Oceny porad

Mam taką propozycję, aby w “spawdzone porady” obowiązkowe było dodawanie ankiety z oceną danego arta w określonej skali.

Chodzi o to, aby nie dyskutowąc w tym dziale, a mieć jakąś wskazówkę co do “trafności” porady. Przydatne byloby to też dal samego autora, bo mógłby wiedzeć czy jego porady są dobre.

Dobry pomysł.

Pomysł jest niezły. :smiley:

W tym przypadku punktacja jest nieodzowna; sama nad tym myślałam!

Powód jest prosty - autor potencjalnej porady publikując ją jako tzw. autorską, ma prawo być poddany tzw. recenzji! Tak, jak każdy autor jakiejkolwiek publikacji niezależnej.

To juz nie jest zwykłe odpowiadanie na posty - to jest stworzenie mini artykułu na wybrany temat!

Jest to publikacja własna; od początku do końca - sterowana przez autora.

I jako taka - ma być prawo oceniona.

Pomysł ankiety w wersji punktowej - moim zdaniem trafiony!

Notabene - zauważyłam ostatnio rozprzężenie w tym temacie! :frowning:

Te porady nie polegają przeciez na przepisywaniu gotowych myków z netu, tylko na podawaniu własnych “discovery”! 8)

Ponieważ bardzo dobrze znam zasoby netu, obserwuję totalne kopiowanie tekstu - który u mnie np. siedzi w Zakładkach. Nawet mogłabym przytoczyć z jakiej strony zaserwowano ten, czy ów tekst.

Mam tych porad miliony - ale nie mam zamiaru robić z siebie rzekomego Krzysztofa Kolumba! :twisted: :twisted: :twisted:

oraz podawac zrodlo z ktorego bylo to spisane czy wykonane bo widze czesto z artykulow chip i nic nawet info. ze napisane na podstawie

danego itd.

No właśnie, o co chodzi.

A jak ktoś “zerżnie” wszystko, to nie ma co tego oceniać…

Więc pora na wypowiedz Adminów i Moderatorów, czy wprowadzać taki “wynalazek”?

Chodzi o to aby nie było spisywane. Powinny być tam porady napisane przez autora. :smiley:

W ostateczności napisane po swojemu na podstawie artykułu.

Takie trzeba wyrzucać.

Ale nie odbiegajmy od tematu! Skończmy najpierw to, poźniej przyjdzie pora na rozwody o źródłach artów.

beda sie szezyly plagiaty

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

musi byc podana strona ,na podstawie czego np. bylo to napisane

inaczej sobie tego niewyobrazam

bo raczej watpie czy te porady co tu sa napisane niektore byly samodzielne

nawet w 30% ihihiihhi

poprostu znajde takie cos i bede pisac strone

danego artykulu i tyle

:wink: :wink:

Prawda jest taka - że nie ma tu żadnej porady autorskiej! :frowning:

Kiedyś przysiadłam fałdów i sprawdziłam wszystkie…

Część jest bezpośrednio z netu, część z literatury informatycznej.

Niektóre są co prawda sprytnie modyfikowane, ale… :stuck_out_tongue:

Przejrzałem sobie Regulamin tego działu.

Podstawowe ograniczenie dotyczy konieczności s

prawdzenia porady na własnym kompie.

Zgadzam się, że jest w sieci całe mnóstwo porad - czy

tylko ktoś zadał sobie trud ich weryfikacji.

Dlaczego nie docenić czyjejś pracy, że chciało Mu się

coś sprawdzić - być może naciął się przy tym.

Sama wartości porady jest czymś względnym

i trudno to uczciwie ocenić.

Tym samym może znowu powstać pole do

zbędnych nadużyć i wzajemnych pretensji.

A już kompletnie nie rozumiem tego ciągłego

dążenia do różnicowania Userów.

I jeszcze długo nie będzie, jeśłi w ogóle :smiley:


A tak gdzieś kiedyś pisałaś ładnie o tym, że mamy dość oceniania na co dzień, w szkole, w domu, w pracy etc. :slight_smile:

Jakaś mania, czyżby ktoś chciałby być dowartościowany przez pozytywną ocenę lub w innym przypadku zdołowany przez negatywną (czyt. wyśmiany) :twisted:

:okulary:

Nie mylmy dwóch pojęć; różnice wyjasniłam w poprzednim swoim poście!

Różnicowanie usera, jako “odpowiadającego” w tematach - byłoby moim zdaniem, błędnym posunięciem i nie służącym tak naprawdę niczemu - oprócz destrukcji!

Natomiast ocena usera - jako autora porady jest zupełnie inną brochą (przepraszam za potoczność :twisted: ).

Jeżeli ktoś się sili na bycie guru w sprawach komputerowych winien zachowywać pewne zasady gry fair play; a przede wszystkim podać źródło z jakiego korzystał - by nie tworzyć wokół tej porady mylnego mitu, iż jakoby ON jest odkrywcą.

Tzw. sprawdzanie porady na kompie jest również iluzoryczne; gdyż wiemy wszyscy - że nie jest to żadną miarą sprawdzalne.

Ostatnio pogoniono jednego kolesia - pod pretekstem, że nie sprawdził porady - i porada polazła w inne rewiry Forum. Pamiętam nadto dobrze, bo nawet myknięto mój post w tym temacie w otchłań - bez żadnego “ale” (czyt. stosownej uwagi) - mimo, że do głupich nie należał (a może i przez to właśnie). :frowning:

Jakoś nie widzę przy innych poradach uwag, że “sprawdzano… blebleble”!

Nie mówiąc o podaniu źródła… :roll:

No i spoko…

A zresztą - jak mamy robić groteskę - to śmialo mogę wymykać wszystkie swoje zachomikowane porady. A mam tego na pęczki! :smiley: Podejrzewam, że o niektórych nawet mało kto słyszał… :twisted:

Oczywiście przy każdej podam, że sprawdzona. Sama mam 98SE - ale przecież mogłam część dotyczących systemu XP - testować u przyjaciela! :mrgreen:

Oczywiście, to co mówię - jest tzw. krzywym zwierciadłem… :twisted:

Zastanawiające jest to - że jakkolwiek userzy wypowiadający się pozytywnie w tym temacie (czyli jednak za oceną porad), nie zachłystywali się przy ocenie punktowej userów na Forum - a wręcz mieli hasło na “nie”!

Bo różnica tych dwóch pojęć jest diametralna…

Moja puenta brzmi: “róbta co chceta…” :twisted: (źródło: nadto oczywiste).

Nigdy nie zakładałem, że ktoś kłamie - jestem

zdumiony tymi insynuacjami.

Pisze dużo porad :-o I jestem za … :slight_smile:

Weź mnie nie denerwuj :evil:

Ja napisałem poradę jak zwiększyć lub zmniejszyć komuś liczbę postów przez bazę danych MySQL … Tylko Sebastain Szaniawski przeniósł ją do na luzie … :evil: :frowning: :frowning: :frowning:

Kolejny temat do brania się za łby

Będziemy czekać dłużej na podpowiedzi.

Forum jak pogoda co jakiś czas burza.

Wszystkie zdania mojego autorstwa.

Wszystkie prawa zastrzeżone.

All rights al reserwed.(tak to się pisze?)

http://www.dziennikwschodni.pl/ Przeczytajcie artyk€ł “Stawiam ci…”,

to także o ocenianiu. :stuck_out_tongue:

Dla tych, co nie wiedzą lub lubią zadymy, przypominam genezę

powstania Działu Sprawdzone Porady", stworzonego przez

ewolucję topicu Porady na różne okazje,

którego początek brzmi tak: