Oglądanie filmów z komputera na TV

Witam.

Od razu mówię - nie jestem pewien czy jest to odpowiedni dział - w razie pomyłki, proszę o przeniesienie.

Moja sytuacja jest taka.

Chcę oglądać filmy z komputera na TV - jednakże jest mały problem.

Moja karta graficzna ma wyjście HDMI, a telewizor S-Video.

Jest jakieś urządzenie, dzięki któremu będę mógł oglądać filmy z komputera na TV?

A może jest jakiś kabel, który z jednej strony na wejście HDMI, a z drugiej S-Video.

Proszę o pomoc - szybką i rzetelną odpowiedź.

Pozdrawiam

w komputerze masz tylko dvi ?? a s-video ?? co to za komputer ??

A po co ci informacje o komputerze? W tej chwili ważna jest karta graficzna.

Posiadam GeForce 8600 GT z wyjściem HDMI (nie posiada ona wyjścia S-Video), a telewizor nie jest w HD (posiada wyjście S-Video).

mośku, laptop, stacjonarny ?? rozumiem, że stacjonarny skoro nie dopisujesz literki m, dokładnie jaki to model ?? jeśli masz tylko dvi/hdmi to nie połączysz z wej. typu s-video.

W takim razie mało widziałeś :wink:

No to nie wiem może ja nie widzę tego wyjścia :o No sobie zobacz w internecie!

http://demo.pffshop.pl/upload/images/products/big/Gainward_GeForce_8600GT_1024MB855.jpg - to jest podobna karta lub nawet to ta, zobacz ją sobie!

Dodane 25.04.2009 (So) 18:34

Zwykły domowy blaszak.

Dokładny model tej karty - Gainward GeForce 8600 GT 256MB DDR3 128bit HDTV/DVI/HDMI PCI-E G

Dodane 25.04.2009 (So) 18:36

A co jeżeli chodzi o kartę telewizyjną. Może przez nią da radę? Chociaż czytałem, że karta TV jest wyłącznie żeby odbierać TV na kompie - nie na odwrót.

No dobrze - nie zależy mi żebyś mnie tu pouczał, tylko proszę o pomoc. Jaki kabel, jak połączyć.

Dziękuję!

Te 3 kolorki tak ? czerwony biały i żółty ? Mam nadzieję, że się nie mylę.

W telewizorze mam te “piny” oraz wejście s-video.

Oczywiście, że chcę sobie pomóc :wink:

Dodane 25.04.2009 (So) 18:59

A po co jest w ogóle karta telewizyjna?

Jeżeli chodzi o oglądanie telewizji na komputerze - jaki to sens?

Dodane 25.04.2009 (So) 19:01

A może dzięki karcie telewizyjnej można oglądać z komputera na telewizji?

Jeżeli się mylę to proszę o pomoc jak sobie poradzić.

Przeczytałem, że ta karta jest tylko do oglądania tv na komputerze.

Nie wiem czy to ma sens, no ale powiem Ci skoro pytasz.

Jakaś AVer Media - AVerTV Super 007 - coś takiego - tak jest napisane na pudełku :stuck_out_tongue:

Wyjście/wejście - no ja widzę S-Video i jeszcze coś xD chyba od dźwięku.

Dodane 25.04.2009 (So) 19:10

Konkretnie wszystkie wyjścia ma: Remote, TV, FM, S-Video, Audio-In :stuck_out_tongue:

Ja mam kartę telewizyjną, więc wyjaśnię sens. Dzięki karcie telewizyjnej można bezproblemowo nagrywać programy z telewizji na dysk twardy z komputera, no i oczywiście oglądać TV (w większości kart również słuchać radia i nagrywać). Przydaje się również do podłączania różnego rodzaju urządzeń audio/wideo, które mają wyjście sygnału S-Video/Cinch/Eurozłącze. Dzięki czemu wszystko możemy zgrać na dysk twardy kompa.

Niestety nie, do tego służy właśnie karta graficzna, bo ona ma wyjścia video, a tuner TV ma tylko wejścia.

