Odzyskiwanie klucza Windows 7

\ 18x18 Post: #1

Witam wszystkich użytkowników forum jakiś czas czemu zrobiłem upgrade systemu z siódemki na dziesiątkę ale podkreślam że polegało to na zainstalowaniu systemu na czysto na podstawie wygenerowanego klucza z Windows 7 uzyskałam klucz do systemu Windows 10 teraz Chciałbym wrócić do Windows 7 tylko że jakiś czas temu żona robiła porządki i nie wiem jakim cudem w tym pudle znalazło się pudełko od systemu Windows 7 na którym był klucz niestety tego Klucza nie zapisałem wcześniej jak nie sposób się domyślić pudło z pudełkiem z naklejką pojechało na wysipisko
Mam do was pytanie czy i jak można odzyskać klucz z Win 7 ultimate, nie ma go zapisanego w uefi.

Nie.

Jeżeli zrobiłeś format dysku i instalke na 10, to nie ma nawet starych plików 7, gdzie teoretycznie mozna by próbowac odzyskać jakims jelly belly czy innym key finderem.

Dla swiętego spokoju sprawdź, nim zrobisz żonie awanrurę, ale raczej klucz 7 nie ejst nigdzie zapisany, poza serwerami MS.

Najlepsza opcja dla Ciebie teraz do podpięcie systemu do konta MS, inaczej po problemach możesz zostać z Pingwinkiem.

Pozostaje pozostać przy dziesiątce. Zresztą patrząc na historię XP i Visty, to dosyć szybko mogą zacząć znikać nowe programy obsługujące siódemkę.
Podczas aktywacji serwery Microsoftu zapamiętują konfigurację sprzętową i kolejne instalacje Windowsa można dokonywać bez wpisywania klucza, a i tak się samo aktywuje po połączeniu z Internetem.

Show key plus , do znalezienia na necie. Pokaże Twój klucz od win7. Klucz jest zawsze zapisany w systemie - co za bzdurne teorie że tam go nie ma.

ProduKey zobacz.

Sam sprawdzę z ciekawości, nie sądziłem, że 10 zapisuje też key 7, nie zwróciłem uwagi na to wcześniej. :wink:

Pewnie chodzi o ten z rejestru, go można i wykasować i się infromacja zgubi.

https://download.komputerswiat.pl/bezpieczenstwo/odzyskiwanie-danych/showkeyplus

Dziękuję serdecznie wszystkim za odezw.
Niestety żadna metoda podana przez was nie będzie skutkowała pozytywnym rozstrzygnięciem gdyż tak jak zaznaczyłem w poście pierwszym system instalowany był na czysto nie z poziomu Windows 7 upgrade tylko zainstalowane z pendriva i z pełnym formatem dysku oraz utworzeniem trzech partycji No cóż pozostaje załadować loader by daz albo zostać przy tym opasły systemie wersji 10. Jeszcze drobne pytanko Czy na podstawie klucza z Windows 10 nie da się wygenerować klucze do Windows 7?

Klucz znajdziesz na obudowie laptopa/PC lub pod baterią w laptopie. ps. Teraz już nie odzyskasz klucza. Poszukaj może masz gdzieś kopię zapasową systemu z W7 jeszcze. Generalnie są różne licencje, jak masz Dell to ściągnij instalkę W7 ze strony Dell i nie potrzeba klucza, działa to tylko z kompami dell.

No dzięki Marcin Tak też właśnie podejrzewałem że będzie dupa totalna z tym kluczem do Windows 7 no szkoda mi bardzo ponieważ za system pudełkowy Zapłaciłem 930 zł wersja Ultimate

Dzięki ale system był boksowy kupowany oddzielnie od jednostki jednostkę kupowałem bez systemu system kupiłem dużo dużo później

A jaki podałeś klucz?

Klucz podałem wcześniej wygenerowane za pomocą tego narzędziaMicrosoft No wiesz była ta promocja że wszyscy z siódemki mogli przejść na 10 dzięki temu bestowal i klucz do Windowsa 10

A może jak bym zadzwonił do Microsoftu i podał im ten wygenerowany klucz od Windowsa 10 czy może na tej podstawie by mi zwrócili klucz do Windowsa 7 bo już mi każda koncepcja pada

Raczej nie będą mieli jak ci podać klucza Windows 7 z pudełka BOX.

Bez szans.

Zadałbym tylko pytanie: dlaczego 7 umarła, to historia już.

Poza celami hobbystycznymi nie widze sensu na odzyskiwanie, pilnuj tylko klucza 10… :wink:

Ale to jest pewnie ten klucz generyczny, nie nada się na etapie instalacji / aktywacji jak nagle zablokuje się opcja od tapety.

Tak, ale można licencje przypisać do konta MS i CHYBA aktywować logując się na konto, nie podając numer? Tak mi się tylko wydaje, nigdy tak nie robiłem. Na miejscu autora i tak bym zajrzał, może przy tej licencji cyfrowej będzie gdzieś stary numer, ale watpię. :slight_smile:

marcin20000
Taki ja też myślę dupa Wszystkie przejrzałem fora tematyczne na ten temat nie było rozstrzygnięcia problemu więc zostaje przy tym zjebanym systemie grubym o Pasłem z mnogością niepotrzebnych nikomu a przynajmniej mi aplikacji które bądź co bądź można odinstalować ale chodzi to topornie
Dzięki