Obudowa do 200zł

Chyba kupie tego Anteca Gamer Three Hundred Case za 268,- w komoutroniku.

Thermaltake Mambo; Kod producenta: [VC2000BNS] ok 190

Cooler Master Elite 331 czarna przezr. bok; Kod producenta: [RC-331-KWN1-GP] ok 200

szukaj okazji na allegro ;]

A jakie firmy robią dobre obudowy.??

Dobre obudowy? Lian li, od 500zł te są dobre, średnio dobre to Cooler Master, Thermaltake, A+, NZXT itp. od 250 wzwyż.

http://www.lian-li.com/v2/en/product/product03.php?cl_index=1&sc_index=25

W Madtech.pl Antec 300 jest po 219 zł. Poprzeglądaj sobie obudowy na stronach Madtech.pl i Cooling.pl, może znajdziesz coś ciekawego.

Siemka

Za ile moge sprzedać 2 lentią obudowe z certyfikatem i windowsem XP Media Center Edition 2005.?? Moja obudowa Enlight PA4107.

Przyłącze się do tematu (jeśli można) i zapytam co sądzicie o tej obudowie; http://sklep.madtech.pl/go/_info/?id=33470 ,

a może wersja bez bocznego wentylatora; http://sklep.madtech.pl/go/_info/?id=33471 ?

Mnie osobiście Thermaltake zawiódł stosunkiem ceny do jakości. Obudowy pięknie wyglądają na zdjęciach, a na żywo jest już różnie. Zastanawiałam się nad V9, ale kiedy zobaczyłam jakość wykonania zrezygnowałam z zakupu. Jeżeli chcesz kupić coś naprawdę dobrego radzę dozbierać do 250 zł i kupić któryś z modeli Cooler Mastera, Antec 300 (jeżeli jeszcze uda Ci się kupić w Madtechu) - to zdecydowanie lepszy wybór.

Jakiś czas temu ogladałem w sklepie obudowe Thermaltake (nie pamietam nazwy budy) i raczej nie można było powiedzieć żeby była kiepska a wręcz przeciwnie, jedna z solidniejszych i lepiej wyglądających jakie tam były.

Kolejna rzecz to przy zakupie muszę brać pod uwagę opinie małżonki a że ona ma ostatnie słowo na temat estetyki w domu tak więc nie jest to takie oczywiste że pożądna odubowa będzie dla mnie najlepsza.

fiero obejrzyj obudowy na stronie madtech.pl, albo cooling.pl; na pewno coś tam dla siebie znajdziesz. Niestety te najładniejsze obudowy to już wydatek rzędu 350-450 zł. Ja za swoją zapłaciłam 450 zł, ale nie zamieniłabym jej na żadną inną. Piękny wygląd, cisza, chłód dla podzespołów, to już nie tylko obudowa, ale ładny element wystroju pokoju.

I z tamtąd właśnie jest link do obudowy Tt. Zauważ że ta obudowa gdzie indziej jest w cenie 300-350zł. a na MADtech 150-200zł. W cenie do 150zł rozważam jeszcze Cooler Master-a serii Elite ale porównując te budy skłaniam się bardziej ku Thermaltake.

Uwierz mi że czasem lepiej iść na takie ustępstwa żeby mogła potem chwalić się że to ona wybierała komputer niż potem znaleść w praniu jej farbującą na różowo bluzeczke ze swoją ulubioną czarną bluzą. A przecież to co w środku budy to już tylko i wyłącznie mój wkład.

Mam Cooler Master Elite i jakby tu powiedzieć: szkoda mi było więcej dać ale teraz trochę tego żałuje. Obudowa jako taka jest dobra, fajny wygląd, zwłaszcza po przeprowadzeniu spray mod - pomalowałem całe wnętrze sprejem na czarno ino ma cienkie blachy. W cenie do 200 zł to ja bym wziął (nie wiem czy już była ta propozycja) Sharkoon Rebel 9. Babę masz strasznie wredną jak ci tym podobne numery robi no ale jak to się mówi z babą źle a bez baby (podobno) jeszcze gorzej.

