Oficjalny kanał DP na IRC

Na freenode jest #dobreprogramy - chociaż oczywiście jest on nie oficjalny i raczej nie legalny - inaczej był by do niego link na portalu :slight_smile:

Co widać w postach tego tematu

Redakcja kiedyś nie wyraziła zgody i mam nadzieję, że tak już zostanie.

No to chyba tyle w temacie.

a ja nie :wink: może jestem naiwny, ale marzy mi się, że kiedyś poziom użytkowników internetu pozwoli na prowadzenie takiego kanału bez jakiegoś znacznego obciążenia dla osób moderujących

Osoby moderujące już teraz mają dużo pracy :slight_smile: A jeszcze oczekiwać by 24h na dobę ktoś był na kanale IRC to jest niestety nierealne.

tomick , ale moderowanie IRC mogło by wyglądać inaczej, mogły by być od tego osobne osoby, do cenzuralnego wyrażania zachęcić mógłby już chociażby bot. ale całość i tak i tak jest nadal nierealna niestety

A czy takim problemem dla was byłoby wyznaczenie nowych moderatorów - dla IRC? Proste zadania np. kicki za wulgaryzmy czy spam może wykonywać bot.

*ChanServ*	Founder : JarekMk

	*ChanServ*	Registered : Oct 05 18:23:02 2008 (14 weeks, 0 days, 23:04:07 ago)

	*ChanServ*	Mode lock : +sc-m

	*ChanServ*	Flags : GUARD

	*ChanServ*	***End of Info***

i ty go założyłeś :slight_smile:

Może go więc “zalegalizować” ? Inaczej raczej trzeba będzie go usunąć.

Tak na serio do czego wam ten kanał IRC jest potrzebny ??

Był już mini chat na forum i pies z kulawą nogą tam nie zaglądał.

A jeżeli poziom rozmów będzie taki jak na SB to ja dziękuję postoję.

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Chyba raczej usunąć.

Jeśli na prawdę ludzie by go chcieli to nawet siedzieli by już na tym. Z czasem może by się stał oficjalnym o ile użytkownicy by się na nim logowali, a tam to sam widzisz…

Basta.

Tyle że on istniał (jeśli się nie mylę) chyba w początkach istnienia forum, kiedy DP były dużo mniej popularniejsze.

Daję sobie rękę obciąć że teraz będzie identycznie :stuck_out_tongue:

pewnie by było tak jak na SB, że raz nie można nadążyć czytać wiadomości a innym razem przez cały dzień ani słowa na nim :stuck_out_tongue:

A szczerze to ja nawet nie wiem co to ten cały IRC i nie muszę wiedzieć bo do niczego mi to nie potrzebne :slight_smile:

I też jestem tego zdania co fiesta , :slight_smile:

W tej chwili poziom wypowiedzi na SB jest tragiczny niestety (nie to co kiedyś) i prawdopodobnie na IRC byłoby tak samo - jednak kwestia do przemyślenia

przez… ??

przyznam się, ze tez nie wiem do czego służy ten IRC :smiley:

Przez osoby decydujące o funkcjonowaniu vortalu.

http://www.irc.pl/

http://pl.wikipedia.org/wiki/IRC

Hmmm… Czy poziom użytkownika można określić faktem, czy taki user trafi na kanał czy też nie? ;]

Do SB ma dostęp każdy, a IRC działałby w pewien sposób jak filtr.

Zresztą. Co zaszkodzi zgromadzić się na #dp i sprawdzić czy wypali? Na razie nie musimy rejestować kanału i bawić się w opy, etc.

btw. IRC to taki czat z bajerami ; p

pavobe , Jakimi bajerami? :stuck_out_tongue: Emotki jak w gg czy innych komunikatorach ? Jak tak to podziękuję :smiley:

Jeśli jakieś inne przydatne funkcje to czemu nie, choć nie wiem co może ciekawego zaoferować zwykły program do rozmów :lol:

I jak niby IRC miał filtrować troli i innych którzy mącą ten spokój na forum ? :lol:

Poczytałem to co podał sdar i nic nadzwyczajnego w tym nie widzę :slight_smile:

Ale nie mi o tym decydować czy będzie IRC czy nie :slight_smile:

Nie, emotek nie ma (co najwyżej klient może zamieniać np. ciąg dwukropka i nawiasu zamykającego na :), ale można to wyłączyć).

Shoutbox jest ogólnodostępny. Do IRC trzeba mieć klienta.

Ma więcej możliwości. Większość sieci IRC umożliwia np. banowanie, utrzymywanie tematu gdy nikogo nie ma, poza tym aby rozszerzyć te funkcje można postawić bota.

tylko że jakby powstał oficjalny kanał IRC to redakcja napisałaby do niego instrukcje jk wejść i wtedy część troli wejdzie bez żadnego problemu…

Ale ogólnie mówiąc to jestem za utworzeniem Oficjalnego Kanału IRC DP…