Opera czy Firefox?

Opera przekonuje szybkością, widżetami, gestami myszy bez dodatków, speed dialem bez dodatków, mniejszym zużyciem RAMu.

Firefox przekonuje dodatkami (nie widżetami), zgodnością z oprogramowaniem np. internet security, ogromnymi możliwościami personalizacji.

Co wybrać? Operę 11 czy Firefoxa 3 / 4?

I po co ten spam?

Wyszukiwarkę tak ciężko znaleźć?

Jaką wybrać przeglądarkę WWW?

jaka-wybrac-przegladarke-www-t432939.html?hilit=Opera%20czy%20Firefox

firefox-czy-chrome-ktora-jest-lepsza-wedlug-was-t432958.html?hilit=Opera%20czy%20Firefox#p2749399

Jaką używacie przeglądarkę i dlaczego?

ankieta-jaka-uzywacie-przegladarke-dlaczego-2010r-t424356.html

Wszystkie tematy aktywne więc jeszcze jeden jest potrzebny?

I tak każdy napisze Ci, że najlepsza jest ta którą on sam używa. Więc ile osób tyle opinii. Tak ciężko samemu zainstalować obie i je przetestować?

Firefox 3 i 4 to już dość duża różnica, lepsze byłoby zapytanie - Opera 11 czy FF3 czy FF 4.

Ja osobiście polecam Operę. Zależy jeszcze, co masz na myśli pisząc możliwości personalizacji, bo jeśli chodzi Ci o skórki - tego jest sporo na stronie Opery z wszelkimi dodatkami :wink:

A co do dodatków - Opera też ma już addony (taka sama nazwa, jak w Lisku), więc to nie żadna różnica, na razie jest ich mniej po prostu, bo dopiero weszły do użycia :stuck_out_tongue:

Myślę o dodatkach typu: obrazek na paskach w przeglądarce, ściąganie filmów z YT, Moja NK, FlagFox itd. Testowałem te przeglądarki i właśnie nie mogę się zdecydować.

U mnie od lat Opera.

Nie będe wymieniał dlaczego właśnie jej używam, bo lisek się zawstydzi ;).

U mnie Opera ściąga obrazki z YouTube, dodatek FastestTube - YouTube Video Downloader

A co szkodzi mieć 2 przeglądarki, albo i 10? Można zmieniać która jest domyślna.

niesamowity argument:D

JA testowałem Opere, Mozille, Comodo Dragon, Firefoxa, IE… ogólnie sporo. Jako że nie mam najnowszego sprzętu to polecam firefoxa, gdyż w MOIM przypadku najmniej obciąża komputer. Na operze strasznie zacina mi flesha, IE niby dziurawa, ale wg mnie też dobra. Comodo dragon jeszcze byłby dobry gdyby nie miał problemów z niektórymi stronami. No właśnie, żeby np zainstalować bilardy z wp na operze trzeba zainstalować firefoxa i dopiero wtedy działają na operze:/ W operze fajnie że jest synchronizacja zakładek ale firefox też ma wtyczkę firefox sync i pozwala zapisać zakładki;) Mi odpowiada firefox:)

Witam!

Zgadzam się z [c4d], że stron o nazwie “jaką przeglądarkę wybrać?” jest od ch****y!

Przetestuj np. Maxthona i wybierz korzystną. :stuck_out_tongue:

Pzdr, Patryk1023

Nie dowiesz się jak nie przetestujesz. Różnice są minimalne, więc sam musisz odpowiedzieć sobie na to pytanie. :wink:

Argument z bilardami mnie przekonał. Sporo gram na GameDesire. W Operze nie działa (nie wiem, dlaczego) funkcja bezzwrotnej pożyczki… Dlatego chyba FF.

Jeszcze jedno: mam 1,5 tys. zakładek i chciałbym je uporządkować nie według daty dodania, ale alfabetycznie (jak w Operze). Jest jakiś programik, dodatek do tego? Ręcznie to za dużo roboty…

Klikasz Zakładki>Zarządzaj zakładkami>Po lewej stronie okna klikasz ppm katalog który chcesz uporządkować i wybierasz Sortuj wg nazwy. Mam kilka wtyczek do ff m.in Add Bookmark Here^2 ale ona odpowiada za bardziej przyjazne dodawanie nowych zakładek niż za sortowanie. To chyba masz standardowo w firefoxie;)

Polecam jeszcze wtyczki typu:

  • firefox sync (synchronizuje twoje zakładki i możesz je odzyskać w razie utraty)

-turn off the lights (ściemnia otoczenie wokół filmów na serwisach typu youtube- nie każdy zna)

v3.6.13