Widziałem i macałem Thermaltake Mambo czy jakoś tak, obudowa łada dopóki jej się nie dotknie po dotknięciu wrażenia już negatywne.

Widziałam na żywo i dotykałam CM z serii Elite. Moje wrażenia - cienka blacha, nie wygląda to wszystko dobrze; z daleka ładnie, ale z bliska nic specjalnego. Widziałam na Allegro kilka powyginanych CM Elite, więc nie mogę się zgodzić ze stwierdzeniem, że trzeba użyć wielkiej siły, by wygiąć te blachy. Dziwi mnie mocno, że to najbardziej polecane obudowy na forum. Jeżeli miałabym kupować CM to tylko z serii Dominator albo Centurion. Zanim cokolwiek kupisz przejdź się po sklepach i obejrzyj obudowy na żywo, bo z reguły na zdjęciach wyglądają o wiele lepiej niż naprawdę.

Madtech często wystawia na Allegro swoje obudowy pod nickiem 4season. Czasami dobrą obudowę można kupić w ten sposób o wiele taniej.

Znajdź mi obudowę do 150 zł z bez narzędziowym montażem napędów, dysków i kart rozszerzeń, filtrem przeciwkurzowym, przewiewną, bo właśnie za to są polecane, nie każdego stać na dołożenie do lepszej obudowy, nie dla każdego liczy się wygląd obudowy chociaż model 334 jest ładny.

Posiadam od jakiegoś czasu obudowę CM Elite 331. Temperatura podzespołów znacznie spadła, nie muszę dokupować Karakorum, wystarczył tylko wiatrak dołożony w zestawie z obudową, który jest bardzo cichy i wydajny. Temperatura kręconego AMD na boksowym chłodzeniu, po 25 godzinach w orthosie nie przekraczająca 51 stopni to chyba niezły wynik.

Bardzo fajny beznarzędziowy system montowania dysków oraz kart rozszerzeń. Solidnie wykonana obudowa, bardzo przewiewna i ładna. Za tę cenę nie znajdziesz nic lepszego.

czarna1412 Widziałem na Allegro rozwalonego VW Passata B6, mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że nie zasługuje na ocenę 5 gwiazdek w testach bezpieczeństwa, przecież się pogiął ! ( Dzięki za poprawienie humoru, dawno się tak nie uśmiałem )

Pogięte obudowy CM nie przechodziły testów bezpieczeństwa, a tylko zwykłe użytkowanie, którego nie wytrzymały. Tak więc śmieszne jest jedynie Twoje porównanie samochodu do obudowy komputerowej. To zwykłe budżetowe obudowy, bez rewelacji, najsłabsze modele CM, chociaż z pewnością o niebo lepsze od ibox-ów, tracerów, czy tym podobnych. Masz prawo być ze swojej zadowolony, ale dla mnie nie jest to obudowa godna polecenia. Ja szanuję Twoje zdanie, więc Ty uszanuj moje.

Śmieszne jest określenie tego, jak mocną blachę ma obudowa widząc tylko aukcje na allegro…

Proszę, pokaż mi test bezpieczeństwa obudowy, czekam z niecierpliwością.

Aby nie było że ja jestem gołosłowny to proszę test VW :twisted:

http://www.euroncap.com/tests/vw_passat_2005/219.aspx

Powiem tak na obudowę się nie siada, się nią nie rzuca, się w nią nie wali, także grube blachy w obudowie komputerowej mają tą przewagę nad cienkimi że nie wpadają tak łatwo w rezonans (nie wibrują), tę wadę cienkich blach można łatwo i tanio (przynajmniej częściowo) wyeliminować wyklejając obudowę matami bitumicznymi co usztywnia cała obudowę a dodatkowo minimalnie troszkę wycisza pracujący komputer.

Vector nie zachowuj się jak dziecko. Obudowy widziałam nie tylko na Allegro, gdyż kupując obudowę odwiedziłam kilka sklepów. Daruj sobie już tę bezsensowną dyskusję, bo są tutaj ludzie, którzy oczekują porad, a nie kłótni. Ty wyraziłeś swoją opinię, ja swoją. Uważam tę dyskusję za zamkniętą.