Obudowa - przeróbka Regnum RG1

Moja buda to SilentiumPC Regnum RG1 Pure Black, która delikatnie mówiąc najlepsza jeśli chodzi o chłodzenie nie jest. Temperatury na razie mam w porządku, ale będę podkręcał Ryzena, a do tego grafika z GTX 650 zostanie zamieniona na RX 560/570 (coś od czerwonych do 600zł).

Z przodu dodałem wentylator, ale o powietrze to musi walczyć… po bokach malutkie wloty i od spodu dziura, która służy do otwierania budy. Plan jest taki aby wywiercić otwornicą dziurę na frontowym panelu 12cm i dodać… no właśnie tutaj przychodzę pytaniem do filtra przeciwkurczowego.

ghdrh hhfgjfg

Co lepsze ? Czy ta szmaciana siatka będzie wyłapywać więcej kurzu niż metalowa ? Jak często będę musiał ją wymieniać (tą szmacianą) ? Bo coś czuję, ze po 3 czyszczeniach się rozpruje… ewentualnie czym ją zastąpić ?
Metalowa z kolei nie podoba mi się wizualnie, jakoś tak głupio będzie wyglądać.

Ja w swojej obudowie (SPC X70W) pozbyłem się filtrów (przedniego i górnego). Wolę raz na jakiś czas przelecieć się odkurzaczem. Filtry skutecznie obniżają wydajność wentylatorów. Sam filtr przedni zwiększał temperaturę płyty głównej o cztery stopnie.

@anon41799040 W Twoim przypadku wentylatory miały skąd brać powietrze, a Ty mu to ułatwiłeś.
U mnie z znikomych otworów wentylacyjnych na przednim panelu, mogę usprawnić dostęp powietrza i tutaj siatka będzie może faktycznie trochę ograniczała przepływ, ale po pierwsze i tak będzie dużo więcej możliwości zasysania powietrza niż bez otworu, a po drugie ładniej będzie wyglądać niż sama dziura wykonana otwornicą :slight_smile:

Tak w ogóle nawet im się nie chciało dać siatki przeciwkurczowej na te boczne “wloty powietrza”. Obecnie tam jest tylko plastyk z dziurami, który pełni rolę wyglądu.

Otwory zrobione i temperatury w stresie spadły :slight_smile:

GPU -6°
CPU -4°

Jeszcze tylko filtr jakiś kupić i będzie ok. Tylko, który lepszy ?