Ogólnie o Windowsie

(Scorpion1948) #1

Ogólnie o Windowsie

Czyli prawdy, aforyzmy i powiedzenia o wszystkim, co z Windowsem związane. Trochę tego dużo, ale warto to wszystko przeczytać.

1.Vista teraz jest bezpieczna. Teraz. Bo niedługo będzie na nią więcej wirusów niż na XP.(Tak samo jak XP kontra 98-teraz ten drugi ma mniej wirusów.)

2.XP-system, który miał być super stabilny, bezpieczny etc. Teraz przechodzący na Vistę sami mówią, jaki to słaby, niestabilny etc. system. Vista też ma być super bezpieczna, stabilna etc. a jak wyjdzie kolejny Windows to ci wcześniej posiadający Vistę sami będą ja krytykować. Historia lubi się powtarzać…

3.Warto wspomnieć o bardzo małej cenie Visty-wersja ultimate BOX kosztuje tylko… 1685 zł.! (źródło)

4.Teraz mówi się, że Vista jest super bezpieczna. Tak samo mówiło sie niegdyś o XP, a teraz XP jest, jaki jest. A całe to bezpieczeństwo Visty polega na tej samej Zaporze Systemu Windows, co jest na XP, tyle że trochę ulepszonej. Nie wiem jak wy, ale ja nie dam znowu się nabrać na to superbezpieczeństwo.

5.“IE służy do przeglądania internetu przez komputer i na odwrót.”

6.Na XP działa wiele programów, ktore są rzekomo wielkimi atutami Visty, np. WMP11, IE7, Windows Defenfer…

7.(gdzieś już o tym wspominałem) Istnieją nakładki na XP, które całkiem nieźle upodabniają go do wyglądu Visty. Niektóre są powodują niestabilność systemu, ale np. VistaMizer, VistaInspirat są całkiem dobre. Zresztą tak da się stuningować XP-ka, że będzie wyglądał wcale nie gorzej od Visty. Poradnik, jak całkiem nieźle upodobnić XP do Visty

8.Do wszystkich Viściarzy: wiem, że będziecie zaciekle bronić Visty, bo tak to już jest-jak ktoś coś kupi to będzie tego bronił, bo wyjdzie na głupola, który zainwestował w jakiś badziew.

9.Kiedy fani Visty wypowiadają się o swoich systemie mówią, że nie chodzi tylko o wygląd. Ale poźniej wymieniają go jako jako wielki atut.

10.Marketing Microsoftu jest bardziej skuteczny niż propaganda w Rosji. I również ma złe skutki.

11.Bardzo spodobał mi się ten cytat z pewnej gazety komputerowej: “Koniec dominacji Microsoftu w naszych komputerach zbliża się powoli, lecz nieuchronnie”.

12.Vista jest dla laików, którzy nie potrafią zainstalować linuksa. Mimo to często się widzi takich “profesjonalistów” co się szczycą tym, że mają Vistę i uważają się za wielkich informatyków.

13.Wiele osób mówi, że Vista na razie jest słaba, ale to dlatego, że nie wydali jeszcze kolejnego Service Packa… (bo jeden już jest) Chłopie kurna złoty! To po jasną holipę to Vistę kupujesz?? Jak już wydadzą te Service Packi to wtedy sobie kupisz tą Vistę, a tak to przez takich głupoli jak ty ten monopol się utrzymuje. A do tych serwis paków trzeba robić kolejne serwis paki, żeby usunąć błędy z pierwszego serwis paka… Żałosne… (określenie “serwis pak” oczywiście celowe)

14.Gdybyśmy wszyscy teraz mieli linuksa i przesiadali się na Vistę, to też byśmy marudzili, że trudna w obsłudze itd. Sęk w tym że wszystkiego trzeba się nauczyć.

