Odmowa dostępu w wierszu poleceń

Cześć
Mam problem z komputerem. Mianowicie przez ostatni czas mocno zaczął mulić. Gdy wyłączyłem i włączyłem ponownie wyświetlił sie komunikat “Narzędzie do naprawy systemu podczas uruchamiania”. Po jakimś czasie wyskakuje błąd i mam możliwość wybrania sprawdzenia błędów i narzędzia do odzyskiwania. Mam tam do wyboru “narzedzie do naprawy podczas uruchomienia”, “przywracanie systemu”, “odzyskiwanie obrazu systemu” (nie był robiony obraz) , “diagnostyka systemu windows” oraz “wiersz poleceń”. Myślałem nad resetem systemu lecz najpierw chciałbym zgrać folder ze zdjęciami. Gdy przechodze przez cmd do odpowiedniego folderu i próbuję przenieść folder ze zdjęciami na pendriva wyświetla sie odmowa dostępu. Na tym komputerze konto administratora nie było nigdy używane i zastanawiam sie czy to przez to nie moge zgrać zdjęć czy z innego powodu. Prosze o szybko pomoc!!!

Spróbuj użyć przywracanie systemu, ono cofa tylko pliki systemowe wstecz do jednego z podanych zapisów. Nie rusza plików użytkownika.

Czy cmd w ogóle widzi pendrive?

Jeżeli masz taką możliwość, dobrze byłoby zrobić tą operację np. za pomocą jakiegoś Linuxa, przykładowo LiveCD Ubuntu. Musisz do tego mieć dostęp do komputera, którym ściągniesz i wypalisz na płytę lub nagrasz na pendrive właśnie (za pomocą programu Rufus) ściągnięte ISO Ubuntu.

Niestety to nie zadziałało ponieważ nie był robiony obraz systemu.

Tak widzi. Zazwyczaj jako dysk f

Masz może jakiś link do forum lub filu jak to zrobić bo nie jestem dobrym informatykiem i nie umiem tego zbytnio zrobić.

Proszę bardzo instrukcję.
Windows Linux.pdf (177,0 KB)

1 polubienie