Remote to dla pilota, TV to wejście dla sygnału telewizji, FM to do radia, S-Video to wejście video, Audio-In nie trzeba chyba tłumaczyć.

przecież jak podłączysz telewizor do komputera (poprzez wyjście garty graficznej) to możesz oglądać telewizje puszczoną z karty telewizyjnej na ekranie telewizora - nie widzę najmniejszego problemu, tylko jest to trochę bez sensu i jakość podejrzewam, że będzie dużo lepsza bezpośrednio odbierając tv na tv

Tu masz przykład tego czego masz szukać: http://www.allegro.pl/item615495825_kabel_component_vga_dsub_jak_nowy_wawa.html

Jest jeszcze pare innych możliwości połączenia komputera z telewizorem

No właśnie tak czytałem w internecie. Dziękuję za odpowiedź.

No ale dalej mam problem. Jak połączyć kartę z wyjściami HDTV/DVI/HDMI - tutaj jeszcze kolega napisał, że jeden z nich to DSub - telewizorem? Jakiś kabelek?

Dodane 25.04.2009 (So) 19:20

Nie bardzo zrozumiałem :stuck_out_tongue: Mam film na komputerze w .avi i przez kartę TV mogę go oglądać na telewizorze?

popatrz na poprzednią stronę, człowieku - obudź się - trochę logiki! !!

Już mi się wszystko we łbie miesza…

Kolega napisał, że się tak nie da… a ty co piszesz ? :stuck_out_tongue:

napisze Ci łopatologicznie - Wyjście sygnałowe (masz ich 3 na karcie graficznej) musisz połączyć z WEJŚCIEM SYGNAŁOWYM w telewizorze

tyle

To powie mi ktoś jak to zrobić?

W telewizorze: 2x euro złącze, s-video, wejścia 3 kolorowe - czerwony biały i żółty

W karcie graficznej: na różnych stronach napisane jest, że HDTV/DVI/HDMI, kolega dodał jeszcze DSub

Jak można oglądać filmy z komputera na TV? Jakiś kabelek.

Panowie już od półtorej godziny to wałkujemy. Jakaś konkretna odpowiedź?

Dodane 25.04.2009 (So) 19:24

Tymek, ja to wiem :wink: Tylko pomóżcie jakiś kabelek dobrać - nie znalazłem żadnego w internecie.

I to jest ten na 100% pasujący do mojej sytuacji? No dobra dziękuję wszystkim. Postaram sobie już z tym poradzić.

sam możesz sobie zrobić taki kabel jak masz trochę chęci, lutownice, stare Euro złącze i kabel od monitora

Bardzo poręczne są też takie przejściówki:

28u4i82.jpg

Tobie coś tłumaczyć to HORROR. W karcie grafiki nie ma czegoś takiego jak HDTV, przypuszczam, że to twoje HDTV to dsub, czyli DSUB to normalne VGA. Przejściówkę wpyczhasz do gniazda VGA, kabelkiem podłączasz do telewizora, szukasz na pilociku napisu TV/AV, najeżdżasz na to paluchem, i robisz KLIK! A telewizor reaguje i włącza Ci ten obraz z komputera! A ty myślisz że to czarna magia! A to zwykły kabel i troche chęci… :glupek2:

Dodane 25.04.2009 (So) 20:37

Tymek nie jestem technikiem, na bank bym coś zwalił :wink:

Jaco - ty chyba nie rozumiesz w czym tkwił mój problem ? Nie, że nie umiem - szukam odpowiedniego kabla bosh nie rób ze mnie idioty…

Panowie jest jeszcze taka jedna sprawa.

To węższe wejście jest zajęte przez kabel do monitora. Monitor zostanie przez przepięte do tego szerszego (w pobliskim sklepie mają takie “przepięcie” - nie wiem jak to nazwać). Mam pytanie. Czy jest kabel, który z jednej strony ma to wejście jak do monitora (w ogóle jest nazwa tego węższego wejścia) a z drugiej strony eurozłącze albo s-video i te 3 kolorki?

http://img2.vpx.pl/up/20090427/wejscie.png

Spójrzcie tu. Tam napisałem na co oczekuje odpowiedzi.

Moja karta, jak już wcześniej wspomniałem, to GeForce 8600GT 256MB GAINWARD.