O wyższości świąt albo Windowsa [wydzielone]

Na co dzień w pracy mam około 20 komputerów Win7/8.1
Drugie tyle XP

Win 7 / Win 8.1 / Win 10 w domu.
Win10 w domu ‘odpowiednio’ potraktowany abu nie działał tak jaka trzeba.
Sporo komputerów naprawiam Win10 (7/8.1 mniej)
Piszę Windows 10 ma potencjał ale idzie to w nie takim kierunku jak powinno.

Seba228215 poszukaj sobie w necie: RemoveSpyAIO i UUAWU - moje skrypty - może kiedyś któregoś użyjesz ?

Wyprzedzę pytanie po co mi skrypty ? Aby ułatwiać sobię pacę a nie ją komplikować. :wink:

Teraz rozumiem, o co ci chodzi. Ja ogólnie nie preferuję ściąganie/ucinanie procesów (w tym telemetrii). Ale jakbyś miał skrypt do usunięcia Microsoft Miracastview (Połącz), to taki bym sobie przygarnął do użytku, bo nie używam tego diabelstwa i nie wiem po co MS na siłę mnie tym uszczęśliwia. :stuck_out_tongue:

Odbiegając od tematu napisałeś że:

Więc odpowiedziałem skąd się to bierze. Czyli ze względu na koszty pisania, wdrażania i testowania sterowników i oprogramowania na wiele wersji systemu. Nie rozumiem, jaki z tym ma związek MS, ale nie to było tematem, o którym rozmawiamy.

Natomiast nadal nie dowiedziałem się jak MS sztucznie ubija Windowsa 7.

Usunięcie dla bieżącego (używanego) konta użytkownika? czy dla całego komputera?
Pierwsza opcja bardziej bezpieczna bo usuwa tylko w kontekście używanego konta użytkownika - gdybyś miał TV i chciała na niego przesyłać obraz to wtedy wystarczy utworzyć nowe konto użytkownika i Miracast będzie.

Może będzie wam trudno uwierzyć ale ja dopiero w tym roku przesiadłem się z XP na 10. Pewnie nadal bym używał XP do dziś ale zmusiło mnie do przesiadki dwie rzeczy: brak nowych wersji oprogramowania dla XP - przede wszystkim przeglądarek internetowych które przestały być rozwijane dla tego systemu. Druga rzecz wiąże się trochę z pierwszą. Ponieważ nie było nowych wersji przeglądarek niektóre strony www nie otwierały się albo otwierały nieprawidłowo. To wymusiło wreszcie na mnie przesiadkę na nowszy system. Jednak dzięki tam późnej przesiadce uważam, że wycisnąłem ostatnie soki ze starego poczciwego XPka i używałem go tak długo jak to było tylko możliwe. :slight_smile:

MS-DOS?

Interesuje mnie całkowite wywalenie tej apki i dla użytkownika też może być.

To samo, no prawie: mnie zmusiła wymiana komputera 32 bitowic nie obsługiwał 8 GB Ram :wink:
Na krótko zatrzymałem się na 8 i na 10 teraz. Gdybym miał dawać feedback: win 10 nie jest taki straszny, jedyne co jest odczuwalnym minusem to te cholerne aktualizacje na się wpychane :wink:

Co do tematu: ciężko będzie Ci dostać klucz WIndowsa 7, pewnie większość zrobiła już update do 10 :wink:
Pamiętaj tylko brać z fakturkami (pierwszego właściciela!) i płytkami - inaczej kupisz kod z Allegro.

własnie sprawdziłem - wywalić można tylko całkowicie

DO tego służy install_wim_tweak.exe
ze strony https://msfn.org/board/topic/152688-win6x_registry_tweak/

z poleceniem w cmd
install_wim_tweak.exe /o /c “Microsoft-PPIProjection-Package” /r

Po restarcie znika kompletnie

I na wim_tweak trzeba dość mocno uważać ostatnio.

Jak się nie umie czytać to potem mogą być problemy

Umie się czytać. Winaero ma gotowy skrypt na to miracastview.

@Radek68 Niezły tytuł :star_struck:

Panowie, święta niebawem!

@Radek68 Fajny tytuł. Ale do świąt, to mamy troszkę czasu. :stuck_out_tongue:

Zależy o których świętach myślimy. Rewia mody już tuż, tuż.

To muszę Ciebie zmartwić. Nie mam tej nowej telemetrii w Windows 7. Po prostu pilnuję jakie aktualizacje system próbuje zaciągnąć.

Chyba, że o tym mowa, czym kolwiek to jest. :joy:

Jak tak bardzo obawiasz się w10 to chyba lepszym rozwiązaniem będzie inwestycja w w8.1. System będzie jeszcze trochę wspierany.
Jeśli jednak używasz komputera typowo do przeglądania internetu - zainstaluj po prostu jakiegoś linuksa.

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.