Obraz płyty bądź sterowniki do kamery Labtec WebCam

Witam ponownie…

Okazuje się że w kamerce po zainstalowaniu nie działa mikrofon jak załanczam Skype pisze że Skype mnie nie słyszy sprawdzałam ustawienia niby wszystko tam jest ok… a wcześniej jak nie miałam sterowników to działał tylko on

Skype -> Narzędzia -> Opcje… -> Ustawienia audio -> w pozycji Mikrofon, z rozwijanej listy wybierz swoją kamerkę. Suwak głośności ustaw na maksimum -> Zapisz.

Witam ponownie… znów mam problem z głosem w moim kompie…otóż jak rozmawiam przez Skype słyszę rozmówcę… ale jak chcę posłuchać z muzyki lub skorzystać z innego komunikatora nie ma głosu… jest jakaś rada na to??? Pozdrawiam.

Dźwięku nie ma tylko, gdy rozmawiasz przez Skype ? Jak wyłączysz Skype dźwięk jest ?

właśnie na odwrót jak rozmawiam przez Skype głos jest…a jak np.chce posłuchać muzyki nie ma dźwięku żadnego…

Kliknij dwukrotnie na ikonkę głośniczka na pasku Tray (na dole, z lewej strony) i ustaw wszystkie suwaki maksymalnie do góry.

Sprawdź w Menadżerze Urządzeń, czy nie masz jakiś żółtych znaków zapytania, bądź wykrzykników.

Tak było coś takiego wczoraj to widziałam ale dziś nie mogę tam trafić… jak jesteś podpowiedz …ja próbuje tam wejść…

Wygląda mi to na problem ze sterownikami do karty dźwiękowej.

Pobierz zainstaluj program Everest Ultimate Edition.

Otwórz program, ikona Komputer, ikona Podsumowanie i spisz informację z dwóch pozycji:

Nazwa płyty głównej

Multimedia (karta dźwiękowa)

chwila właśnie pobieram program…nie było mnie przy kompie

w obydwóch pisze nieznane

acha…i u mnie nie ma karty dźwiękowej

a to mój nr GG 5304225 może będzie szybciej niż przez forum

Spróbuj programem EVEREST Home Edition, bądź Aida32.

nazwa płyty głównej : Shuttle AK32A (5PCI,1AGP,2SDR DIMM 2DDR DIMM,AUDIO)

KARTA DZWIEKOWA: VIA AC’97 Enhanced Audio Controller

kasia66079 , najpierw pobierz i zainstaluj ten sterownik do chipsetu płyty głównej. Po instalacji uruchom ponownie komputer.

Następnie pobierz i zainstaluj ten sterownik do karty dźwiękowej. Po instalacji uruchom ponownie komputer.

Na końcu zainstaluj najnowsze biblioteki DirectX 9.0c (Instrukcja instalacji bibliotek DirectX 9.0c).

pobrałam sterownik(do płyty głównej) ale tam jest cała lista czegoś nie wiem jak zainstalować i który

Wchodzisz do folderu “VIA_HyperionPro_V516A” i uruchamiasz plik “SETUP.EXE”

W tym drugim przypadku robisz tak samo(A1u670b).

Ok po instalowałam wskazane mi sterowniki i bibliotekę… lecz głosu nie ma nadal… natomiast po ponownym uruchomieniu komputera pojawił sie komunikat ,ze wystąpił błąd w aplikacji Audi Deck i otwiera mi się strona z której pobierałam sterowniki do karty dźwiękowej…która wcześniej była zamknięta… :frowning:

kasia66079 , sprawdź w Menadżerze Urządzeń, czy nie masz jakiś żółtych wykrzykników, bądź znaków zapytania.

jak wejść w Menadżer Urządzeń ja tutaj widzę tylko menadżer pulpitów i w akcesoriach Menadżer Narzędzi