Oddać na gwarancje?

Witam założyłem 2 temat ponieważ na poprzednim nikt mi nie odpowiada więc pomyślałem że podałem za mało informacji mam przycięcia w grach np just cause 3 czy gta V czasem przy użyciu 4gb ram menadżer pokazuje 100% użycia ramu
żeby teraz było wszystko wporządku dodaje screena z większą ilością danych bardzo niepokoi mnie że szybkość dysku tak bardzo spada mój laptop posiada HDD 1TB i5 7300hq gtx 1050 4gb obojętnie czy gram na niskich czy na wysokich ustawieniach chociaż dziwne jest że na wysokich przycięcia występują rzadziej ale nadal występują system oryginalny format robiony sterowniki najnowsze i testowałem na różnych próbowałem aktualizować bios mam error partycji nie rozumiem o co tam chodzi jeśli ktoś zechce mi w tym pomóc wrzucę screena laptop to lenovo screen poniżej benchmark dysku był robiony na samym pulpicie bez żadnych gier czy programów a reszta creenów była robiona 5 minut po odpaleniu gta V


Co tu dużo pisać. Skoro gra pochłania 3,8GB pamięci RAM, to jak ma to działać dobrze? Zmodernizuj pamięć RAM i powinno być lepiej. Płynność powinna być adekwatna do możliwości reszty komponentów.
Screen z HD tune możesz wrzucić, ale z najnowszej wersji lub z programu Crystal DiskInfo.

W jaki sposób mogę ją zmodernizować?

Jeśli masz drugi wolny slot na pamięć, to po prostu kupujesz kolejną kostkę 4GB. Jaki dokładnie model Lenovo?

Skoro GTX1050 to na pewno Legion Y520.
Jestem zdziwiony, że można kupić tego laptopa z 4GB RAM, ale chyba masz tam więcej.
Na screenie GTA bierze 3783MB plus inne procesy. Przy 4GB na pewno byłoby mniej niż 17% wolnego.
Z obrazka wygląda na 5GB :?:

Gdybyś nie ignorował interpunkcji i ogólnych zasad budowy dania, czytelnikom łatwiej byłoby zrozumieć o co chodzi.

Mam 8 ramu

Przy 8GB RAM nie powinno być takiego deficytu z pamięcią. Przypadkiem nie masz ustawionego ograniczenia w msconfig?

Mam 8 Ramu problem w tym że teraz zaczął się taki problem że w grach mi wychodzi komunikat że brakuje pamięci i mi się gra całkiem zacina plik wymiany jest na auto i ustawienie go np na 2gb czy wyłączenie nic nie daje a w menadżer jest tylko 5b dostępne Ramu mimo że w systemie pokazuje 8 w biosie mam tryb raid mimo jednego dysku i było tak od kupna go w mediamarkt po przełączeniu na ten tryb nie pamiętam teraz dobrze nazwy chyba ahci system się nie uruchamia

Jak to sprawdzić no mam ustawione 8gb i 4 rdzenie tam

Winowajcą wskazywał bym tutaj dysk- do demonów szybkości nie należy, a 5400rpm przy wymagających grach może powodować w/w problemy.

W biosie albo w sterownikach poszukaj przydziału pamięci dla zintegrowanej grafiki. Prawdopodobnie tam jest pamięć “zjadana”.

I tak wolę się upewnić… system instalowałeś sam, czy z partycji “recovery”? Jak sam, to jest to system 64bit?

Tak sam 64bit

Jeśli możesz to zobacz czy tu jest wszyszstko dobrze troche dziwi mnie dostepna pamięć

Trochę jest mi przykro bo 4000 to dla mnie jest naprawdę dużo 3 lata zbierałem na tego laptopa dziwi mnie to wszystko trochę bo wielu ludzi których znam i widuje ich komputery/ laptopy mają 8gb ram i dyski 5400 i grają bez problemów żadnych tym bardziej że ja mam taki problem teraz że włączam just cause 3 pyk pyk 5 sekund scina scina bum komunikat ze pamieci brakuje, gta v pyka 20 minut zaczyna ścinać, jestem załamany z ortografii nie miałem dobrych ocen więc moglibyście trochę inaczej podejść do tematu chyba w miarę można mnie zrozumieć ;/

Wszystko wskazuje na to, że system 2GB zarezerwował na zintegrowaną kartę graficzną. Trzeba poszukać w UEFI albo w sterownikach, jaka ilość pamięci jest alokowana na jej (zintegrowanej karty graficznej) potrzeby. Najlepiej było by ją w ogóle wyłączyć.

a teraz powiedz mi

Jak rozumiem dalej ten sam problem? Przydziel większy zasób do pliku stronnicowania.

  1. Zaktualizuj system do Fall Creators Update
  2. Zaktualizuj BIOS
  3. Przywróć ustawienia fabryczne BIOSU

Na ostatnim screenie wygląda, że odzyskałeś pełny RAM.
Just Cause 3 nadal chodził źle?

A może GTA uruchamia się na integrze?
Dlatego miałbyś niski fps i RAM zabrany dla integry.
Fall Creators Update ma monitor wykorzystania GPU, to łatwo sprawdzić czy GTX jest w użyciu.

Przy próbie aktualizacji biosu wychodzi mi partition fail ;/ przepraszam ze nie odpisywalem ale musialem sprawy pozalatwiac

Gta V na integrze jest nie grywalne teraz nawet jest spoko wszystko na nvidi ale ściny dalej są :frowning: w gta V min po 20 minutach gry