Odczyt dysków - obawa o dane

Witam

W komputerze mam 3 dyski twarde. Sprawdziłem odczyt danych za pomocą HDDTune i prosiłbym Was drodzy forumowicze o weryfikację screenów. Mam się obawiać o dane czy wszystko jest ok?

Na każdym dysku w sekcji Health mam niepokojące dane, których nie potrafię zweryfikować.

Odczyt:

d41d822aa14dd62c2b54930176943175.jpg

d41d8b1a1cbca8fb3cfe9eb875151a07.jpg

d41d8879d630703574489cfc597ce102.jpg

Health Status:

d41d8a0ebe072748eace69c41d6f53c1.jpg

d41d8b5df7809f1c9882eb5f87197068.jpg

d41d84c9b4e503106c8d76a182b2043c.jpg

Proszę o pomoc :?

Zbliżają się problemy - parametr 5 statusu SMART (Reallocated Sector Count) to tzw. bad sektory. Jeżeli masz jakieś ważne dane to radziłbym często robić kopie zapasowe lub wymienić dysk.

Hej,

Ogólnie odczyt na dyskach jest OK - standardowo na dyskach magnetycznych im dalsze sektory tym niższe transfery i dłuższy czas dostępu. Tutaj więc OK… Jeśli natomiast chodzi o analizę S.M.A.R.T dysków, to trochę dziwi fakt, że dane dla wszystkich dysków są bardzo podobne - w dwóch dyskach po jednym przeniesionym sektorze, a drugim 2. Podobnie z ponownym uruchamianiem talerza dysku - w dwóch dyskach 5 ponownych uruchomień, w ostatnim 12. No i jeszcze błędna korekcja - ale że tylko jeden raz, to żaden wyznacznik problemu. Ogólnie z powodu przeniesionych sektorów zbytnio bym się nie martwił. Fakt, jest to już jakieś uszkodzenie dysku i że teraz masz większe prawdopodobieństwo na powstanie kolejnych uszkodzonych sektorów - oczywiście wcale tak być nie musi. Polecam ciągłą analizę kondycji dysków - gdy błędów zacznie przybywać warto zacząć rozpatrywać wymianę i zakup nowego dysku.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dziękuję ślicznie za opinię :smiley:

Kopie zapasowe robię na bieżąco na płytach DVD więc tak bardzo się o dane nie obawiam, ale jestem czujny … :lol:

ps. jakim programem zrobić mirror dysku na płytach DVD ?? :slight_smile:

Hej,

Nie ma sprawy… :slight_smile:

Z bezpłatnych może to być na przykład dostępny na vortalu Paragon Backup & Recovery 10 Free Edition. Z tego, co się orientuję, program tworzy obraz na wybranej partycji dysku twardego, z której można go później wypalić za pomocą dowolnego programu przeznaczonego do nagrywania płyt CD/DVD. Zresztą jakiś czas temu testowałem ten program i wnioski z jego użytkowania i działania zawarte są w temacie Paragon Backup & Recovery 10 Free Edition - testował ktoś??.

Pozdrawiam,

Dimatheus