Podkręcanie Ryzen 5 2600 na Windowsie

Mam Windowsa 10, który korzysta z Ryzen 5 2600 chłodzony za pomocą Fera 3. procesor siedzi w Gigabyte B450M DS3H. Zasilanie daje SilentiumPC 500W Vero L2 Bronze.

Czy da radę w tym zestawieniu podkręcić procesor ? Obecnie w stresie za pomocą Prime95 procesor osiąga zaledwie ~55 stopni, a dodatkowa moc zawsze się przyda.

Da się, płyta to umożliwia, chłodzenie ok. Tylko nie szalej, ta płyta to umożliwia, ale NIE jest wybitnie dedykowana do tego typu zabawy (temperatury sekcji płyty trzeba sprawdzić i “średnio-niska klasa jakościowa”) , to raczej tańsza konstrukcja :wink: Procek niby łyknie pod 90 stopni, ale osobiście bym raczej ostrożnie o 200 może się zadowolił :wink:

@anon7248146 procesor w stresie chcę maksymalnie 75stopni. Ma być cicho.

Jakie są dopuszczalne bezpieczne i sensowne temperatury w tej płycie ? Chodzi o sekcję zasilania, chipsety itp.

….tego Ci nie powiem, zobacz w dokumentacji na stronie producenta lub na forach o OC - czasami jak pogooglujesz kluczowe elementy setu to nawet ustawienia znajdziesz :wink: Osobiście jednak doradzam umiar, ta konstrukcja technicznie OC umożliwia, ale bym nie przesadzał - lepiej, zamiast droższego chłodzenia było wybrać mocniejszy procek na stocku i by było wydajniej i bez kombinowania :wink:

Akurat Fera 3 miałem z innego PC więc za darmo, natomiast budżet na procek był BARDZO ograniczony.