Odbiór wiadomości na wp w thunderbirdzie

Po zalogowaniu na poczta.wp.pl (pasek lub pop-up) lub na 1login.wp.pl i jak wykryją pocztę WP to oferują migrowanie.

Ale może lepiej się wstrzymać aż nie padnie ostateczna data kiedy ogłoszą co robią z kontami, które nie przeszły migracji (wymuszą/zablokują je na amen/blokada wymagająca logowania w web-kliencie - z dziwnym komunikatem “błędu” dla POP3 / IMAP4).

Ludzie tam mają pocztę, a nie (teraz) wybierają. No poza wyjątkami.
Ja dziś na pewno nie założyłbym poczty na WP, ale zrobiłem to ok. 20 lat temu i teraz te adresy (a mam kilka) służą do wielu różnych rzeczy, a i wiele osób zna je, jako kontakt do mnie.
Programy pocztowe potrafią skutecznie odsiać spam, także ten od WP i w efekcie do skrzynki odbiorczej trafiają raczej tylko te, które powinny.

Przyłączam się do sugestii kol. @krystian3w, aby sie nie speszyć do 1Login. W innym wątku na forum jest o tym więcej; 1login od wp - aplikacja do weryfikacji dwuetapowej
Zajrzyj tam i prześledź problemy. Ja dwa dni temu wysłałem do WP pytania zebrane od kolegów i moje własne, bo zbyt wiele jest niejasności, jak to ma funkcjonować, od kiedy, jakie wywoła skutki i czy będzie wymuszone. Śledź tamten wątek. Pozdrawiam!

skonfigurowałem w thunderbirdzie pocztę na wp wedle tego

https://pomoc.wp.pl/jak-skonfigurowac-program-pocztowy

i teraz mi nie wysyła poczty, obiera ale nie wysyła
to są jakieś stare dane?

@iJuliusztwierdzi” że tam mają zły numer portu dla SMTP (lub poczta premium używa osobnego portu - nie sprawdzałem).

Juliusz u siebie ustawił port 587 a instrukcja zaleca 465.

Niezrozumiałe może być to:

Serwer wymaga uwierzytelnienia / włączonej autoryzacji SMTP.

Jeśli chodzi o opcje “bezpieczeństwa połączenia” i metodę uwierzytelniania.

mam też na 587 i nie działa
1 konto działa a drugie nie, mimo że chyba są identycznie skonfigurowane

tak to wygląda oknie konta co nie wysyła maily

https://zapodaj.net/images/0a9ae0c56cc3a.png

Może literówka w haśle, dodatkowo teraz masz powód by je zmienić.

ściąga mi maile czyli hasło jest ok

Czyli w polu jest fejkowe, bo są boty OCR i jakiś ci się może kiedyś na konto włamie (za 20 lat ale może włamie jak go nie zmienisz).

co … w jakim polu?

Edytowałeś zdjęcie na zapodaju…, dalej zalecam zmianę - moim zdaniem nie ma jak zweryfikować czy boty nie łażą po zapodaj lub po forum i sobie obrazki kolekcjonują, ktoś też mógł wykraść/rozgryść algorytm zapodaj na randomowe znaki dla nazwy pliku w momencie gdy mają zabezpieczane foldery przed grzebaniem.

tam na czerwono to był tylko login, a nie hasło

a co na tym obrazku źle wypełniłem? że nie działa?

Ja mam na smtp ustawiony port 465 i działa.
smtp-port%20465

A na serwerze POP mam tak:


I też działa.

mam takie ustawienia i działa - może pomoże.

Jeszcze SMTP spod GNU/Linux, bo raczej nie ma przełomu, że IMAP umie miale wysyłać.

Ale przy pierwszym wysyłaniu masz osobne zapytanie o hasło i wpisujesz je z ręki. Sprawdź, czy jest dobrze wpisane. Bo czy je zmienisz, czy nie, musi być bez błędów.

Sprawdź z pomocą innego dostawcy internetu (nie masz to może mobilny hostpot/tethering po USB lub wi-fi) i najlepiej jeszcze innego komputera.

Jak ruszy to winny dostawca (lub coś w ten deseń) lub bug w Windows (np. na zaporze).