Odwrócony obraz z kamerki laptopa

nie mogę znaleźć i zainstalować sterownika do kamerki w moim laptopie, przez pomoc ASUSa doszedłem do porady jak to zrobić przez Menadżera Urządzeń i wydawało się to proste tylko, że porada dotyczyła Wndows’a 7 a ja mam 10tkę i w Menadżerze nie ma tych poleceń jakie w 7ce polecali, proszę o pomoc (krok po kroku było by najlepiej) i liczę, że ją otrzymam, bo jak dotąd, gdy miałem problemy zawsze znajdowałem chętnych z dobrym słowem i radą za co kolejny raz serdecznie dziękuję i czekam z nadzieją, pozdrawiam jerz (jerz@poczta.fm)

Zapomniałeś podać model laptopa.

faktycznie - sorrki jest to model K50I - a dalej po chińsku (a nie mam takiej klawiatury - to żarcik oczywiście, bo obok chińszczyzny było napisane Notbook\PC i to pewnie o to chodziło) , natomiast wydaje mi się, że to nie jest K 501 tylko K50I - czyli duże i , a może małe el, diabli wiedzą, ale piszę to dla ścisłości by nie wprowadzić w błąd i laptop był kupiony w 2009 lub 10tym roku a miał wtedy Windowsa 7, którą potem przestawiłem na 10tkę, pozdrawiam jerz

https://www.asus.com/pl/support/Download/3/188/0/1/ZWrNVPXEbNNTjJZg/30/

Te od producenta próbowałeś?
Nie ma tu windows 10, ale może te od windows 7 zadziałają.

próbowałem producenta ale tam jest tak to popisane (na dyskietce), że nie mogłem trafić a i rozpoznać nie potrafiłem nawet, gdzie są te sterowniki…ale dzięki za link - zaraz będę go ściągał, tylko czy samo ściągnięcie i zapisanie w kompie wystarczy, czy trzeba to wkleić gdzieś w konkretne miejsce? i dziękuję Ci pięknie za odpowiedź - pozdrawiam też - jerz

Też miałem coś takiego na K53E, obraz z kamerki był odwrócony o 180 stopni. Pomógł jakiś inny sterownik, jeśli dobrze pamiętam, pobrany ze strony Asusa.
Pozdrawiam

Dostawca sterownika: Sonix
Data sterownika: 2010-10-06
Wersja sterownika: 5.8.55133.208

Camera_Suyin_WIN7_64_6585377014.zip taki mi znalazł i już go ściągnąłem ale zrobił to po zaznaczeniu przeze mniej zupełnie inaczej oznaczonego sterownika (znalezionego w ASUSie) tutaj pokazanego pośród kilkunastu innych, po zaznaczeniu i kliknięciu w “ściągnij z Globalnych” ściągnął właśnie taki i teraz będę go zapisywał

dzięki KRCHu, już mi pomaga SENSU i naprowadził mnie na konkretny sterownik, choć po podaniu linku ściągnęło mi się coś zupełnie innego, chociaż może tak ma właśnie być, tylko teraz nie wiem gdzie go zapisać i czy to ma znaczenie gdzie go zapiszę?

To samo napotkałem w K52jt.
Jest na to łatka czy w końcu nie bo widać problem popularny.

Sterownik zapisz gdziekolwiek, następnie wypakuj i zainstaluj (któraś ikona to pewnie instalator).

dostałem coś takiego;
Dostawca sterownika: Sonix
Data sterownika: 2010-10-06
Wersja sterownika: 5.8.55133.208
a potem sterownik zapisz gdziekolwiek, następnie wypakuj i zainstaluj (któraś ikona to pewnie instalator).
no i DARASie tak właśnie postaram się zaraz zrobić, pozdrawiam jerz

SENSU - jesteś wielki - zaraz postaram się to zrobić i mam nadzieję, że się uda - serdeczne dzięki - dobrej nocy - jerz

jednak nie idzie - nie ma sensownej ikonki, a te wszystkie otwierane .exe

  • sprzeciwiają się temu,
  • chcą zapłaty, albo
  • jak; ptmp4\2KSETUP.INI - informuje, "Błąd odczytu identyfikatora sprzętu z pliku INI ! "
    zastanawiam się czy to ja takim tępym jest czy trafiam na jakieś niespodziewane przeszkody? chyba jednak to pierwsze - pozdrawiam - jerz

W linku, który Ci dałem są 4 różne sterowniki w pozycji “camera”.
Ty ściągnąłeś jeden z nich. Jeśli nie działa, spróbuj inny.

