Odmowa dostępu do dysku

Witam,

Mam problem z dyskiem przenośnym firmy ADATA. Dysk jest widziany przez system ale nie da się na niego wejść. Dysk można przeskanować po przez Zarządzanie komputerem. Czy ma ktoś pomysł jak odzyskać dostęp do dysku? Screen z Cristaldiskinfo

dyskn.jpg

Czas pracy widzę 0h, czy to jest nowy dysk?

Nie da się na niego wejść, to pewnie jakiś komunikat wyskakuje, chciałbym się dowiedzieć jaki.

zapewne zeby na niego wejść jest poprostu potrzebny format tego dysku : )

Nie, dysk nie jest nowy. Dysk jest prawie cały zapełniony moimi kopiami zapasowymi i innymi ważnymi rzeczami dlatego chciałbym odzyskać do niego dostęp. Nie ma mowy o formacie ponieważ nie mam pod ręką drugiego tak wielkiego dysku. Na 99% w total comanderze mógłbym przeglądać pliki. Zresztą zaraz to sprawdzę.

Edit 1. Owszem z poziomu total comandera po zatwierdzeniu uprawnień administratora mogę wejść na dysk.

Czyli przez Total Commander możesz wejść do folderu dysku, a z Komputer nie?

Co dokładnie widzisz w Komputer? Co widzisz pod menu kontekstowym dysku, jaka jest domyślna akcja? Powinno być “Otwórz”, pod żadnym pozorem nie “Zainstaluj”.

dysk4.jpg

dysk3o.jpg

dysk2y.jpg

Nie masz uprawnień to przeglądania plików na partycji. A dokładniej, twoje konto użytkownika nie ma, bo administrator komputera je widzi. Widocznie pogrzebałeś w uprawnieniach:P

Uruchom cmd.exe z uprawnieniami administratora i wpisz:

cacls F:\ /e /t /c /g uzytkownik:F

Gdzie uzytkownik to nazwa twojego profilu Windows.

W ten sposób dodasz sobie prawa do odczytu plików na partycji.

Gdyby polecenie nie zadziałało, to prawym Właściwości/Zabezpieczenia i tam sobie wyklikaj.

Dzięki za pomoc. Co prawda problem był trochę bardziej skomplikowany ale nakierowałeś mnie w dobrą stronę. Naprawdę wielkie dzięki. Teraz tylko dostać się jakieś dysku i zrobić porządnego formata.

Również miałem identyczny problem. Najłatwiej uruchomić TC z prawami administratora i mamy dostęp do wszystkiego na partycji. Z poziomu TC zgrałem całość na inną partycję.