Obróbka filmu .vob i .inf

Witam

Mam problem z przerobieniem a właściwie z wycięciem kilku scen z filmu (początku i końca)

Film nagrany jest w 9 plikach (5x .VOB, 2x .INF i 2x plik kopii zapasowej ifo)

Mogłby mi ktoś dać kilka wskazówek i programów jak mam to zrobić

z góry dziękuje zaremo

Jak odpalasz film(obraz,pliki,płyta?)Jak obraz to zamontuj np w Alcohol 120,potem zripuj np ZCDVD Ripper>wczytaj film>kliknij nożyczki>dalej się połapiesz,to samo z płytą dvd.

Metoda uproszczona:

http://download.live.com/moviemaker

Zainstalować.

Zaimportować do programu materiał (wystarczy wskazać napęd DVD, lub folder z tymi wszystkimi vobami subami itp.).

Dalej jest jeszcze bardziej intuicyjnie.

zaremo , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych problemów w tytule. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj proszę ten temat.

viewtopic.php?f=16&t=394978

Fanboj O moviemaker nie radzi sobie z tym. W ogóle nie może tych plików rozpoznać.

Łukash mógłbyś mi powiedzieć jak w alcoholu zrobić obraz? Bo pierwszy raz używam tego programu i troche sobie nie radze

Domyślam się że masz luźne pliki(nie obraz-tak?)W Alcohol dajesz kreator Xtra>dodajesz foldery do okienka>dalej>ścieżka/nazwa>format możesz zmienić na iso.Po utworzeniu/zamontowaniu w alcoholu, ten obraz powinien być odczytany jak płyta dvd(powinno pojawić się auto odtwarzanie)Następni odpalasz jakiś ripper pokazujesz mu wirtualny napęd z twoim dvd,ustawiasz parametry,przycinasz.Jak masz tą fizyczną płytę to nie baw się alcoholem tylko ją zrippuj -Format Factory też sobie z tym poradzi.

wiem, że jestem troche irytujący :smiley: ale robie to pierwszy raz i nie ogarniam troszke. Zrobiłem ten plik .iso i dalej nie radze sobie.

Łukash mógłbyś mi wytłuamczyć tak przejżyście po kolei co mam robić. I możesz jeszce dać jakiś dobry riper bo ja mam SUPEr i Magic DVD Ripper, a one chyba nie tną.

Po zamontowaniu w alcoholu jest autoodtwarzanie?jak jest to jest dobrze,i przejdę do następnego kroku,np w darmowym format factory, zamontuj iso w alcu>w FF>urządzenie rom/dvd/cd>dvd do pliku video>wskaż wirtualny napęd>ikona kadru z nożyczkami-przycięcie początku i końca filmu>Lektor ew napisy PL>format Avi>Ustawienia wyjściowe>kodowanie Video>MGeg4(xvid)>rozmiar możesz zostawić Standardowe>bitrate 256>fps 25>aspekt np 16:9>kodowanie audio do mp3>częstotliwość 20050>konwertuj.Plik wynikowy powinien mieć ok 700mb.To samo jak masz fizyczną płytę.Ja używam ZCDVD Ripper była kiedyś pełna wersja w niezbędniku kś.

Jak nie ma auto odtwarzania to popatrz tu.

Nie moge dalej tego ruszyć po wrzuceniu w ff (ani pociąć ani konwertować) po prostu nic nie moge wcisnąć dalej

http://forum.dobreprogramy.pl/gallery/image_page.php?album_id=20&image_id=2851. tu amsz screena

Czy po zamontowaniu wyskakuje auto odtwarzanie?można oglądać film?

Dzięki Łukash poradziłem sobie troche inczaej (programami SimpleDivX i Easy Video Joiner) ale FF też sie przydało.

Temat zamknięty