Nie masz czasem płyty ze sterownikami do laptopa?

nie mam tych płytek, to było tyle lat temu, że gdzieś się zawieruszyły - w tym linku od Ciebie otwiera się nawet kilkanaście podobnych sterowników ale wybrałem tylko te do Windowsa i dla 64, tych 32-jek nie próbowałem - problem jest w tym, że po zapisaniu i potem otwarciu tego sterownika część z folderków jest z zipowana i po wypakowaniu (podobnie jak pozostałe pliki, te niezzipowane) nie mają one żadnych ikonek, które wskazywałyby na to, że to ta najważniejsza, otwierałem wtedy te z rozszerzeniem -… .exe i setupy - ale nie uruchomiały się, może istotnie powinienem przelecieć kilka innych, ale upierałem się przy wyszukanych z tej wersji podanej dla mojego kompa K50l - to teraz przelecę zgodnie z Twą sugestią parę innych z tego pęczka i jeśli się uda to nie omieszkam pochwalić Ci się sukcesem (i podziękować oczywiście), żeby teraz nie zajmować Ci niepotrzebnie czasu - dzięki za chęci pomocy, pozdrawiam - jerz

dzięki ogromne za chęci pomocy - odpowiedziałem Ci , w dobrychprogramach.pl , ale powtórzę, że będę próbował a jak się uda to będę Ci się chwalił !!! pozdrawiam jerz

miły SENSU - nic nie zwojowałem , znalazłem nawet tę płytkę ASUSa z DRIVRAMI, ale albo odpowiada (na płytkę), że nie ma żadnych propozycji, albo na manualne wyszukiwanie pokazuje ; uaktualnij sterownik ale po kliknięciu nic się zmienia, niezależnie od tego czy uruchamiam kompa ponownie czy nie, natomiast we wszystkich przypadkach instalowania jakiegokolwiek sterownika z listy ASUSa - po komendzie uruchom - pojawia się informacja, że występuje błąd w odczycie pliku INI - no i zimna rzyć pozostaje, a ja dostaję już kota od powtarzania w kółko wynajdywania sterowników i próby ich zainstalowania, sorry z powodu moich indolencji ale pewnie gdzieś popełniam błąd tylko gdzie? jeśli jeszcze masz trochę cierpliwości i potrafisz to zdiagnozować - to proszę walcz, jeśli jednak masz dosyć to sobie odpuść bo chyba zrezygnuję z tej naprawy bo szkoda Twego czasu i moich d-godzin przed kompem, w końcu ja innych widzę (w Skypie) poprawnie tylko mnie widzą do góry nogami, pozdrawiam - jerz

Tu ktoś pokazuje sposób jak znaleźć prawidłowy sterownik:

Swoją drogą to żenada, że producent montuje odwrotnie kamerę.

tak widziałem to ale facet gada po angielsku (chyba, że jest to polska wersja, zaraz sprawdzę) a ten poziom angoli mnie przerasta, niestety - a kamerka działała przez 8 lat OK i nagle się wywróciła, podobno po automatycznej aktualizacji, bo (cały czas podobno) Windows 10 wsadził dwa sterowniki do obrazu i pomyłkowo dawał do aktualizacji ten “odwrócony” - tylko nie potrafiłem znaleźć tego właściwego, jak znajdę ten plik, w którym to zapisywałem (o ile już dawno tego nie skasowałem!) to dam Ci znać, uważam natomiast, że absolutną żenadą jest, że w programie obsługi kamery nie ma możliwości odwracania jej położenia, tak jak to można robić z obrazem na ekranie, ale jak odwracam obraz to mój widok jest normalny tylko cała reszta do góry nogami - było by to nawet zabawne gdyby nie było tak w… sorry - tak denerwujące i zabierające tyle czasu - dzięki SENSUsie za tyle wysiłku, który mi poświęciłeś, pozdrowienia - jerz

jeszcze słówko - przejrzałem i istotnie tłumaczone (I POKAZYWANE) jest tak, że potrafię zrozumieć, poprzednio, gdy szukałem sam to trafiłem na faceta opowiadającego co należy robić bez pokazywania i stąd moja poprzednia opinia, może teraz się uda - zobaczymy jak dojdę do wypakowania i uruchamiana - bo dotychczas miałem sygnał, że tego .INI nie otworzy bo występuje błąd odczytu, może właściwy sterownik jednak uruchomi, ale to już jutro nad tym siądę, bo dziś przestałem myśleć - dobrej nocy - jerz