Odtwarzanie dźwięku tylko na jednym urządzeniu

Witam, problem mój polega na tym, że po wpięciu słuchawek i głośników do tylnego panelu mojej płyty głównej nie potrafię ich ustawić tak żeby grały osobno tzn. że chciałbym między nimi się przełączać a nie żeby grały jednocześnie.
Płyta główna: Gigabyte B450 Aorus Elite
Windows 11
Karta dźwiękowa z realteka
A dokładnie układ Realtek ALC892
Słuchawki- niebieska wtyczka- słuchawki
Głośniki- zielona wtyczka- słuchawki

Witaj @pioelxpompa

Jakiś czas temu znalazłem program, gdzie wystarczyło wybrać urządzenie i utworzyć skrót na pulpit

Sprawdź, czy działa według Twoich potrzeb.
Ewentualnie poszukamy innego rozwiązania

Pozdrawiam serdecznie
Juliusz

Próbowałem zrobić to co napisałeś, ale albo ja mam z tym problem albo się nie da… U mnie sytuacja wygląda tak że mam jedno urządzenie odtwarzania choć mam wpięte słuchawki i głośniki i działają jako jedność, a chciałbym je rozdzielić.

Czy program wykrywa urządzenia?

Te które są aktualnie to wykrywa

Tworzyłeś skróty?

Powinieneś odznaczyć „Wyciszenie wewnętrznego urządzenia wyjścia…” i zaznaczyć „Równoczesne odtwarzanie różnych strumieni audio…”. W urządzeniach do odtwarzania będziesz miał wtedy dwa urządzenia dźwiękowe - pierwsze od głośników podłączonych z tyłu i drugie od słuchawek podłączonych z przodu i będziesz mógł się między nimi przełączać w systemie, bez odłączania słuchawek/głośników.

Nie bardzo rozumiem dlaczego podłączasz słuchawki do niebieskiego gniazda. To jest wejście liniowe, nie wyjście - do niego możesz podłączyć zewnętrzne źródła dźwięku (chyba że coś się zmieniło w tej kwestii i obecne sterowniki Realteka pozwalają robić takie rzeczy).

Tu masz podobny temat:

Znaczy aktualnie mam podpięte z tyłu słuchawki do niebieskiego gniazda a głośniki do zielonego, ustawiając oba gniazda jako słuchawki wszystko gra ale na raz, komputer widzi je jako jedność… Mogę mieć z przodu słuchawki ale wolałbym z tyłu ponieważ po podpięciu słuchawek do przedniego panelu słyszę wszystkie zakłócenia i dźwięki wydobywające się z płyty, np. jakby to nie zabrzmiało ale słyszę ruch kursora…

Chciałbym żeby komputer widział te gniazda jako osobne

Czy masz jakieś dodatkowe ustawienia pod przyciskiem „Zaawansowane ustawienia urządzenia”, czy może ustawienia które pokazałeś na zrzucie są właśnie tymi zaawansowanymi ustawieniami?

Niebieskie to jest wejście, vide (screen z instrukcji):

No właśnie, też na to zwróciłem uwagę ale autor twierdzi że po zmianie „rodzaju” urządzenia podłączonego do tego gniazda (jak pokazał na zrzucie ekranu), słuchawki grają.

Jak ustawie na słuchawki to grają normalnie, tak samo jak np. mogę ustawić szare gniazdo na wejście liniowe choć to jest wyjście

Chcesz mieć dwa niezależne (jedno gra, drugie nie gra) to używasz przednich i tylnych:

Ewentualnie S/PDIF Out:

Możesz także używać dwóch strumieni jednocześnie (oba grają coś innego) ale wtedy jeden via karta graficzna do głośników w monitorze/telewizorze.

Zrób też zrzut ekranu z zaznaczoną opcją „Równoczesne odtwarzanie różnych strumieni audio…”