Oficjalny kanał DP na IRC

Witam

Mam takie pytanko, czy istnieje może oficjalny kanał DobrychProgramów na IRC’u?

Pytam, bo szukałem, ale nic nie znalazłem. Jeżeli nie ma, to może warto taki kanał “zorganizować”?

Pozdrawiam

taki topic był już kiedyś.

Wyszukiwarka nic nie pokazała, dlatego założyłem ten temat :-]

Kilka razy była taka propozycja, raz nawet została zrealizowana, jednak administracja nakazała zamknięcie kanału bo został założony bez jej zgody.

Pomysł popieram.

raczej ciężko mówić o oficjalnym kanale bez zgody administracji :stuck_out_tongue:

Może nieoficjalny? Kanał fanów vortalu :smiley:

Ten kanał nie był oficjalny ale był nazwany chyba #dobreprogramy lub #dobreprogramy.pl a administracja nie zgodziła się na użycie tej nazwy.

Gdyby go nazwali np. #dp (nie jest to żadna oficjalna nazwa, skrót też raczej nie bo na vortalu nigdzie go nie widzę a nie może być utworzony od nazwy bo nazwa jest pisana razem) pewnie nie byłoby problemu (choć nie jestem pewien czy oprogramowanie serwerów IRC dopuszcza 2-literowe nazwy).

A co na to administracja? Może ktoś się wypowie?

Ja jestem za nieoficjalnym #dp. Z pełnym szacunkiem dla ekipy, ale na oficjalnym kanale będzie za surowo :). Przynajmniej tak mi się wydaje.

pavobe , co rozumiesz przez “na oficjalnym kanale będzie za surowo”?

To znaczy, że jak powiem “Ja p… co za dzień”, to ktoś obdaruje mnie kopniakiem etc.

Ale tak jest na zdecydowanej większości kanałów? Czy się mylę?

Poza tym, jeżeli napiszesz to dokładnie w ten sposób [mam na myśli “ja p…” - trzykropek] to nikt Cię kickiem nie obdaruje raczej :wink:

Na większości oficjalnych :stuck_out_tongue_winking_eye:

Tak surowo jak na forum na IRC-u nie powinno być, choć moim zdaniem jeśli ktoś napisze “ja p…” powinien być kicknięty (ale niekoniecznie zbanowany).

Trzeba by się jeszcze zastanowić na jakiej sieci założyć kanał.

Ale miło by było mieć taki oficjalny kanał Dobrychprogramów. Może warto ponownie zainteresować tym Administrację? Moim zdaniem, byłby to niezły pomysł na lepszą integrację społeczności DP, bo co innego posty na forum a co innego rozmowa w “realtime”.

administracja już się wyrażała na ten temat parę razy i nie była nigdy zainteresowana zbytnio. szczerze powiedziawszy z czasem zrozumiałem dlaczego, po prostu biorąc pod uwagę poziom użytkowników ciężko było by zapanować nad kanałem

Inne kanały się jakoś trzymają, poza tym ja nie ogłaszałbym o tym gdzieś publicznie że mamy kanał IRC tylko np. w ogłoszeniu w dziale “o vortalu” gdzie tzw. nooby nie zaglądają.

Zawsze można też ustawić dostęp do kanału na hasło.

Albo dać voice’a tylko użytkownikom Vortalu zarejestrowanym na IRC (dotyczy tylko sieci IRC z rejestracją kont).

Też dobry pomysł. Cały czas jednak chciałbym, żeby Redakcja vortalu “pobłogosławiła” ten pomysł :wink: