Obudowa do 200zł

Siemka jaką polecacie obudowę do 200zł.

Fajne, proste i dobre są CoolerMaster Elite od 331 do 335, cena ok. 150 zł.

Sharkoon

Bardzo dobra Antec 300. W Madtechu po 219 zł. Opłaca się dołożyć te 20 zł ponad budżet - bardzo dobre wykonanie, wentylacja, prosta elegancja, bez zbędnych bajerów. Sama miałam ją kupić, ale ostatecznie budżet się zwiększył i kupiłam coś droższego.

A co z Elite 330 ? Zapomniałeś? 8)

Heh sorka fakt tak mi sie napisało :slight_smile:

Jak stać, to dorzuć do Antec Three Hundred, jak nie to bierz Cooler Master z serii Elite 33x.

Chyba wybiore CoolerMaster Elite 334 i ile w sumie się mieści w tej obudowie wiatraków 120mm.??

Seryjnie z tyłu jest jeden wentylator 120mm, z przodu jest miejsce na jeszcze jeden, z boku zamiast tego komina można zamontować 80mm.

I najlepiej zostawić ten wentylator z tyłu, a na przód dokupić jedną cichą 120, a jak komin pasuje do chłodzenia procesora to zostawić.

Wentylator 120mm mam a komin zdejmę bo mi się nie zmieści pentagram karakorum. A która lepsza cm 334 czy 335.?

Maestro00 , Mógł byś mi podać jakieś linki z tymi obudowami do 200zł.??

Ostatnio obejrzałam wiele obudów. Tańsze modele Cooler Master nie grzeszą najwyższą jakością (to zdecydowanie segment budżetowy dla osób, dla których obudowa nie jest ważną częścią komputera, a tylko skrzynką stojącą gdzieś pod biurkiem) - jak dla mnie zbyt cienkie i słabe blachy podatne na ugięcia. Dobre modele zaczynają się od Centuriona 590 i Dominatora 690. Co do Sharkoon nie mogę się wypowiadać - na żywo nie widziałam. NZXT to obudowy dobrze wykonane, ale nie powalające na nogi - solidne, bez ostrych elementów, dobrze spasowane. Obudowy Thermaltake mnie zawiodły; ceny, jakie proponują nie idą w parze z jakością wykonania.

Moje oczekiwania wobec obudowy były nieco większe. Udało mi się połączyć estetykę, elegancję i funkcjonalność - to wszystko ma w sobie Zalman GS1000. To już jednak zupełnie inna półka, a co za tym idzie koszt 450 zł.

Naprawdę dobre obudowy zaczynają się od 250-300 zł. Moim zdaniem lepiej uzbierać większą gotówkę i posiadać solidną, trwałą obudowę, niż kupować coś na siłę.

Reasumując, jeżeli masz zamiar zdecydować się już na CM polecam RC-690 (w pro-line we Wrocławiu są po 258 zł). To najlepszy z modeli CM, które widziałam. Poza tym jest jeszcze Antec Three Hundred polecany na wielu forach komputerowych. Za CM przemawia jednak wg mnie bezśrubowy montaż elementów, filtry przeciwkurzowe i podkładki antywibracyjne.

Sharkoon to ładna i dobra obudowa, mocna blacha jedynie do czego można się przyczepić to do diody która mocno świeci.

Do 200 zł polecam Sharkoona, za większą kwotę polecam Anteca 300, CoolerMaster Centurion 590 lub Dominator 690 więcej kasy bym nie wydał na ten cel.

A za ile mógł bym sprzedać obudowe Enlight PA4107 z licencją i orginalnym windowsem XP media center edition 2005.?? Obudowa nie jest w idealnym stanie nie ma jednego guzika do wysuwania DVD i ze 3 rysy.

Dlaczego Cooler Master Elite?

Bo ma miejsce na wentylator z przodu i ma siatką z pochłaniaczem kurzu na przedzie? W standardzie wentylator na tył? Bo nie trzeba używać śrubokrętów przy instalacji? Bo dość fajnie się prezentuje?

Chciałem kupić i ponoć już ma status EOL, skończona produkcja, w sklepach pewnie mają jakiś zapas to przydał by się przyspieszyć zakup, brać inną. Z dobrych ale nie co powyżej 200 zł Antec NSK4000-EU, jeśli komuś takie się podobają, mi pasuje taki prosty kanciasty styl i wkrótce przekładam części do tego Antka.

Witam,

Ja też polecam obudowy marki ANTEC.

Dobre i solidne rozwiązania.

Mam już nie produkowaną obudowę Antec NSK6000.

Zapraszam do mojej Galerii.

Tobi , co to jest status EOL.??

End Of Live, koniec produkcji/ wspierania (np nowe stery, biosy) produktu.