Odbiór wiadomości na wp w thunderbirdzie

darmowy proton nie obsługuje pop3/imap4

Witaj
Mam pocztę WP w Thunderbirdzie
Ustawienia niezmienione
obraz

Mnie chodziło przy protokołach POP3/IMAP o to, że w pierwszym tych ton megabajtów poczty nie przechowuję na serwerze, tylko u siebie na dysku (i tak mam teraz). Na IMAP-ie pozostają na serwerze, a wtedy 500MB na darmowym Protonmailu szybko by się wyczerpało. Jeśli ze sprawą protokołów coś pomieszałem, to mnie oświeć.

1 polubienie

Ale chodzi tu o ustalenie czy działa na już u wszystkich na TLS 1.2, tego raczej nie widać inaczej niż, blokując TLS 1.2 lub weryfikując certyfikat z “ustawień/konfiguracji zaawansowanej”.

A na WP jaka jest wersja szyfrowania TLS? Bo Thunderbird ma teraz ustawioną domyślnie minimalną na TLS 1.2. Zresztą jak tam jest starsza to i tak nie warto tej poczty używać. Ale jak chcesz zmienić na próbę, to w Preferencjach → Ogólne na samym dole → Edytor ustawień i klucz security.tls.version.min zmienić z domyślnej wartości 3 (odpowiada TLS 1.2) na 2 (odpowiada dziurawej wersji 1.1). Zmienić pocztę, jak by tak było.

Ok. Przestawiłem na 2 (było 3) i nic nie wybuchło, żadnego komunikatu. Czy może czegoś jeszcze nie zrobiłem?

Obniżanie zabezpieczeń nie jest dobrym rozwiązaniem.
@anon1494722 o tym wspomniał.

linux.pl, zgrabna poczta bez spamu. Działa świetnie na Thunderbirdzie:
https://hosting.linux.pl/poczta_linux_pl.html

Ja propozycję kol. @anon1494722 odebrałem jedynie jako jakąś próbę na sprawdzenie poczty WP na Thunderbid’zie, więc ją wykonałem i po samym przestawieniu z 3 na 2 nic się nie stało. Mam już znowu 3. Ale w takim razie nie zrozumiałem postu od @anon1494722.
Ja jestem taki stary początkujący. Dużo wiem, a jeszcze więcej nie wiem. Więc pytam. Dzięki za ostrzeżenie.

w sumie zapomnieli zablokować seo/ceo@linux.pl, Interia niby też zapomniała i raz mi się udało zarejestrować ceo@interia.pl ale chyba się skapnęli i konto usunęli bez ostrzeżenia.

Wchodzisz w “Twoje dane” i na dole pod “Usuwanie konta” masz datę utworzenia konta

Pewnie baza się uszkodziła dla konta z 1998 i jest “NaN”.

Znalazłem: 2005. Szesnaście lat… Dlatego moment założenia zatarł się w pamięci.
Dzięki.

Dzięki za zainteresowanie się i wskazówki. Na pierwszej stronie rejestracji wszystko wygląda ładnie. Ale nie wiem, jak jest dalej. Próbowałem zagłębić się w regulamin, ale zrezygnowałem, bo nie wszystko rozumiałem. Widzisz, gdy 16 lat temu zakładałem konto na WP, moja świadomość zagrożeń i poziom moich wymagań były niskie. Bardzo niskie. Teraz wiem więcej, ale nie umiem prześwietlić np. takiej poczty na linux.pl, czy da mi więcej niż Gmail, którego konto już posiadam. A Gmaila niektórzy tutejsi koledzy wręcz zachwalają.

Bardzo prosty regulamin. A gmaila to używam do wiadomości śmieciowych czy szybkiego logowania.
Najważniejsze:
8. Korzystanie z usługi jest dobrowolne, darmowe i nie wiąże się z żadnymi zobowiązaniami Użytkownika wobec Linux.pl.

  1. Linux.pl nie pobiera przy rejestracji konta, ani nie przechowuje żadnych danych osobowych Użytkownika. Baza adresów nie jest również przekazywana żadnej stronie trzeciej, czy też udostępniana publicznie.

@jajecpl
A kwestie szyfrowania TLS i być może jeszcze jakieś inne sprawy bezpieczeństwa, o których tu pisali inni, znacznie lepiej znający te zagadnienia, niż ja? Moja ostrożność może wydawać się dziwna i nieuzasadniona, ale raz obudzona nieufność nie jest łatwa do uśpienia. I dzięki za info.

szyfrowane STARTTLS

Jest w profilu, na samym dole - usuwanie konta:

Dzięki za dobrą intencję. Już kol. @tphz wcześniej mi wskazał.

dzisiaj poczta już normalnie działa
a gdzie się włacza ten login1 ?