O wyższości świąt... albo Windowsa [wydzielone]

Nie mogę kiedy ktoś powołuje się na miliardowe konfiguracje sprzętowe
Windowsa 10 a ile to jest w sumie tych konfiguracji Windows 7- 10000-20000 sztuk? Jest na pewno więcej niż Windowsa 10, poza tym sztuczne ubijanie Windowsa7 to trick poniżej pasa i powinien zając się tym odpowiedni rząd w UE.
M$ zapierał się rękoma i nogami że się nie da DX12 w Win7 , a tu nagle okazuje się że jednak da radę bez problemu dodać obsługę DX12!
Kto kogo okłamuje, a kto łyka jak młody rekin?

Puknij się w czoło , niech dzwoni wesoło !

Pojecie telemetrii w Windows7 a Windows10 to dwa różne światy.
W Windows 7 wyłączasz i nie działa, W Windows10 te pstryczki nie działają - ciągle coś wysyła do centrali, nawet kafelek pogody wysyła zaszyfrowane dane :open_mouth: !

Problem jest w tym, że koncepcje Windowsa10 zmieniają się co pół roku, co doskonale obrazuje cykl wydawniczy tegoż Windowsa.

Co do licencji, polecam:
https://www.cyber-sklep.pl/windows-7-c-7_32.html

Kto niby sztucznie ubija Windows 7? Kupując ten produkt zgodziłeś się na warunki licencji która jasno określała do kiedy producent zgadza się bezpłatnie dostarczać nowości i poprawki. Ten okres się właśnie kończy. W tej kwestii akurat zasady korzystania są jasne i klarowne. MS nie broni ci korzystać nadal z produktu, za który zapłaciłeś, po prostu nie będzie go już rozwijał.

Przecież nowe komputery obsługują tylko Windowsa 10. Nic ne stoi na przeszkodzie aby działa tam Windows 7 i 8.1(ten ma wsparcie do 2023roku!!!)
Ile INTEL musiał zapłacić aby M$ wyrzekł się Windowsa7 i Windows 81. ???

Pisałeś o ubijaniu Windows 7, to trzymajmy się tematu i bez teorii spiskowych proszę, jeśli nie masz na ich poparcie dowodów.
To jest zwykły rachunek ekonomiczny. Nikomu nie opłaca się latami utrzymywać starych produktów, na których się nie zarabia. Dotyczy to tak MS, jak i producentów sprzętu, którzy muszą zatrudniać dodatkowych ludzi do pisania sterowników i testowania ich na różnych wersja OS.

Co ma pienik do wiatraka? Czyżby do Windowsa 10 nie trzeba by pisać sterowników ? Same się piszą, to by tłumaczyło ich działanie pod Windowsem10.
Windows 10 ma potencjał, ale para idzie w zupełnie innym kierunku

A ja zadam takie pytanie, skoro wszystkich krytykujesz. Jakie systemu używasz i czy kiedyś używałeś Windows 10 ?

Na co dzień w pracy mam około 20 komputerów Win7/8.1
Drugie tyle XP

Win 7 / Win 8.1 / Win 10 w domu.
Win10 w domu ‘odpowiednio’ potraktowany abu nie działał tak jaka trzeba.
Sporo komputerów naprawiam Win10 (7/8.1 mniej)
Piszę Windows 10 ma potencjał ale idzie to w nie takim kierunku jak powinno.

Seba228215 poszukaj sobie w necie: RemoveSpyAIO i UUAWU - moje skrypty - może kiedyś któregoś użyjesz ?

Wyprzedzę pytanie po co mi skrypty ? Aby ułatwiać sobię pacę a nie ją komplikować. :wink:

Teraz rozumiem, o co ci chodzi. Ja ogólnie nie preferuję ściąganie/ucinanie procesów (w tym telemetrii). Ale jakbyś miał skrypt do usunięcia Microsoft Miracastview (Połącz), to taki bym sobie przygarnął do użytku, bo nie używam tego diabelstwa i nie wiem po co MS na siłę mnie tym uszczęśliwia. :stuck_out_tongue:

Odbiegając od tematu napisałeś że:

Więc odpowiedziałem skąd się to bierze. Czyli ze względu na koszty pisania, wdrażania i testowania sterowników i oprogramowania na wiele wersji systemu. Nie rozumiem, jaki z tym ma związek MS, ale nie to było tematem, o którym rozmawiamy.

Natomiast nadal nie dowiedziałem się jak MS sztucznie ubija Windowsa 7.

Usunięcie dla bieżącego (używanego) konta użytkownika? czy dla całego komputera?
Pierwsza opcja bardziej bezpieczna bo usuwa tylko w kontekście używanego konta użytkownika - gdybyś miał TV i chciała na niego przesyłać obraz to wtedy wystarczy utworzyć nowe konto użytkownika i Miracast będzie.

Może będzie wam trudno uwierzyć ale ja dopiero w tym roku przesiadłem się z XP na 10. Pewnie nadal bym używał XP do dziś ale zmusiło mnie do przesiadki dwie rzeczy: brak nowych wersji oprogramowania dla XP - przede wszystkim przeglądarek internetowych które przestały być rozwijane dla tego systemu. Druga rzecz wiąże się trochę z pierwszą. Ponieważ nie było nowych wersji przeglądarek niektóre strony www nie otwierały się albo otwierały nieprawidłowo. To wymusiło wreszcie na mnie przesiadkę na nowszy system. Jednak dzięki tam późnej przesiadce uważam, że wycisnąłem ostatnie soki ze starego poczciwego XPka i używałem go tak długo jak to było tylko możliwe. :slight_smile:

MS-DOS?

Interesuje mnie całkowite wywalenie tej apki i dla użytkownika też może być.

To samo, no prawie: mnie zmusiła wymiana komputera 32 bitowic nie obsługiwał 8 GB Ram :wink:
Na krótko zatrzymałem się na 8 i na 10 teraz. Gdybym miał dawać feedback: win 10 nie jest taki straszny, jedyne co jest odczuwalnym minusem to te cholerne aktualizacje na się wpychane :wink:

Co do tematu: ciężko będzie Ci dostać klucz WIndowsa 7, pewnie większość zrobiła już update do 10 :wink:
Pamiętaj tylko brać z fakturkami (pierwszego właściciela!) i płytkami - inaczej kupisz kod z Allegro.

własnie sprawdziłem - wywalić można tylko całkowicie

DO tego służy install_wim_tweak.exe
ze strony https://msfn.org/board/topic/152688-win6x_registry_tweak/

z poleceniem w cmd
install_wim_tweak.exe /o /c “Microsoft-PPIProjection-Package” /r

Po restarcie znika kompletnie

I na wim_tweak trzeba dość mocno uważać ostatnio.

Jak się nie umie czytać to potem mogą być problemy

Umie się czytać. Winaero ma gotowy skrypt na to miracastview.

@Radek68 Niezły tytuł :star_struck:

Panowie, święta niebawem!