Od niedawna znajduje się szkodliwy dodatek w Drivermax

Tak jak w temacie. Czy ekipa specjalistów może się przyjrzeć temu programowi i go usunąć z portalu, jak się okaże za zbyt szkodliwy? Co bądź, u mnie Eset wykrywa pup w Drivermax.

PUP to nie są szkodliwe programy (malware), tylko “potencjalnie niepożądane” jak np. komponenty reklamowe. Większość bezpłatnych programów jest rozpowszechniana z takimi komponentami, ale na ogół da się je pominąć podczas instalacji programu (nie wyrazić zgody na ich instalację razem z głównym programem).

Ja rozumiem, ale po instalacji krzyczy na główny exe jako pup. To nie jest normalne. Nie mówimy już o ofercie reklamowej, która pomijam przy instalacji. Coś jest dodane dodatkowego do kodu. Wcześniej w drivermax.exe tego nie było.

Pewnie program w tle wyświetla reklamy, rozwiązanie było by podlinkować starszą wersje, jak usunął ją producent to skądś wygrzebać i lokalnie zachostawać jak producent nie zabroni.

Reklamy reklamami, ale skoro AdwCleaner dłuższy czas coś całego DM usuwał… To chyba coś siedzi tam… I uważam, że to nie jest zwykle adware/reklamy.

Dzisiaj postawiłem bratu Windows 10 na czysto na laptopie i chciałem do części sterowników użyć Drivermax… No i… Windows Defender wykrył i mi go usunął (powód win32/loki stopień zagrożenia wysoki). Proszę o dokładne sprawdzenie i usunięcie tego programu z DP dla ochrony użytkowników.