Obraz płyty bądź sterowniki do kamery Labtec WebCam

Witam, mam dość nietypową sytuację. Sprzedałem na Allegro swoją w pełni sprawną kamerkę internetową firmy Labtec model Web Cam link > http://img522.imageshack.us/img522/3637/obraz003aq2.jpg Sprawa o tyle nietypowa że dzwonił do mnie Allegrowicz który ją zakupił iż płyta CD nie działa. Mojej winy jest tyle że nie sprawdziłem czy płyta działa jako że nigdy z niej nie korzystałem. Na stronie producenta nie ma do niej sterowników. Jestem w bardzo niekomfortowej sytuacji dla tego zwracam się do Was szanownych użytkowników którzy są w posiadaniu takowej kamerki i mogli by wskazać miejsce skąd pobrać takowe sterowniki, ew. jeśli ktoś posiada płytę aby wykonał obraz płyty i podesłał na jakiś serwer. Będę bardzo wdzięczny za każdą chęć pomocy.

Sterowniki znajdziesz na stronie producenta kamerki -> TUTAJ.

P.S. Najpierw instalacja sterownika, potem podłączenie kamerki.

Witam… co dopiero sie zarejestrowałam na tym forum więc z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy… Mam podobny problem posiadam w/w kamerkę a płytę z oprogramowanie po prostu przez przypadek wyrzuciłam… komputer miałam w naprawie… i teraz po tym kamerka nie działa trzeba ja ponownie zainstalować… czy mogę jakoś to zrobić sama proszę o poradę… Pozdrawiam!

Jeżeli posiadasz tą samą kamerkę, to pobierz sterowniki z linku, który podałem w poprzednim poście, zainstaluj te sterowniki i podłącz kamerkę.

Próbowałam pobrać sterowniki z linku który podałeś, ale jakoś mi to nie wychodzi :oops: i co mam zrobić?

Kliknij na linku, który podałem. Z rozwijanej listy Select Your Operating System wybierz swój system operacyjny. Z rozwijanej listy Select Your language wybierz English, a następnie kliknij na przycisk Download. Rozpocznie się pobieranie sterownika.

Aby zainstalować sterownik, kliknij dwukrotnie lewym przyciskiem myszy na pobranym pliku .exe. Rozpocznie się instalacja.

Kamerkę podłącz dopiero, gdy zainstalujesz sterownik, bądź instalator sterownika poprosi Cię o podłączenie kamerki podczas instalacji.

Nie podłączaj kamery przed rozpoczęciem instalacji sterownika.

Chyba wszystko się udało :smiley: Dziękuję bardzo za pomoc.

Mam jeszcze jeden problem… tylko już nie z kamerką .Prawdopodobnie wirus uszkodził mi przeglądarkę internet Explorer gdyż od pewnego czasu jak wpisuję adres strony która chcę przeglądać adres natychmiastowo zmienia się i wyskakują na ogól strony erotyczne.Wirus zlokalizował mi system NOD i go usunęłam ale z przeglądarki nie da się korzystać. Jest na to jakiś sposób bym mogła to naprawić? czy muszę skorzystać z pomocy jakiegoś “speca”.

Pozdrawiam!

Dlaczego nie da się korzystać ? Pokazują się jakieś komunikaty błędu ? Przeglądarka się nie uruchamia ?

Przeskanuj system jakimś skanerem online. Polecam ArcaMicroScan.

Przed skanowaniem zablokuj dostęp do Internetu.

Po skanowaniu pokaż loga z Hijack This.

Zasady wklejania logów na Forum

P.S. Ostatecznie polecam zmianę przeglądarki Internet Explorer na inną, np.: Mozilla Firefox, Opera.

Przeglądarka sie uruchamia…ale tak jak wspominałam wcześniej natychmiast po wpisaniu adresu, adres zmienia się samoczynnie i wyskakują nie oczekiwane przeze mnie strony. A muszę korzystać z internet Explorer gdyż takie są wymogi funkcjonowania usługi on-line z jakiej chcę korzystać . Spróbuję to przeskanować nie wiem tylko czy sobie poradzę… nie jestem zbyt mocna w takich działaniach.

Ale ja skanowałam wszystko skanerem NOD32 i to on wykrył i unieszkodliwił ten wirus… czy to nie będzie to samo?jak mam zablokować dostęp do internetu? wystarczy zerwać połączenie przez wyłączenie zasilania czy chodzi o coś w ustawieniach?

NOD32 to bardzo dobry antywirus, ale zawsze dla pewności przeskanować jeszcze czymś innym.

Np. wyłącz modem (jeżeli posiadasz), albo odłącz kabel od karty sieciowej (przy wyłączonym komputerze).

ściągam ten program Arca… ale między czasie otworzyłam przeglądarkę internet Explorer i klikając w opcje ulubione w rozwiniętej liście mam taki wpis " Online Security test" klikając dwukrotnie w ten wpis czy jak to się tam nazywa od razu włancza się alarm antywirusowy pojawia mi sie duża czerwona tabela czyli to tak jakby ten wirus ciągle tam tkwił… o rany to mnie przerasta!

Witaj

Posiadam tą kamerke ze starego kompa i posiadam orginalna plytke ze sterami

zrobie ci obraz plyty i wrzuce na rapida

pozniej edytne posta i wrzuce linka :slight_smile:

Edit*

Sorry nie zwrucilem uwagi ze masz juz te stery

Przeskanowałam system skanerem ArkaMicroSkan znalazło 17 infekcji ale nie ma opcji co mam zrobić z zainfekowanymi zbiorami do kwarantanny nie da sie posłać gdyż mam niepełną wersję skanera a pokazać te loga z Hijack This nie bardzo potrafię…

W momencie, gdy skaner znajdzie wirusa i wyświetla informację, jest do wybory opcja “Delete” (czyli usunięcie wirusa). Wybieraj tą opcję za każdym razem, jak wyświetli komunikat o wykryciu wirusa.

czyli muszę uruchomić skaner ponownie tak? a mogę przy załączonym internecie?

Tak, uruchom skaner ponownie.

W trakcie skanowania nie powinno korzystać się z Internetu. Dostęp komputera do Internetu również powinien być odcięty.

czyli muszę uruchomić skaner ponownie? i czy moge to zrobić przy załączonym internecie czy rozłączyć jak poprzednio?

Jeżeli już tak bardzo chcesz, to nie wyłączaj Internetu i uruchom ten skaner.

Ok przeskanowałam pousuwałam w Explorerze załancza sie potrzebna mi strona On-line …a nie da sie tego Explorera jakoś zabezpieczyć dodatkowo skoro on taki podatny na infekcje?

Dziękuję bardzo Tobie za pomoc i za cierpliwość… miło ze tutaj można znaleźć chętnych do pomocy ludzi.Takich jak Ty .

Pozdrawiam!