejna wersja 2.9.0beta2 2.9.0.beta2: Security Fix and more - announcements - Discourse Meta. Szybko te aktualizacje są wypuszczane - prawie co 2 tygodnie. Najgorsze w tych aktualizacjach jest chyba to że po każdym wgraniu takiego update trzeba przebudowywać kontener Dockerowy. @Docent Czy jest tak w rzeczywistości?

Pozdrawiam!

skoro nad tym pracuje cały sztab etatowych pracowników to się nie dziw że szybko idzie…

Dokładnie tak jest / było jeszcze w branchu 2.7.x

@Docent @Radek68 Co myślicie o doinstalowaniu do naszego forum tej wtyczki do obsługi chatu Introducing Discourse Chat (PRE-ALPHA) - announcements - Discourse Meta?

Pozdrawiam!