15.Ogólnie marketing Microsoftu jest co najmniej niemoralny. Na przykład takie rewolucyjne badania które dowodzą, że Windows jest bezpieczniejszy, stabilniejszy i tańszy od linuksa, które robił… sam pracownik Microsoftu! (LOL)

16.Zdecydowana większość problemów linuksowych jest spowodowana monopolem Microsoftu, właściwie te problemy nie są winą samego linuksa, ale właśnie monopolu. (np. brak gier, brak sterowników)

17.Niektórzy mówią, że Linuks jest bezpieczniejszy, bo ma go mało osób. Rzeczywiście, użytkowników Linuksa ok. 100 razy mniej niż Windowsa, ale wirusów na Linuksa jest ok. 100 tysięcy razy mniej. Właściwie nie ma na niego żadnego groźnego wirusa, bo nie udokumentowano żadnej infekcji na tym systemie. To chyba o czymś świadczy.

18.Wiele rozwiązań z Visty jest żywcem ściągnięte z innych systemów. Ciekawy filmik na ten temat

19.Komisja Europejska oskarżyła Microsoft za naruszenie prawa antymonopolowego i dała mu prawie pół mialarda euro kary, ale Microsoft tylko… udostępnił kod swojego oprogramowania, żeby ułatwić tworzenie programów na ich system. To wiele świadczy o nieuczciwości Microsoftu.

20.Według badań British Educational Communications and Technology Agency (BECTA) stosujać wolne oprogramowanie, szkoły mogłyby zaoszczędzić 50% więcej pieniędzy. Niestety przeszkadza w tym monopol Microsoftu. Teraz wiecie, ile cały świat traci pieniędzy przez monopol.

Może taki przykład: załóżmy, że w danym województwie jest 10000 szkół, w każdym pracownia komputerowa po 10 komputerów. Teraz każdy komputer musi mieć system operacyjny i pakiet biurowy. Tak więc trzeba zapłacić ok. 500 złotych za XP Professional lub Vista Business (bo wiadomo, nie można kupić o 100 zł tańszej wersji Home, bo to szkoła, a nie dom. Taki trik marketingowy.) i 965 zł za pakiet biurowy Office Professional (nie może to być standard, tak jak nie może być Vista Home).

Tak więc na jeden komputer trzeba zapłacić… prawie 1500 zł więcej. Aha! I conajmniej to 500 zł więcej na sam komputer, żeby system mógł sprawnie działać, bo produkty Microsoftu mają większe wymagania niż te darmowe (Linuks). Tak więc na jeden komputer trzeba zapłacić około… 2000 zł więcej niż gdybyśmy stosowali oprogramowanie open sourcowe!

Można więc łatwo obliczyć, że na takie województwo trzeba zapłacić 200 milionów złotych więcej! I to tylko dla samych szkół, nie mówiąc o urzędach etc.! Teraz widzicie, ile tracimy przez ten monopol?

P.S I dlaczego się dziwicie, że Bill Gates jest jednym z najbogatszych ludzi świata? :stuck_out_tongue_winking_eye:

21.Właściwie takich stronek jest już pełno… Jeśli chcesz się dowiedzieć, dlaczego nie powinniśmy kupować Visty, to google masz pod ręką.

22.“Skoro Microsoft jest nieuczciwy wobec nas, my też nie musimy być uczciwi wobec niego”. To powiedzenie oznacza, że możemy z czysytym sumieniem w tym wyjątkowym przypadku monopolu mieć pirackiego Windowsa.

23.Dzieki takim stronkom jak ta może nie pokonamy monopolu i linux nie zastąpi Windowsa, ale i tak zmieniamy świat. Microsoft widząc, że Vista rewelacyjnie się nie sprzedaje obniża ceny i polepsza jakość swoich produktów, żeby je sprzedać. Dzięki temu śwat oszczędza ogromne pieniądze.

Taki przykład: powiedzmy, że Microsoft zmienił cenę Visty o 10 zł. Załóżmy, że na świecie jest milion komputerów, które z powodu monopolu będą musiały mieć Vistę. Milion razy 10 równa się dziesięć milionów złotych. A 10 milionów piechotą nie chodzi :wink:

24.“Korzystamy z Linuksa, bo chcemy, korzystamy z Windowsa, bo musimy”

25.Vista wysyła do Microsoftu dane o tym co robisz i jakiej muzyki słuchasz. Mówili nawet kiedyś o tym w ‘‘Na celowniku’’ w TVP1.

