Obnizanie ocen programów na vortalu

(Ub2134) #1

Jak w temacie. Za przykład może posłużyć komunikator AQQ, który od rana w ogólnej ocenie użytkowników 8.9 spadł na 8.5, ocena za interfejs spadła z 9.1 na 8,6 itd. Nie wierzę, że tylu użytkowników oceniło program na 0.1.

Pozdrawiam.

(jarekm26) #2

hmmm... fakt trudno w to uwierzyć...

ale właściwie, co mnie to obchodzi...

(Ub2134) #3

Za posiadanie tylu kont i takie durne zabawy, które urządza ten idiota powinny być bany. I jego głosy powinny zostać usunięte.

(Cedar) #4

Kogo masz na myśli? Uważasz, że jakiś użytkownik założył np. minimum kilkadziesiąt kont (bo tu nie chodzi o kilka kont) aby zaniżać oceny programów? Odpręż się i nie zawracaj sobie tym głowy, nie masz się czym przejmować?

(Ub2134) #5

Ktoś mi napisał na AQQ, czy podoba mi się, jak ładnie spada jego ocena na DP. Tak więc myślę, że to jest możliwe.

(jarekm26) #6

Jego ocena ?

Każdy zarejestrowany może oceniać jak uważa, i wyniki są uśredniane,

patrzenie na to jako "moja ocena" to bezsens...

Dobry program obroni się sam, i nie potrzeba do tego żadnych ocen i durnych komentarzy...

(Cedar) #7

Może ktoś zauważył to i żartuje sobie z Ciebie, bo wie, że jesteś miłośnikiem (tak się domyślam) tego programu? Nie masz się czym przejmować? Daj sobie na luz :wink:

On ma na myśli ogólną ocenę programu AQQ a nie ocenę daną przez jakiegoś tajemniczego usera.

(jarekm26) #8

OKej

Tylko w jakim celu miałbym się uwziąść, na AQQ i obniżać jego ocenę ?

Czy to by spowodowało że od razu mniej użytkowników będzie korzystać z tego programu ?

Bezsens...

(Cedar) #9

jarekm26 , Kto napisał, że o Ciebie to chodzi? :wink:

Uważam, że nikt specjalnie tego nie robi, to tylko cuckoo jest przewrażliwiony.

(Ub2134) #10

Hm a nie mogła by tego jakoś administracja sprawdzić?

(VPN) #11

Te oceny są niewiarygodne. Choćby dlatego, że brak informacji ile osób oddało głos. Czy ocena 9,0 od 100 użytkowników = ocenie 9,0 od 10 użytkowników? Nie, ponieważ nie problem skrzyknąć 10 osób, żeby nabiło dobre oceny.

(Cedar) #12

Dokładnie tak i dlatego czasami (być może i często) wystarczy jedna - dwie niskie oceny, aby osoby przewrażliwione na punkcie któregoś programu wszczęły alarm. W przypadku gdy wszystkich ocen jest wiele (pewnie przy wielu programach tak jest) to minimum kilkadziesiąt niskich ocen jest potrzebnych do zaniżenia wyniku.

(Pangrys) #13

Po co ci takie informacje ?? Chciałbyś cenzurę prewencyjną wprowadzić ??

Zważ na słowa młody człowieku !!

Mam prawo oceniać program wg swoich odczuć i preferencji. Kim jesteś skoro chcesz mi odebrać te prawo do wolnej wypowiedzi i dowolnej oceny ??

Pamiętaj o jednym starym powiedzeniu, "... prawdziwa cnota, krytyki się nie boi..."

A w Twoim przypadku wygląda to na trollowanie w celu propagacji jakiegoś produktu ...

Więcej rozwagi proponuję, byś przyszłości zachował, ferując takie jak powyższe osądy.

(fiesta) #14

Nie no sorry Winetou, ale robinie burzy o 0,5 pkt, stawianie na baczność administracji i praktycznie powołanie Komisji Śledczej uważam za grubą przesadę. Jeżeli program faktycznie jest dobry, to niedługo wyniki same sie skorygują i wrócą do swojego faktycznego stanu.

:slight_smile:

(Ub2134) #15

Jeny. W ciągu godzin ocena programu dość mocno zmalała, ktoś mi napisał czy mi się podoba jak spada... Napisałem więc w tym temacie, ponieważ miałem wątpliwości, czy ktoś nie bawi się wieloma kontami, a Wy zaraz się czepiacie, że propaguję ten program i trolluję :confused:

(fiesta) #16

Czy jak ktoś Ci napisze że jutro jest koniec świata, też siejesz panikę ??

(Ub2134) #17

Dział ten dotyczy vortalu, miałem wątpliwości więc napisałem, a to chyba nie jest nic złego.

(fiesta) #18

I owszem napisałeś, nie szczędząc epitetów ......

(Ub2134) #19

Sorry, jeżeli Cię uraziłem. Obok każdego posta znajduje się opcja "zgłoś ten post". :wink:

(VPN) #20

To był tylko przykład, tutaj chodzi o zasady ogólne oceniania, które w chwili obecnej po prostu są fałszywe, a przynajmniej nieporównywalne.