Odbiór wiadomości na wp w thunderbirdzie

mam w thunder birdzie pocztę na wp i od dziś mi nie ściąga wiadomości tak jakby było ich zero
i nie mogę wysyłać maili z tego konta. wysyłam wiadomości sam do siebie z innego konta… i nic nie przychodzi
w okienku przy wysyłaniu pisze “smtp” i że się nie powiodło wysyłanie i że logowanie się nie powiodło… ale tak jest przy wysyłaniu, przy odbiorze nie pisze że się nie udało, tak jakby się zalogowało ale nie ściąga mi maili

U mnie działa. Może przepełniona skrzynka, kosz lub spam?

Może WP zaczęło wybiórczo włączać 1login :stuck_out_tongue:

Nie rozumiem jakimi przesłankami kierują się ludzie, wybierając pocztę na takim czymś jak wp, onet etc.

@anon741072
A co byś proponował? Mnie przyszedł w tym momencie Protonmail, bo na Gmailu już mam.

@Domker
Nie sądzę, że już próbują, i że wybiórczo.
BTW. Wczoraj wysłałem do WP pytania, które tu zebrałem w sprawie 1Login. Zapewne poczekamy…

@ESelU
Raz na jakiś czas mam i ja taką czkawkę przy odbiorze poczty, rzadziej przy wysyłaniu. I Thunderbird daje taki komunikat, aby ponowić pobieranie, albo zmienić hasło. To za jakiś krótki czas wracało do normy i serwery pracowały znowu. Pamiętać należy że to konta darmowe.

Tutanota, Outlook…
Raczej wszystko będzie lepsze od WP :stuck_out_tongue:
Ja na wp mam skrzynkę zakładaną dawno temu, jak pierwszego kompa miałem. Leci tam praktycznie sam SPAM od WP, z wycieków z różnych serwisów, bot list różnych - taka skrzynka śmietnik i do rejestracji tymczasowych.

Też czasami mi wywala połączenie ze skrzynką, ale ja używam klienta Trojita i ciężar wyszukiwania i innych operacji IMAP spada na serwery WP ;).

Choćby mail od google, który ma świetne filtrowanie spamu, dobre zabezpieczenia i jest niezawodny.

Zawsze warto mieć drugą skrzynkę pocztową, nieobsługiwaną przez Big Tech, acz jednocześnie nie na tyle szemraną, żeby zawsze lądować w spamie :slight_smile:

2 polubienia

@wielkipiec
W pełni się w tym temacie zgadzam :slight_smile:

Ja też już nawet nie pamiętam, od kiedy mam konto na WP. Baaardzo stare. Pierwsze miałem w latach 90-tych na Polboxie. Fakt, że spamu przychodzi wiele. Przy czym tego “obcego” spamu nie ma wiele. Więcej jest rodzimego, czyli nazwa “Nadawcy/WP”. No, ale cóż, za darmowe konto płaci się tym właśnie. Ale Thunderbird grzecznie wszystko to wywala do kosza i po sprawie. Reklamę otrzymałem > oni się cieszą > ja mam porządek. :slight_smile:

Zobaczymy, co odpowiedzą na pytania o 1Login. Jeśli potem będzie coś nie tak, to nie będzie żalu, że ich opuszczę, choć przybędzie nieco powiadomień o zmianie adresu email.

No, to na Gmailu (od Google) już mam. A co powiesz o Protonie? Nie miałem dotąd okazji o to pytać użytkowników.

Witam,
Może naiwnie zabrzmi to pytanie, ale czy mógłbyś to nieco rozwinąć dla mniej gramotnego?

Nie mam zdania, ani takiej paranoi na bezpieczeństwo (zresztą wątpię w bezpieczeństwo takich rozwiązań). Tatunota chyba ma lepszą ofertę cenową.
Do prywatnych/tajnych rzeczy używa się pgp, szyfrowanych lokalnie plików etc, a nie poczty, która udaje bezpieczeństwo, a pozwala komunikować się z niezabezpieczonymi skrzynkami w sposób jawny.

Z tego, co przeczytałem na Protonmailu, to darmowe konta też proponują i chwalą się bezpieczeństwem, a ponadto niezależnością mając serwery w Szwajcarii. Ale skoro zachwalasz Gmaila, to już po moim kłopocie, aby szukać. O Protona pytałem z ciekawości. Dzięki.

W ustawieniach profilu “wp” znajdziesz datę rejestracji.

https://poczta.wp.pl/profil/

Pytanie czy dla archaicznego maila jej nie zafałszowali na np. 1 stycznia 2002.

Co do proton maila to może odstraszać nowszy limit 500 MiB jak dawno temu oferowali 1 GiB (pytanie czy nie zaczną zmniejszać tego nagle do 250 MiB dla nowszych rejestracji i jak długo utrzyma się stary limit 1 GiB i 500 MiB dla już założonych kont).

Wszedłem przed chwila w profil i nie znalazłem roku założenia konta. Może kiedyś był, a potem usunęli?

Co do Protona to pytałem z ciekawości, bo i tak już mam dobre konto na Gmailu, gdzie o ile wiem nawet 5 GB. Z tym, że takie 500 MB na Protonie, o ile obsługuje POP3 (nie pamiętam, czy sprawdzałem) dla mnie nie jest złe. Gorzej dla tych którzy korzystają z protokołu IMAP. Gdyby skrzynka na WP (przyzwyczaiłem się do niej) okazała się jednak nie do utrzymania, to Protonmail mógłby być adresem rezerwowym, po tym na Gmailu, który już mam.

Dla odbiorcy twoich maili nie ma znaczenia, jakim protokołem komunikujesz się z serwerem (pop3/imap). Komunikacja pomiędzy serwerami odbywa się inaczej.

O co konkretnie pytasz?
Mnie chodzi o to, ze jak Google stwierdzi ze cię nie lubi, to lądujesz bez poczty, a zakładanie ze to nie problem to tak naprawdę bezkrytyczna wiara w dobroduszność miliarderów zza oceanu.

A serwery pocztowe maja reputacje, których rankingami wymieniają się pocztowcy. Jak założysz własny sendmail na serwerze za pięć dolcow, pod domeną babeczki.lol zarejesryowaną w Paragwaju, to masz pełna kontrole nad własna pocztą, ale nit jej od ciebie nie odbierze :grinning:

A na WP jaka jest wersja szyfrowania TLS? Bo Thunderbird ma teraz ustawioną domyślnie minimalną na TLS 1.2. Zresztą jak tam jest starsza to i tak nie warto tej poczty używać. Ale jak chcesz zmienić na próbę, to w Preferencjach → Ogólne na samym dole → Edytor ustawień i klucz security.tls.version.min zmienić z domyślnej wartości 3 (odpowiada TLS 1.2) na 2 (odpowiada dziurawej wersji 1.1). Zmienić pocztę, jak by tak było.

Pomyłka, odpowiedziałem nie tej osobie.