Ogólny problem z komputerem/Biosem/Windowsem

Cześć,

Mam poważny problem, postaram się w skrócie go opisać. Potrzebuję zainstalować Ubuntu 16.04, lecz przy próbie odpalenia GParted z USB wywala mi bląd wyglądający mniej więcej tak: “EFI USB Boot (General UDisk) boot filed.”. Próbowałem już praktycznie wszystkiego, lecz nie znalazłem rozwiązania.

Mój sprzęt to Lenovo Z70-80, wersja BIOS Lenovo ABCN80WW UEFI. Obok Windowsa 10, miałem Ubuntu 17.10, które chciałem przeinstalować do 16.04, po sformatowaniu partycji linuksowych spod Windowsa został GRUB, którego też nie potrafię usunąć.

-Próbowałem zaktualizować BIOSa ze strony Lenovo, program do aktualizacji ściągnięty, aktualizacja odpalona, komunikat o restarcie systemu aby zaktualizować BIOS, wszystko super, tylko po restarcie o aktualizacji ani śladu.
-Próbowałem przywrócić MBR z poziomu Windowsa za pomocą programu EasyBCD, nie przyniosło to żadnych efektów.
-Próbowałem odpalić z USB jak i również z płyty DVD czy to GParted czy to Windowsa 10, czy Ubuntu, przy próbie zbootowania wywala komunikat, że zbootowanie niemożliwe.
-Próbowałem przywrócić Win10 do stanu zerowego, czy też całkowicie wyczyścić dysk i ponownie zainstalować Win10 (tzw. odświeżanie komputera) lecz przy przygotowywaniu do odświeżania przy ok 38% nagle komunikat: Cofanie zmian, a po uruchomieniu Windowsa 10 okienko, że odświeżanie nieudane z powodu nieznanego błędu.
-Przy próbie zmian ustawień BIOSa wszystko git, tylko że żadne zmiany nie są zapisywane, tj. zmieniam ustawienia, zapisuję, po ponownym wejściu do ustawień, brak jakichkolwiek zmian, wszystko po staremu.
-Nie mogę wejść w ustawienia rozruchowe UEFI, komunikat o nieznanym blędzie.
-Wymieniłem nawet baterie CMOS w płycie głównej z myślą o tym, że wadliwa bateria będzie przyczyną niezapisujących się ustawień BIOS. Nic to nie dało.

I wiele wiele innych kroków próbowałem i nic z tego. Sytuacja jest beznadziejna, gdyż nie mogę nic zrobić, nie mogę zaktualizować biosa, przeinstalować windowsa, zbootować z USB czy z DVD. Nie mam pojęcia w czym rzecz.

Mógłby ktoś coś doradzić?

Co do Grub może ten temat coś ci podpowie : https://forum.dobreprogramy.pl/t/jak-usunac-grub-a-z-dysku-z-windowsem-10/518423/17

Czy przez te czynności przechodziłeś?

Tak, problem w tym, że ustawienia BIOSa mi się nie zapisują, a przy próbie zbootowania z USB czy z DVD wywala mi błąd “EFI USB Boot (General UDisk) boot filed.”

Próbowałem i przez EasyBCD i przez TestDisk, nie działało. W dodatku nie mogę nic odpalić z USB czy z DVD bo wywala mi błąd.