Odżywki która skuteczniejsza?

Tak jak w temacie:

!Trec Night Protein Blend

Trec NitroProGen

Jako że jeszcze nie stosowałem żadnych z ww. proszę o wyrażenie opinii w stylu zalety/wady

ja ci coś powiem… lepiej pakować bez odżywek… odżywki mają to do siebie że power masz po 30 minutach sobie koxujesz godzinke i jesteś szczęśliwy że wziąłeś np. 100kg bez odżywek wziąłbyś mniej, ale też mięśnie wyglądałyby ładniej :smiley: ja pakuje od 6 miesięcy (no wiesz młody jestem 15l.) i jak narazie wycisnąłem 77kg bez żadnych odżywek. (te informacje mam od pewnego kulturysty z mojego miasta znany i lubiany :stuck_out_tongue: )

Reasumując… jak nie musisz nie kupuj :slight_smile:

Hmm… niby tak ale można to stosować jako zamiennik diety co nie ??

wystarczy więcej jeść :wink:

Więcej jeść i robić się grubszym a tak do tego jeszcze bym dorzucił HMB.

Co o tym sądzisz??

patrz: więcej jesz, masz większą mase i mozesz więcej wziąć, bo jak stosujesz jakąś diete bananową czy inne coś odchudzające czy coś to w zasadzie podnosisz mniejsze ciężary - jesteś słabszy.

co do grubości - rób brzuszki :slight_smile: np. seryjki po 50

Wiesz o to bym się nie martwił przy mojej masie 105KG szukam jakiegoś dodatku do ćwiczeń.

HMB nie działa u wytrenowanych osób


by Paul Cribb, B.H.Sci HMS

AST Director of Research


Kolejne badania znów pokazało, że HMB nie przynosi żadnych korzyści u wytrenowanych sportowców. U niektórych osób podawane dawki były nawet podwojone (6 g/dzień) po to, aby zaobserwować jakiekolwiek objawy rozpadu białka bądź wzrostu siły czy zmiany kompozycji ciała. Żadnych rezultatów.

W podwójnie ślepej próbie trzy grupy doświadczonych trenerów sportów siłowych włączyło do swojej diety MRP zawierające zarówno 3, 6 lub 0 g HMB. Naukowcy testowali wiele czynników; wyniki pokazały, że HMB nie przyniosło żadnej znaczącej różnicy w ogólnych markerach stanu katabolicznego/anabolicznego organizmu, enzymów wątrobowych i mięśniowych, beztłuszczowej masy mięśniowej, masy tłuszczowej, procentowej zawartości tłuszczu czy siły mięśni.

Morał z tego badania jest jeden: przeznacz pieniądze na inne suplementy jak kreatyna czy białko, one działają.


Referencje:

Effects of calcium B-Hydroxy-B-methylbutyrate (HMB) supplementation during resistance-training on markers of catabolism, body composition and strength. Int.J.Sports Med. 20:503-509;

Czyli lepiej zainwestować w kreatynkę bądź białko??

jak już musisz to tak :wink:

Popieram lepiej korbić bez odzywek koksów itp.może i będziesz napakowany ale mając 30 lat to będziesz żałował

Proph3T co Ty w ogóle chcesz osiągnąć?? Masę, rzeźbę czy siłę. Beż tego Ci nie pomożemy. Napisz swoje dane: wzrost, wagę (to już wiemy 105 kg :P), obwody. Pamiętaj o dobrze zbilansowanej diecie i dobrej proporcji BTW.

A HMB to tylko dla puszystych na początek tja??

Sory za takie pewnie lamerskie pytania ale nie brałem nic do tej pory.

Złączono Posta : 11.06.2007 (Pon) 20:30

Siłę i rzeźbę.

Wzrost 185cm

i nie bierz :slight_smile:

tzn. w sumie to oni sprawdzali na kolesiach trenujących już jakiś czas, a początkujący nie powinni stosować jakich kolwiek koxów :slight_smile:

HMB trzeba długo stosować. Na redukcje tkanki tłuszczowej weź jakiś reduktor + białko + BCAA + !!

Dokładniej co masz na myśli ??

Dietę mam już ustawioną na podstawie grupy krwi 8)

na wstęp proponowałbym aminokwasy :slight_smile:

Zdecyduj się. Nie upieczesz dwóch pieczeni na jednym rożnie.

LOL :x koxów. Jeżeli jesteś początkującym zrób sobie trening ogólnorozwojowy i wprowadź, ale stopniowo dobrą wysokobiałkową dietę, a za jakiś czas redukcja.

potoczne słowo :PP przynajmniej u mnie się tak mówi koxy = BCAA itp :wink:

Ja ogólnorozwojówka :wink: a ja np. piję dużo mlek 1-3 szklanek dziennie, czasami posiłkuje sie jeszcze jakimś Redbullem itp :wink:

Hmm… 8) Wklej ją tutaj zobaczymy.