Ograniczony dostęp, windows vista

Witam. Mam taki problem. Otóż mam na mieszkaniu internet UPC, router TP-LINK WR340G. Mam 2 laptopy i neden stacjonarny komputer. U mnie na laptopie jest Windows 7 i wszystko chodzi bardzo dobrze, na komputerze stacjonarnym przez kabel też wszystko chodzi, ale na drugim laptopie gdzie jest Windows Vista komputer łączy się z routerem, ale ma ograniczony dostęp, czyli nie mogę otworzyć żadnej strony internetowej. Próbowałem już różnych sposobów, ale żaden nie działa. Czy ktoś z was zna jakieś dobre rozwiązanie tego problemu? Dodam, że nie ma żadnego szyfrowania, sieć otwarta.

Sprawdź ustawienia karty sieciowej czy przypadkiem nie ma ustawionych statycznych adresów IP. Jeżeli nie ma, kliknij START -> wpisz cmd, daj ENTER. Tam wpisz ipconfig. W ustawieniach katy, którą się łączysz z routerem sprawdź jakie ma adresy IP. Możesz wkleić wyniki ipconfig z komputera, na którym sieć działa z ego, na którym jest zupełnie odwrotnie:)

PZDR, H

no to tak, w opcjach karty jest ustawione na automatyczne uzyskiwanie ip. A oto wyniki z ipconfig komputera na którym działa sieć:

adres Ipv4: 192.168.1.101, maska podsieci 255.255.255.0, Brama domyślna 192.168.1.1, a to z komputera gdzie nie działa: ipv4: 169.254.6.196, maska podsieci 255.255.0.0, a bramy nie ma w ogóle.

Komputer, na którym nie działa internet nie był w stanie uzyskać adresu IP. Laptop Win7 i laptop WinVista używają WiFi, tak?

Skupmy się na WinVista. Spróbuj testowo przypisać adres IP ‘na sztywno’ w ustawieniach karty. IP: 192.168.1.110 (mam nadzieję, że żadne urzadzenie takiego IP nie ma), maska 255.255.255.0, Brama: 192.168.1.1

wpisałem tak jak poradziłeś, ale niestety dalej to samo. Łączy się z routerem, ale nie ma dostępu do internetu. Nie wiem, czy może nie mam źle skonfigurowanego routera. Sprawdzwałem również przez kabel i też nie działał na WindowsVista. Nie wiem co się stało.

Nie łączysz się przypadkiem z jakimś urządzeniem bezprzewodowo w trybie Ad-Hoc, np. z telefonem lub drukarką sieciową? Ten adres IP należy do adresów zarezerwowanych. Sprawdź ustawienia sieci.

Możesz spróbować podać jeszcze adres ręcznie, najlepiej spoza zakresu przydzielanych adresów z DCHP. Bramę i DNSy też trzeba podać ręcznie, brama i DNS zapewne będzie ten sam 192.168.1.1 (serwer DNS routera).

Pozdrawiam!

Podpiales przez kabel i siec nie dzialala, a probowales tez tam wpisac dane, ktore podalem? Plus, tak jak roobal napisal, adres DNS: 192.168.1.1

Zrobiłem tak jak piszecie, ale dalej jest tylko lokalny dostęp. Aaaaa wkurza mnie ta vista, na xp i 7 wszystko chodzi normalnie.

Wejdź w panelu sterowania w centrum sieci>wyświetl połączenia sieciowe>prawy klik na kartę bezprzewodową i właściwości>Dwkukrotny klik na TCIP v 4 i ustaw tam, aby wszystko było automatycznie. (maskę podsieci masz złą w viscie, żeby odnalazła router). Wyłącz pozostałe połączenia sieciowe, jeżeli istnieją (jak pisali wyżej AD-Hoc, infrastruktura, udostępnianie internetu).

Następnie

Sprawdź w routerze, czy nie masz może włączonego filtrowania Adresów MAC

192.168.1.1 w pasku w przeglądarce wpisujesz nazwę i hasło (domyślnie admin admin)

Interface Setup>Wireless> i na samym dole masz tabelkę. Zobacz, czy filtr jest włączony.

MAC address filtering jest na Disabled, czyli wyłączony.

A spróbuj ustawić hasełko na WPA2 i połączyć się wtedy przez vistę.

Ja w domu miałem tak, że jak siostra przyjechała, to nie działał jej net na TP-Linku z Vistą. Musiałem router przekonfigurować na inne zabezpieczenia sieci WLAN

Dodane 03.11.2010 (Śr) 21:59

A spróbuj ustawić hasełko na WPA2 i połączyć się wtedy przez vistę.

Ja w domu miałem tak, że jak siostra przyjechała, to nie działał jej net na TP-Linku z Vistą. Musiałem router przekonfigurować na inne zabezpieczenia sieci WLAN

Mam taką opcję z WPA2, ale muszę podać jakiś Radius Server IP i nie wiem co to jest?

Sieć jest może ukryta, tzn. nazwa sieci jest pokazywana czy nie? Jak możesz, to daj jakieś zrzuty z panelu konfiguracyjnego routera, z ustawień sieci LAN.

Nie tyle maska co cały adres IP. Jak pisałem, ten adres (169.254.0.0/16) to adres zarezerwowany, a domyślna maska dla tego adresu IP to właśnie 255.255.0.0.

Pozdrawiam!

Nazwę sieci normalnie widać na Liście sieci bezprzewodowych. Tutaj jest zrzut ekranu konfiguracyjnego z routera beztytuumsp.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Pokaż jeszcze zakładki Network>Wireless, Advanced>DHCP, Advanced>Security, Advanced>IP & MAC Binding.

Pozdrawiam!

PS. Wklej obrazki jako linki, bo dostaniesz ostrzeżenie od moderatorów :slight_smile:

Ok już podaję. Oto linki:

http://yfrog.com/7e36424926j

http://yfrog.com/fy73597953j

http://yfrog.com/6995880776j

http://yfrog.com/0s37171624j

Wygląda, że problem jest chyba z Vistą, sprawdź jeszcze w zakładce Address Reservetion czy masz przypisane przydzielanie adresów do konkretnych kart sieciowych, może tam masz zarezerwowany adres dla karty komputera z Vistą i jest jakiś błąd.

Pozdrawiam!

PS. Wypadałoby uaktywnić firewall wbudowany w router, obecnie masz wyłączony. Sprzętowy firewall to znacznie lepsza ochrona nie tylko komputera ale całej sieci niż firewall zainstalowany w systemie Windows.

Okkk. Postaram się to jakoś zrobić, a jak nie to może zainstaluję jakiś inny system. No nic, dziękuję za próbę poratowania mnie :))

Może jeszcze ktoś będzie mieć taki sam problem jak brolcio (ja miałam). W moim przypadku pomogło odinstalowanie firewalla.

Takie rzeczy, to robią tylko Kamikaze. Sorry ale takie rady zostaw dla siebie.

Pozdrawiam!