Oddać na gwarancje?

a ile powinienem miec fps na gtx 1050 4gb zwyklym nie ti? chipset z strony lenovo mam sterowniki z strony nvidia bo po odinstalowaniu z update nie szlo tych z lenovo i czy dysk 5400 moze byc winny tych fpsow ze jest ich tak malo?

dzis nie oddam na gwarancje jesli dysk moze ograniczac fpsy i powodowac dropy to wszystko jasne i temat do zamkniecia ale prosze o odpowiedz i dlaczego jest 6gb tylko a nie 8 tam w menadzer

Bo 2GB zarezerwował system na zintegrowaną grafikę :wink: Hmm… ale Ty masz Ti, z tego co widzę. Zwykła 1050 nie występuje w wersji 4GB, a jedynie 2GB. No chyba, że to są te 2GB brakujące, czyli system alokuje 2GB RAM na poczet karty grafiki, i sumuje to, i wtedy faktycznie mogą też być ścinki, bo jest pomieszanie pamięci (szybszej karty graficznej i wolniejszej RAM). Ale to by były jaja prawdę mówiąc…

W laptopach występuje 4GB.

Nie, dysk 5400 może conajwyżej powodować wolniejsze ładowanie gier.

Nie powinien rezerwować tyle. Na jednym ze screenów jest 7,9GB i tyle powinna brać grafika.
Czy mówimy tutaj o legalnych grach?
Może Optimus nie rozpoznaje exe-ka i gra leci z integry.
Wbrew pozorom integry nie są teraz takie słabe, to że gra się uruchamia nie znaczy, że na pewno włączył się GTX. Wtedy ciełoby z powodu braku RAMu bo integra wzięła i z powodu gorszej wydajności HD630.
Z resztą na pierwszym screenie, który powstał podczas 5 minut gry w GTA przy GTX1050 mamy GPU Utilization 0% (min-max)

Faktycznie, występuje w wersji 4GB, mój błąd. :slight_smile: co nie zmienia faktu, że wg. notebookcheck ta karta powinna ponad 60fps w ustawieniach “High” w GTA V osiągać.

I teraz nasunęło mi się pytanie… plan zasilania. Ustaw “Maksymalna wydajność”, i zobacz, czy coś to zmieni, jeśli nie jest jeszcze ustawiony.

Panowie ale ja mam w Gta na wysokich w fhd 85 fps ale ścinki są ja sprawdzałem przed minuta w media Markt na pięciu laptopach i oni też na tych z wystawy maja 6 GB z 8 dziwna sprawa i żeby nie było żadnych nie jasnośći na integrze sprawdzałem by to wykluczyć gta jest niegrywalne max 22fps i bez różnicy czy ja gram na minimum czy wysokich czy z synchronizacja pionowa pół czy pełna czy off czy w grze czy w ustawieniach nvidii nie ma różnicy pozdrawiam i czy te 42 fps w furmark to nie za mało?

Jest ustawiony

Nie, to będzie ok :slight_smile: nie potrzebnie panikę zasiałem :wink: jak w GTA masz 85 to jest ok :slight_smile: ale teraz pytanie, czy wyłączyłeś tryb gry i DVR w ustawieniach Windowsa? Nie nagrywaj też fraps’em, i czy wtedy też ścinki występują? Dysk 5200, i do tego nagrywanie, to może zapychać.

Po wszystkich takich typu wysoka wydajność w zasilaniu itp mam 48fps w furmark nie za mało?

Nie, jest ok :slight_smile: to był mój błąd, przyznaję się. Nie potrzebnie wątpliwości zasiałem :slight_smile:

Jak nagrywam każda grę frapsem bardzo zacina ale nic się nie zmienia jak nagrywam programem np gta wbudowanym lub tym nvidii na pewno 48 w furmark jest ok?

Właśnie coś w tym systemie jest dziwnego bo suwak od on off znikł po prostu po zmianie systemu

Hmm… to dziwnie faktycznie. A jak żadnym programem nie nagrywasz, to jak jest??
Tak, jest ok :slight_smile:
I jeszcze głupie pytanie… system legalny?

Skoro to homme a w biosie jest klucz a system z Microsoft to pirat? Bo nie wiem już sam

Nie, system jest legalny skoro klucz wyciągnął sam z UEFI :slight_smile:

Czyli to że jest te ok 50 fps w furmark jest okej że często użycie procka np w Google Chrome jest 100% jest okej że 2gb ram bierze windows 10 i z tą jest wolne 6gb że gta v bierze 4gb ram ale użycie pokazuje 100% też jest okej dysk jest okej a przycinki są z innego powodu tak?

GTA bierze 4GB. A pozostałe procesy? GTA nie jest jedynym procesem który zajmuje pamięć RAM.
Masz dostępne 6,9GB, czyli prawie 7. I tak, to normalne. Możesz spróbować wyłączyć w ogóle kartę zintegrowaną. Wtedy powinieneś mieć całe 8GB dostępne.
Jeśli chodzi o procesor i Chrome, to tutaj muszą się wypowiedzieć Ci, którzy używają tej przeglądarki. Ja korzystam z Firefoxa.
Jeśli zostało wykluczone nagrywanie (przez całkowite wyłączenie go, a przycinki dalej się pojawiają), to faktycznie, może to być coś innego.
Spróbuj przywrócić system z partycji Recovery, z oryginalnymi sterownikami Lenovo. Jeśli nie będzie poprawy, jeśli dalej będą przycinki, to jedyne co zostaje, to chyba wysłać laptopa na gwarancję.

usunąłem wszystkie partycje które dostałem na laptopie razem z recovery stworzyłem swoje mam już z 3 system i nie ma potrzeby dalej kminić nad systemem integry się nie da wyłączyć mogę na życzenie wysłać zdjęcia z biosu bo i tak zbytnio go nie ogarniam na pewno zrobiłem przed zmianą systemu w tryb UEFI I AHCI

Far Cry Primal nie zacina się w ogóle można grać dzień i noc i fpsy są stabilne tak samo the forest na najwyższych ustawieniach problem dotyczy just cause 3 i gta V z tym że just cause już nie sypie brakiem ramu po zmianie systemu a gta v teraz sie przycina tylko gdy szybko jade autem np przycina co powiedzmy pol minuty na 0.1 sek taki minimalny spadek fps a co najgorsze obojetnie czy mam ustawione stale 60 fps spadki sa czy mam 30 fps spadki tez sa i to mnie dziwi obojetnie ile fps nie ustawie sa spadki a przycinki zdarzaja sie nawet gdy fps nie spadaja ale to takie naprawde minimalne zauwazylem ze w grach potrafi sobie rwac dziwnie obraz czasami v-sync pomaga ale tylko w minimalnym stopniu

kilka godzin temu byłem w mediamarkt i w każdym laptopie zakładka ram w menadzer urzadzen wskazywala te same wyniki i laptopy zachowywaly sie identycznie jak moj przy chrome niestety nie wiem jak w grach ;/ sciagam 3d marka i dam screeny rozmawialem z pracownikami w mediamarkt mowili mi ze gtx 1050 w laptopie powinien miec ok 140 fps w furmarku w full hd co mnie troche dziwi tyle chyba gtx 1080 ma w laptopie co nie? dlaczego ludzie strasza tymi 40 paroma fpsami przeciez to chyba nie jest zly wynik