26.Kolejna nieuczciowość M$: kupująć wersję OEM nie możesz wymienić procesora i płyty głównej w komputerze, pozwala na to tylko wersja BOX, która kosztuje przeszło 1500 zł. Nie dotyczy to pirackich kopii.

Dowód-cytat ze strony Microsoftu: “ponowna aktywacja systemu Windows Vista będzie konieczna w przypadku wymiany płyty głównej na inną” Ponowna aktywacja=ponowne zakupienie licencji=wrobienie się w nieuczciwe triki M$.

27.Przykład kolejnego triku marketingowego, z pewnością nieuczciwego: “Vista-najbezpieczniejszy Windows w historii”. W ten oto sposób ludzie nabierają się na to, że Vista jest bezpieczna, a tak naprawdę jest tylko trochę bezpieczniejsza od XP-ka (niedługo to się zmieni, patrz ten dział punkt 1).

28.Jakie korzyści da nam pozbycie się monopolu Microsoftu? Ogromne. Wszyscy będziemy mogli bezproblemowo siedzieć na darmowym, bezpiecznym, stabilnym systemie. Otwarte oprogramowanie bardzo się rozwinie, gdy będzie z niego korzystało dużo osób. Może nie będziemy musieli w ogóle płacić za oprogramowanie, wszak to open source’owe całkowicie je zastąpi. Zwykły użytkownik komputera legalnie zaoszczędzi spore pieniądze, a ogromne zaoszczędzi cały świat (dlaczego? Patrz punkt 20 tego działu i trzeci akapit działu “Po co ta strona?”

29.Kolejny sposób na sprzedanie Visty: dołączanie jej do zakupionego komputera. Jest to nieuczciwe, ponieważ jesteśmy zmuszani do kupna tego systemu i zarazem płacenia 300-400 złotych więcej. Unikajcie takich zestawów!

30.Jak można wywnioskować z powyższego tesktu, powodów, dlaczego nie kupować tego monopolistycznego świństwa jest całkiem dużo ;p

Tekst na licencji GPL

(Kolmar) #2

Jedna opinia biednego użytkownika, który nie potrafi skonfigurować systemu Windows. Wybacz ale niektóre z tych rzeczy to kłamstwa.

(kordixx) #3

Co ma konfiguracja do całej prawdy o Microsofcie?

Które?

(Kolmar) #4

He, he, he to mnie rozbroiłeś. kordixx , nawet nie raczyłeś tego przeczytać i pytasz się co ma konfiguracja do tego. Jeden z wielu zawiedzionych użytkowników wypisuje takie rzeczy. Na innych forach pełno takich tematów. Szkoda słów…

(kordixx) #5

Ty mógłbyś rozbroić więcej niż bombę. Jeśli chcesz wiedzieć sam ten tekst tworzyłem i ktoś go rozpowszechnił na licencji GPL xD Tak więc nie baw się w jasnowidza i nie mów, że tego nie przeczytałem.

nie zawiedzionych, ale oświeconych. I takie tematy mają pozytywny wpływ na świat. Serio. Bo oświecają ludzi i ograniczają monopol Microsoftu (dzięki temu Vista słabo się sprzedaje)

(Łukasz14) #6

Temat już chyba był i z tego co pamiętam poleciał do kosza i autora dostał warna :stuck_out_tongue:

(kordixx) #7

Ktoś inny go rozpowszechnił na licencji GPL, jak mówiłem

Chyba bardziej do działu _ Na luzie _ to pasuje. Przenoszę.

(Longhorn2009) #9

Tym razem wątek anty Microsoft?

