Obudowa do 200zł

Widzisz, śmiać mi się po prostu chce, jak słyszę teksty o grubości blach w obudowie… Tak, są obudowy, które się w rękach wyginają… CM ma wystarczająco grubą blachę, chyba że ktoś rzuca komputerem po ścianach, bądź kopie, wtedy rzeczywiście przydałaby się blacha 2mm. Widzisz, szanuję Twoje zdanie, tyle że 200zł to spora kwota jak za obudowę. Według mnie nie ma sensu kupować obudowy droższej niż seria CM Centurion ( chyba że dla szpanu ) , na którą niestety mu nie wystarczy. Ja polecam obudowy CM Elite ponieważ mają dobry stosunek ceny do jakości.

Do 200 zl jest jeszcze jedna obudowa warta uwagi Cooler Master Centurion RC-534, Antec NSK4000-EU jest nawet ciekawy ale ma wadę miejsce na wentylator 80mm z przodu.

Czy Wy macie obaj po 12 lat, czy po prostu jesteście kłótliwi. Gość oczekuje porady, a Wy tracicie czas na zbędne przekomarzanie kto ma rację. Każdy oczekuje od obudowy czego innego - ja mocnych blach, inny przewiewności, dla kogoś innego najważniejszy będzie wygląd. Ja CM z serii Elite nie kupię nigdy, nawet jeżeli wymienicie tysiąc ich zalet. Wolę dołożyć i kupić coś lepszego. Oczywistą sprawą jest, że nie każdy ma z czego dołożyć i dla niego właśnie jest seria Elite. Droższe obudowy nie są wyłącznie dla szpanu. Zastosowano w nich rozwiązania niespotykane w tańszych modelach (wystarczy spojrzeć na Antec P182 Gunmetal), lepsze materiały, solidność wykonania (w moim Zalmanie nie ma najmniejszej niedoróbki). Podział na low-end, middle-end i high-end to nie tylko kwestia szpanu, lecz jakości.

Kolega zastanawia się nad kupnem Thermaltake’a i wg mnie, jeżeli tylko jest dobrze wykonany, jest to właściwy wybór. Warto byłoby obejrzeć go na żywo przed kupnem. W końcu każdy producent ma modele lepsze i gorsze. Ja zdania nie zmienię i polecam CM Centurion 590 albo Antec 300.

U mnie temp według prog MSI Core Center Chipset ma 26, CPU 27 na mostkach położyłem AS5 jak zmieniałem budę, przy standardowym wentylu od Anteca 120mm na minimalnych obrotach i dobrym rozplanowaniu okablowania czuć jak przy przednim wlocie powietrza jest ruch buda ma dobry przewiew, z poprzednią obudową która była otwarta bo Pentagram był dla niej za duży miałem sporo wyższe temp chipsetu nie pamiętam ale proc miał 35 st.