Ogólnie o Windowsie

Heh, na nonsensopidii napisali prawdę =D>

Wiadomo, że XP jest najbardziej popularnym systemem, ale zawierającym dużo luk. Około 50% z tego udało się załatać aktualizacjom w Microsoft Update, jednak pozostało drugie pół. System antywirusowy załata max 35%. Zostało 15%. Przez to do naszego systemu wchodzą trojany, adwary oraz inne szkodliwe programy. To dlatego mówicie, że windowsy to śmiecie. :?

Windows to ogólnie Wirusy Intruzy Natarcia Dialerów Oraz Wielki Syf

Tak jak powiedział Rokko.

Wiele osób nie umie jej skonfigurować i później wiele osób taki jak ATI pisze że Vista to ■■■■…

Żal mi właśnie takich ludzi

Scorpion18 , jak się nie umie skonfigurować programów do ochrony systemu to się tak sądzi.

Lamerzy i n00by górą… :x

a.)dałeś się oczarować Billowi i jego marketingiem

b.)tak to już jest-jak ktoś coś kupi to będzie tego bronił, bo wyjdzie na głupola, co zainwestował kilka stów w jakiś badziew

Tak, nie powiedziałeś tak dosłownie, ale w takim samym kontekście.

Takimi tekstami uwidacznia się twój młody wiek. Takie teskty są po prostu na żenującym poziomie…

Bo nie umiecie wyciągnąć odpowiednich wniosków choćby z punktu 20.

I to się nazywa monopol 8) Ale dzięki takim tekstom ta sytuacja się zmienia.

Wcale nie, od myślenia głowa nie boli 8)

No niestety, informacje podane nawet w najprzystępniejszej formie do niektórych mózgów nie dochodzą…

A oto moja przygoda z Windowsem http://www.antyvista.yoyo.pl/historyjki.html

W dniu 15.06.2008 , o godzinie 21:08 został dopisany post przez kordixx

Nie chodzi tu o konfigurowanie. Chodzi tu o oświecenie wobec Microsoftu i jego monopolu.

W dniu 15.06.2008 , o godzinie 21:10 został dopisany post przez kordixx

O to tu chodzi, że Windows bez antywirusa, firewalla etc. by padł w przeciągu kilku chwil. Na tym polega to bezpieczeństwo, a właściwie jego brak.

W dniu 15.06.2008 , o godzinie 21:11 został dopisany post przez kordixx

Nie. Windowsy to śmiecie, bo są monopolistycznym wytworem.

Dobra nie bd. się wdała w kłótnię, bo wysypie moje argumenty i dostane jeszcze warna niepotrzebnie. Temat zakończe tak:

Używam Windowsa i jestem zadowolony!

Gdybym jej nie konfigurował, wyrzuciłbym kompa przez okno tak wnerwia. Vista jest dzika np. jak aktualizacji nie bierzesz na czysty system, to ci windows update nie działa, gdy wyłączysz przywracanie systemu, to ci na właściwościach mój komp. błąd wyskakuje i inne błędy i problemy z vistą są, do tego nie działają wszystkie gry i obciążo ona kompa

Cóż to mogą być za argumenty? Pewnie w stylu: "WYPIER*TIIT*! VISTA JEST SUPER! !!

No musisz, bo jak mówiłem, byś wyszedł na głupola co zainwestował kilka baniek w jakiś badziew 8)

Moje zdanie jest takie, aby każdy używał tego, co mu odpowiada. Zgodnie z powiedzeniem “Żyj i pozwól żyć” niech każdy używa systemu, jaki mu pasuje i nie narzuca swojego poglądu innym. Owszem - podyskutować można, ale bez głupich docinków…

…i po prostu właściwie nic nie oferuje, jest to po prostu słaby system podrasowany programikami, które mają dobre, darmowe odpowiedniki, np. Narzędzie do kopii zapasowych. Nawet wygląd taki jak w Viście (podobny) da się uzyskać na XPku, jak się odpowiednio za to weźmiesz.

A ja podsumuję tak:

Każdy niech używa systemu jaki mu odpowiada i w jakim najlepiej się czuje.

kordixx , słabe masz argumenty i dlatego wszyscy cię olewają.

Niestety, przez monopol Windowsa właściwie nie mamy tej wolności wyboru.

Ciekawe… mam Vistę od samego początku - nie ja ją kupiłem, tylko dostałem - i mogę z czystym sumieniem stwierdzić, że Vista nie jest badziewiem. Nie będę się już tutaj tłuc na słowa z imbecylem, który zaparcie idzie w swoje, że Vista to ■■■■. Jest to opinia czyjaś tam, a moja jest odwrotna - dla mnie Vista jest wygodniejsza, stabilniejsza (na tym samym sprzęcie mam zainstalowanego XP i Viste i o dziwo XP chodzi o wiele gorzej od Visty… przy kopiowaniu głupich plików na pamięć flash się wiesza i nie można niczego innego zrobić, a na Viście kilkanaście rzeczy jednocześnie). Miałem też przygody z Ubuntu, Mandrivą i innymi i nie da się tez ukryć faktu, iż każdy z nich zawiera jakieś niedociągnięcia, które rzucają się w oczy. Poza tym sama konfiguracja na początku… Windowsa Vistę instalujesz, uruchamiasz i masz problem z głowy - do nowego sprzętu ma wszystkie sterowniki (kto ma stary sprzęt… jego problem) i możesz zacząć pracę.

