Obiawy uszkodzenia karty graficznej

po czym poznac ze karta graficzna jest uszkodzona__

brak obrazu :stuck_out_tongue: jakieś zniekształcenia artefakty paski szlaczki kreski w grach windowsie podczas uruchamiania kompa i na pewno jeszcze kilka o których teraz nie pamiętam

panowie i panie sprawa ma się tak. kolega kupił sobie nowego kompa tydzień temu przed wczoraj poprosił mnie o wgranie paru programów użytkowych bo on nie miał o tym zielonego pojęcia. wszystko przebiegało ok do momentu wyjścia kiedy zaproponowałem mu że jeszcze mam “alkochol120” i na pewno mu się przyda, po wgraniu programu komputer się zresetował i pojawiła się od razu strona taka jak na okładce od sterowników od karty graficznej lub płyty głównej (nie jestem pewien) i na dole była informacja oczywiście po angielsku tab… i dalej delete… wciśnięciu “tab” komp jak by ruszył i dalej wracał do restartu więc wcisnąłem delete i wszedłem do biosu i jak tam poprzestawiałem to po kolejnym restarcie nie miałem nic czarny obraz tylko migała kontrolka od monitora a komp po kontrolkach było widać zachowywał się jak wyżej opisałem? czy według was może to być uszkodzona karta graficzna czy po prostu wywaliło sterowniki i jak temu zaradzić???

jak by wywaliło stery to obraz by był tylko z karty zintegrowanej w płycie głównej rozumiem że nic zupełnie nie jest wyświetlane po włączeniu ani bios ani nic innego jeśli masz jakieś dźwięki z głośnika systemowego jakieś piknięcia jak tak to ile jeśli nic zupełnie się nie dzieje to raczej płyta główna padła

spróbuj jeszcze odłączyć i podłączyć przewody zasilające na płycie głównej może coś niekontaktuje i opisz dokładnie co się dzieje po włączeniu kompa

na pewno przy uruchomieniu kompa jakiś dźwięk wydaje. tylko ile to naprawdę nie wiem! czy zainstalowanie jakiegokolwiek programu mogło uszkodzić płytę główną lub kartę graficzną?

jest możliwość uszkodzenia płyty głównej czy karty graficznej softem ale raczej nie posiadasz takiego oprogramowania idź do kumpla weź kartkę i długopis spisz co się dzieje czy odpala się bios czy są jakieś komunikaty dźwięki wszystko co cobaczysz i usłyszysz i podaj co ten koleś ma w środku bo na razie to nic konkretnego nie podałeś i gdybać możemy sobie ze dwa tygodnie albo i dłużej na tym forum jest sporo kumatych ludzi razem damy rade coś konkretnego stwierdzić ale potrzebne są szczególy