Obowiązek zmiany nazwy konta użytkownika

Witam!
Dlaczego konto Docenta ma obecnie taką nazwę https://forum.dobreprogramy.pl/u/DocentTest? Czy zmiana nazwy konta to jest wynik błędu forum czy zamierzone działanie?

Pozdrawiam!

Uwierz wreszcie, ziemia jest naprawdę okrągła, a Elvis nie żyje…

Chyba można normalnie sobie dopisać w nazwie takie cudeńka, ale nie jestem pewny. :stuck_out_tongue:

Edit: jednak nie idzie samemu. :stuck_out_tongue:

Z zaufanego źródła wiem, że coś kombinują z silnikiem forum i nickami, które nie spełniają założeń owego silnika. Nie, @pom_pom?

No polecili zepsuć nick.

Niby samodzielna zmiana się blokuje po jakimś czasie:

/my/preferences/username

1 polubienie

Dobre pytanie. Redakcja prosi o zmianę nazwy konta (nick), w związku z przejściem na nowy silnik (aktualizacja):

1 polubienie

https://ssl.dobreprogramy.pl/ZmianaNicka.html? Niby pewnie trzeba mieć spacje by otworzyć.

W zeszłym roku wyskoczyło mi okienko zmiany nicka Bogdan_G ze względu na użycie podkreślenia - no to usunąłem podkreślenie i OK. Żaden problem. Niech będzie BogdanG. Ale nic z tego. Nadal jest Bogdan_G i nie zamierzam się martwić.
Taki sam był opis potrzeby zmiany nicka.
A w ustawieniach wyświetlało się, że mój nick jest nieprawidłowy. To dla świętego spokoju kliknąłem w zmianę nicka. Przynajmniej przy tym samym nicku nie pisze w ustawieniach, że mam nick nieprawidłowy.
Jak coś wymyślą Nasi, to klękajcie narody :stuck_out_tongue_winking_eye:

Właśnie zmieniłem nicka na portalu, bo chociaż mam cyngiel 1, to pokazywało mi cyngiel_1 i zmieniłem więc na cyngiel 1 i przeniosło mnie na stronę logowania do portalu i za chiny nie mogę się zalogować na moje konto …wywala, że błędne dane logowania…nie wchodzi ani cyngiel 1, ani cyngiel_1. (nie ma takiego nicka, lub nie jest aktywowane).
Pięknie, pewnie zaraz i na forum nie będę mógł wejść.
Nie do końca jest jasno napisane, czy może się składać nowy nick tylko z liter alfabetu (bez znaków diakrytycznych) i bez cyfr, znaków dywizu, podkreślenia i kropki.
Czy jedynie bez znaków diakrytycznych, a pozostałe mogą być.
Skoro mogą to cyngiel 1 - jest przecież prawidłowy.
Gdzie teraz pisać, zeby mi przywrócili na portalu możliwość logowania na swoje konto?

No przecież wszyscy wiedzą, że @Docent to android i pewnie jest w fazie testów nowego kodu, nie może wejść na produkcję, to ma tymczasowy nick.

Odezwę się do Ciebie na priv :slight_smile:

Dwuczłonowych nicków bez spacji jest cała masa i to wśród użytkowników, którzy się ostatnimi czasy na portal nie logują. I co z tym zrobicie?

1 polubienie

Wszyscy jesteśmy królikami doświadczalnymi w polityce DP. :wink:
Ja o cyrki z nickami nie pytam, no co tam. Ważniejsze zdanie z komunikatu o nowej wersji dobrychprogramów. W odpowiedzi szkopuł siedzi, bo jak skończą się dobrebugi, to kristov wymyśli jakiś nowy armagedon.
Jak tu zachować choćby dziesięcioletni dorobek, urobek na forum i portalu, żeby w diabły wszystko nie przepadło?

Nawet gdy zapiszę stan aktywności swojej, to widzę w excelu wiele błędów. A ja, to tylko malutki procencik i korzyść żadna, gdy runą mury w czarne dziury, albo zadziała spłuczka WyP. iconeek1ih

Dajemy z dużym wyprzedzeniem szansę na samodzielną zmianę nicka. Jeśli ktoś nie zmieni, to niestety zrobimy to w pewnym momencie administracyjnie - trudna decyzja, ale wierzę, że nie dotknie żadnego aktywnego użytkownika. Oczywiście w razie kontaktu indywidualnie zawsze pomożemy.

1 polubienie

Tylko że ja np. nie dostałem żadnej wiadomości z prośbą o zmianę.

A skąd wiesz że musisz zmienić? :wink:

Właśnie nie wiem .

A po tym się nie zaloguje wcale. :wink:

Twój nick nie wymaga zmiany, dlatego nie dostałeś prośby o zmianę :wink:

“Dobre nicki” mają od 3 do 20 znaków, cyfry i litery alfabetu łacińskiego, znaki kropki, dywizu i podkreślenia. Jeśli w Twoim nicku nie ma innych znaków i spełnia te wymagania, to po prostu nic nie musisz robić i jesteś w gronie ok. 97% użytkowników :wink:

1 polubienie

Dziękuje za konkretną odpowiedź. :wink: