Obnażanie zalogowanych przed anonimami

Zastanowiło mnie dlaczego wchodząc na DP niezalogowany i klikając na awatar zalogowanej osoby biorącej udział w komentarzach mam obraz jej dane jak na obrazku

. A jako anonim, nie mam dostępu do danych komentujących na forum.

Jakie dane, bo się gubię?

1 polubienie

Dane jak na przykładowym foto

Data rejestracji, miasto i skróty do serwisów społecznościowych?
To tak jakbyś miał wąty że ktoś wykorzystał dane prywatne które sam udostępniłeś :slight_smile:

PS: Przeglądając twój profil - wpis z 14.10.2017 - popraw sobie tytuł :wink:

1 polubienie

Poprawione

Ale to przecież sam ustawiasz jako avatar. Czy jak w to miejsce wkleisz skan dowodu, to będzie jeszcze większa wada portalu?

Nie mówię o awatarze.:expressionless:

A o czym?

O danych jak np. ulubione, komentarze, ulubione …, data rejestracji , miejscowość.

Dokładnie do tego powinni mieć wgląd tylko zalogowani na portal, a nie każdy. Nawet na kretyńskim FB jak się nie zalogujesz to poza zdjęciem profilowym nic nie zobaczysz, żadnych danych jak jakiś adres, telefon itp.

1 polubienie

Żeby jeszcze te dane miały jakąkolwiek wartość…

1 polubienie

Myślę, że to indywidualna kwestia każdego serwisu. Ogólnie są dwie opcje takiego stanu rzeczy:

  1. Tak zostały skonstruowane wymagania niefunkcjonalne serwisu
  2. Wymagania niefunkcjonalne serwisu nie zostały dostatecznie sprecyzowane

Bez znaczenia jak było, sprawa jest prosta, nie chcesz by inni widzieli jakieś dane o Tobie to ich nie podawaj. Ja nie widzę różnicy między anonimowym a zalogowanym użytkownikiem, dla mnie oboje to obcy ludzie.

Poza tym część danych jak komentarze jest typowo publiczna tak czy siak więc co za problem, że wyświetlają się w profilu?

1 polubienie

Na Dobrych Programach jakie newralgiczne dane widzisz u innych?

Prócz zdjęcia, miejscowości i kilku danych która takowa osoba nie ukryła lub nie chciała ukryć. Więc sorry, ale to nie jest dobry przykład.

1 polubienie

Ale na forum DP jest blokada a na głównej nie ma :pensive:

W końcu - po 4 godzinach - napisałeś o co Ci chodzi.

Bo to dwa różne system tworzone z różnymi wymaganiami niefunkcjonalnymi.

2 polubienia

Miejscowość wpisałeś sam przecież.

Ty nie rozumiem to tak jakbyś podał do Banku swój adres i bez identyfikacji np. Peselem czy NIK każdy by te dane widział.

Miejscowość nie jest daną newralgiczną. Jak tam jednak wpiszesz zamiast miasta PESEL, to Twój problem. To jak z danymi, które Ty podajesz w internecie:

  • numer telefonu,
  • zdjęcia i filmy z mieszkania,
    -itd.