Oc e7200

Podkręciłem sobie mojego proca do 3,41GHz, potem do 3,61GHz i wynik w SuperPI był dłuższy w 3.61 niż w 3,41, a to powinno być odwrotnie.

c2d342ts7.th.jpgc2d361cf8.th.jpg

Cooler mam BOXowy, na temperatury chyba nie mogę liczyć bo mam najprawdopodobniej czujniki zrąbane.

Proszę o pomoc!! Z góry dzięki! PZDR.

może podczas testowania próbek PI miałeś przy okazji włączone jakieś inne programy [autostart], aktualizacje albo coś w tym stylu… :wink:

Mam powłączane programy tylko z autostartu przy testach.

Widzę, że znacznie zwiększone napięcie może to miało jakiś wpływ. Był cieplejszy i przez to więcej błędów…

To jakie napięcie ustawić??

A zwiększałeś je w wyniku z 3,6Ghz??

Aktualnie mam 3,50GHz na napięciu CPU 1,264V. Jak podniose FSB do 380MHz i napięcie te same(1,264V) to komp się włącza, ale podczas włączania CPU-Z resetuje sie komp.

beztytuubf9.th.jpg

I teraz na 3,50GHz mam jakiś długi wynik SuperPI.

Może twój zasilacz nie wyrabia, jak mój :slight_smile: przy FSB 430MHz mój pada :?

Jaki masz zasilacz i ile W?

OCZ Stealth x Stream 500W

Zasilacz świetny, czyli to nie to. Może 3,6GHz to wall tego proca…

A może coś z pamięciami??

beztytuusg7.th.jpg

Obie kości są firmy GoodRam.

Jak możesz to ustaw timingi na 5-5-5-15 to uniwersalne, ale powiem cie że goodramy nie są dobre do kręcenia, u mnie przy napięciu 1,8 dochodzą do 1000Mhz

A ja te timingi się ustawia?? Wiem że w biosie, ale które do którego(liczby)??

Zwiększ napięcie na procku, bo ta płyta ma sporego vdropa ~0,04V. Dodatkowo daj trochę większe na RAM i MCH.

Na CPU gdzieś 1,35V??

Na RAM to gdzieś 2,00V??

A MCH co to??

Poustawiać?

Na cepa daj na razie 1.3V na ram wystarczy 1.9V a mch daj +0.1V (wszystkie opcje znajdziesz w zakladce do podkrecania na tej plytce).

Nie każda płyta ma MCH w opcjach zmiany napięć.

A jak z tymi timingami RAM?? Jak je się ustawia?

Program MemSet, albo przez BIOS.

Poniżej jest screen z zakładki M.I.T. BIOSu i jak te timingi ustawić?? Bo programami wolę się nie bawić.

dsc00563ti4.th.jpg