Ograniczony dostęp, windows vista


(system) #1

Witam. Mam taki problem. Otóż mam na mieszkaniu internet UPC, router TP-LINK WR340G. Mam 2 laptopy i neden stacjonarny komputer. U mnie na laptopie jest Windows 7 i wszystko chodzi bardzo dobrze, na komputerze stacjonarnym przez kabel też wszystko chodzi, ale na drugim laptopie gdzie jest Windows Vista komputer łączy się z routerem, ale ma ograniczony dostęp, czyli nie mogę otworzyć żadnej strony internetowej. Próbowałem już różnych sposobów, ale żaden nie działa. Czy ktoś z was zna jakieś dobre rozwiązanie tego problemu? Dodam, że nie ma żadnego szyfrowania, sieć otwarta.


(Hnt) #2

Sprawdź ustawienia karty sieciowej czy przypadkiem nie ma ustawionych statycznych adresów IP. Jeżeli nie ma, kliknij START -> wpisz cmd, daj ENTER. Tam wpisz ipconfig. W ustawieniach katy, którą się łączysz z routerem sprawdź jakie ma adresy IP. Możesz wkleić wyniki ipconfig z komputera, na którym sieć działa z ego, na którym jest zupełnie odwrotnie:)

PZDR, H


(system) #3

no to tak, w opcjach karty jest ustawione na automatyczne uzyskiwanie ip. A oto wyniki z ipconfig komputera na którym działa sieć:

adres Ipv4: 192.168.1.101, maska podsieci 255.255.255.0, Brama domyślna 192.168.1.1, a to z komputera gdzie nie działa: ipv4: 169.254.6.196, maska podsieci 255.255.0.0, a bramy nie ma w ogóle.


(Hnt) #4

Komputer, na którym nie działa internet nie był w stanie uzyskać adresu IP. Laptop Win7 i laptop WinVista używają WiFi, tak?

Skupmy się na WinVista. Spróbuj testowo przypisać adres IP 'na sztywno' w ustawieniach karty. IP: 192.168.1.110 (mam nadzieję, że żadne urzadzenie takiego IP nie ma), maska 255.255.255.0, Brama: 192.168.1.1


(system) #5

wpisałem tak jak poradziłeś, ale niestety dalej to samo. Łączy się z routerem, ale nie ma dostępu do internetu. Nie wiem, czy może nie mam źle skonfigurowanego routera. Sprawdzwałem również przez kabel i też nie działał na WindowsVista. Nie wiem co się stało.


(roobal) #6

Nie łączysz się przypadkiem z jakimś urządzeniem bezprzewodowo w trybie Ad-Hoc, np. z telefonem lub drukarką sieciową? Ten adres IP należy do adresów zarezerwowanych. Sprawdź ustawienia sieci.

Możesz spróbować podać jeszcze adres ręcznie, najlepiej spoza zakresu przydzielanych adresów z DCHP. Bramę i DNSy też trzeba podać ręcznie, brama i DNS zapewne będzie ten sam 192.168.1.1 (serwer DNS routera).

Pozdrawiam!


(Hnt) #7

Podpiales przez kabel i siec nie dzialala, a probowales tez tam wpisac dane, ktore podalem? Plus, tak jak roobal napisal, adres DNS: 192.168.1.1


(system) #8

Zrobiłem tak jak piszecie, ale dalej jest tylko lokalny dostęp. Aaaaa wkurza mnie ta vista, na xp i 7 wszystko chodzi normalnie.


(Grzegorz Wziatek) #9

Wejdź w panelu sterowania w centrum sieci>wyświetl połączenia sieciowe>prawy klik na kartę bezprzewodową i właściwości>Dwkukrotny klik na TCIP v 4 i ustaw tam, aby wszystko było automatycznie. (maskę podsieci masz złą w viscie, żeby odnalazła router). Wyłącz pozostałe połączenia sieciowe, jeżeli istnieją (jak pisali wyżej AD-Hoc, infrastruktura, udostępnianie internetu).

Następnie

Sprawdź w routerze, czy nie masz może włączonego filtrowania Adresów MAC

192.168.1.1 w pasku w przeglądarce wpisujesz nazwę i hasło (domyślnie admin admin)

Interface Setup>Wireless> i na samym dole masz tabelkę. Zobacz, czy filtr jest włączony.


(system) #10

MAC address filtering jest na Disabled, czyli wyłączony.


(Grzegorz Wziatek) #11

A spróbuj ustawić hasełko na WPA2 i połączyć się wtedy przez vistę.

Ja w domu miałem tak, że jak siostra przyjechała, to nie działał jej net na TP-Linku z Vistą. Musiałem router przekonfigurować na inne zabezpieczenia sieci WLAN

-- Dodane 03.11.2010 (Śr) 21:59 --

A spróbuj ustawić hasełko na WPA2 i połączyć się wtedy przez vistę.

Ja w domu miałem tak, że jak siostra przyjechała, to nie działał jej net na TP-Linku z Vistą. Musiałem router przekonfigurować na inne zabezpieczenia sieci WLAN


(system) #12

Mam taką opcję z WPA2, ale muszę podać jakiś Radius Server IP i nie wiem co to jest?


(roobal) #13

Sieć jest może ukryta, tzn. nazwa sieci jest pokazywana czy nie? Jak możesz, to daj jakieś zrzuty z panelu konfiguracyjnego routera, z ustawień sieci LAN.

Nie tyle maska co cały adres IP. Jak pisałem, ten adres (169.254.0.0/16) to adres zarezerwowany, a domyślna maska dla tego adresu IP to właśnie 255.255.0.0.

Pozdrawiam!


(system) #14

Nazwę sieci normalnie widać na Liście sieci bezprzewodowych. Tutaj jest zrzut ekranu konfiguracyjnego z routera beztytuumsp.jpg

Uploaded with ImageShack.us


(roobal) #15

Pokaż jeszcze zakładki Network>Wireless, Advanced>DHCP, Advanced>Security, Advanced>IP & MAC Binding.

Pozdrawiam!

PS. Wklej obrazki jako linki, bo dostaniesz ostrzeżenie od moderatorów :slight_smile:


(system) #16

Ok już podaję. Oto linki:

http://yfrog.com/7e36424926j

http://yfrog.com/fy73597953j

http://yfrog.com/6995880776j

http://yfrog.com/0s37171624j


(roobal) #17

Wygląda, że problem jest chyba z Vistą, sprawdź jeszcze w zakładce Address Reservetion czy masz przypisane przydzielanie adresów do konkretnych kart sieciowych, może tam masz zarezerwowany adres dla karty komputera z Vistą i jest jakiś błąd.

Pozdrawiam!

PS. Wypadałoby uaktywnić firewall wbudowany w router, obecnie masz wyłączony. Sprzętowy firewall to znacznie lepsza ochrona nie tylko komputera ale całej sieci niż firewall zainstalowany w systemie Windows.


(system) #18

Okkk. Postaram się to jakoś zrobić, a jak nie to może zainstaluję jakiś inny system. No nic, dziękuję za próbę poratowania mnie :))


(K Gabrysia) #19

Może jeszcze ktoś będzie mieć taki sam problem jak brolcio (ja miałam). W moim przypadku pomogło odinstalowanie firewalla.


(roobal) #20

Takie rzeczy, to robią tylko Kamikaze. Sorry ale takie rady zostaw dla siebie.

Pozdrawiam!