(Binio21) #10

te wszystkie punkty można podsumować jednym i prawdziwym

1. Vista to ■■■■.
(Myregistryaccount) #11

Scorpion18 , chyba strasznie musiało Ci się nudzić, że wymyśliłeś/poskładałeś ten tekst. Piszesz o tym jakie to windowsy i cały Microsoft jest zły, tylko po co? Nikt Cię nie zmusza do korzystania z programów Microsoftu, istnieją alternatywy więc daruj sobie takie teksty, których wszędzie jest pełno bo to jest już żałosne.

(Kolmar) #12

kordixx , dziś na przekór nie zaangażuje się w tą śmiechu wartą dyskusję. Widzę, że wyraźnie szukasz zaczepki, nie ze mną te numery.

(Sidhmor) #13

Ja mam tylko takie pytanie, że skoro ktoś nie przepada za Windowsem, to po co go używa?? Przecież są “świetne” systemy… np. linuks:P Jak mój poprzednik, nie będe się angażował w bezsensowna dyskusje.

(Łukasz14) #14

Psss

Jednym słowem nie podoba Ci się M$ i Windowsy…

Nie podobaja się?! Nie musisz tego wyrażać publicznie! Ty uważasz, że Vista to system do bani…

A ja uważam, że Vista jest super i niecierpie linuxów!!

chyba na odwrót…

Dowody człowieku, dowody, a uwierze…

(kordixx) #15

Gdybyś wszystko przeczytał, to byś wiedział, że to Ja go ułożyłem, on go tylko rozpowszechnił :smiley:

Patrz punkt 20.

Jak ci nic nie przychodzi z tego do głowy to podpowiem: żeby ograniczyć monopol Microsoftu.

To może zacytuję takie powiedzenie: “Korzystamy z Linuksa, bo chcemy, korzystamy z Windowsa, bo musimy”. Używanie Windowsa jest narzucone przez monopol.

I właśnie takimi tekstami te alternatywy wspieram

Żałosne jest wasze nabieranie się na marketingowe teksty Microsoftu ; )

Zabrakło ci tekstów w stylu: “kolejny niezadowolony użytkownik Visty, bo się na niej nie zna blablabla”

(Binio21) #16

A wiecie po co microshit stworzył viste ?? Żeby ludzie pokochali XP-ka. I to jest prawda.

(kordixx) #17

Nie podoba mi się to, że tracimy ogromne pieniądze przez monopol.

Nie ma to jak mocny kontrargument w stylu:

jesteś głupi!

nie bo ty jesteś głupi!

żałosne

(Łukasz14) #18

ATI , chyba nie…

Ja się przesiadłem z XP’ka i pokochałem Vistę…

A więc nie zgodze się z Twoim twierdzeniem :x [-X [-X [-X

W dniu 15.06.2008 , o godzinie 20:18 został dopisany post przez Łukasz14

Takie czegoś nie powiedziałem! I nie odwracaj kota ogonem :x

Ja korzystam z Windows’a bo chcem, a nie mmuszę! Więc mi nie wmawiaj…

Mi się podoba monopol M$ i kilkuset milionom ludzi którzy korzystają z Windowsa.

Zobacz sobie Windows ma wiekszą cześć rynku. A linux? Marne kilka-naście procent… :x :evil:

(Z35ikr) #19
  1. No to się namęczyłeś…

2. Tylko w ogóle mnie nie przekonałeś i nadal zastanawiam się nad zakupem XP 64 lub Visty B…

3. Win jest zły, z masą wirusów i niestabilny…

użytkuje i pracuje mi się go całkiem fajnie, nie mam większych problemów z oprogramowaniem, wirusa miałem raz jak żona przyniosła z pracy pena, słynne na cały linuxowy świat “ekrany śmierci” miałem kilka razy jak zainstalowałem betę antywirusa i gryzł się z zaporą…

1. Niektórzy ludzie pracują na win i linux jest im nie potrzebny - ot tak po prostu…a poza tym fajnie że coś jest i się rozwija.

Niestety na razie jest tak jak np.: z blenderem i may’ką i jeden film o króliczku nie pobije jej od razu. I jeszcze trochę czasu upłynie gdy ją czy inne dogoni. Więc po co zmieniać…

(Kolmar) #20

Ta cała dyskusja nie ma sensu !