Poza tym największe zmiany w Viście nie są widoczne na zewnątrz, ale wewnątrz - i to powie ci KAŻDY doświadczony informatyk. Nie są to może rewolucje, jak zapowiadali, ale o wiele lepsza praca niż w przypadku XP. A jeżeli ty tego nie dostrzegasz - twoja strata i głupota jednocześnie - “krytykujcie Vistę, bo jest jeszcze Linuks”.

Spójrz na statystyki - na większości komputerów domowych zainstalowany jest Windows, a firmy chcą zarabiać na swoich produktach i przy Linuksie byłoby to o wiele trudniejsze, a i owoce pracy nie byłyby zadowalające. I po co tu filozofować z monopolem czy czymś tam… :roll: .

Zapomniałeś o powodach, dla których warto, a tych jest równie dużo, co tego głupstwa jakiego tu wypisałeś. Szkoda mi Twojej klawiatury… :roll:

Mamcia stoi nad tobą z patelnią, że musisz?

Kupisz komputer, nawet z zainstalowaną Vistą/XP, to co za problem ściągnąć z neta Linuksa i go sobie zainstalować? Phi… :roll:

Żal mi ludzi którzy zaparcie trwają przy jednym - a systemy Microsoftu mimo wszystko są bardzo dobre i wystarczy chcieć na tych systemach pracować, bo wieczna krytyka niczego nie ułatwia. Poza tym, to samo podsycanie się do trwania przy jednym - “Microsoft: samo zło” - tak to można odebrać po tym poście. Ja jakoś tego zła nie odczuwam, a ważne jest, że codzienna praca oraz rozrywka na komputerze jest dla mnie przyjemna i przede wszystkim łatwa - bo nowoczesność powinna nam ułatwiać, życie.

W dniu 15.06.2008 , o godzinie 21:25 został dopisany post przez free_roscoe

Człowieku - jak nie masz wolności wyboru! Chcesz pracować na Linuksie, to pracuj. A że nie ma nie niego gier, programów i innych - to nie wina Microsoftu. Jak to się mówi, silniejszy, a przede wszystkim lepszy wygrywa.

Poza tym teraz każdego dnia powstają nowe programy dla Linuksa. Trzeba się rozejrzeć i użyć google… .

Przestańcie karmić dwóch trolli, którzy tylko czekają na to żeby odwrócić wasze argumenty przeciwko wam !!

fiesta - jak się ma awanturniczy charakter, to nie jest to takie łatwe. :wink:

Ale swoją drogą - nieźle się uśmiałem czytając te jego wypociny… a co zrobi z moja opinią - wisi mi jak… :x :stuck_out_tongue:

No i przynajmniej miło się gawędziło.^^ xD

Może nie każdego dnia, ale jednak powstają. No ale używając google każdego dnia można trafić na inny… :stuck_out_tongue:

Tak było akurat w twoim przypadku. Zarówno w necie, jak i w realu słyszałem sporo odwrotnych historii.

Każdy doświadczony informatyk ma świadomość o monopolu Microsoftu i łatwo wywnioskuję, że to co Vista nam oferuje można mieć na XPku ściągając odpowiednie darmowe programy.

Aha, a ci “doświadczeni informatycy” to najczęściej szpanerzy z punktu 12.

Twoja głupota, że dałeś się oczarować Billowi i jego marketingowi. I rzeczywiście, linuks jest lepszy i takimi tekstami dążymy do tego, że kiedyś zastąpi Windowsa.

Dokładnie! Bardzo ładnie wyjaśniłeś istotę braków programów i gier na Linuksie! Brawo! :smiley:

Żeby się go pozbyć, najprościej mówiąc 8)

Wymień. Omówimy to. A głupstwa to są-ale dla ciebie, bo jednoznacznie dowodzą, że jesteś głupolem co zainwestował tyle kasy w taki badziew.

Wyjaśniłeś już, dlaczego nie ma programów na linuksie, i z tego braku programów się bierze to narzucenie używania Windowsa.

Ułatwia. Pozbycie się tego monopolu. I rzeczywiście-Vista sprzedaje się słabo, Linuks rozprzestrzenia się coraz bardziej.

Wręcz powinno się odebrać, jak potrafi się logicznie myśleć.

Nie odczuwasz, bo wydałeś już kasę i czasu nie cofniesz. A Windows, i jego monopol nam to życie utrudnia (choćby w punkcie 20)

To właśnie chciałem powiedzieć, ale mi nie wyszło. ^^

Typowy pusty, trollowy tekst nic nie wnoszący do tematu…

Awanturniczy charakter miała wypowiedź fiesty, szczególnie widać to po dużej ilości wykrzykników.

Bo jak z czegoś wynika, że jesteś głupolem, co niepotrzebnie wydał kasę to wydaje ci się to czymś śmiesznym…

Mi też. Bo mam sporą przewagę merytoryczną nad waszymi pustymi tekstami w stylu fiesty.