Opera GX vs Chrome? Wydajność i użycie zasobów itd

Jeszcze na oku ma Lenovo Legion Y540 wersje z dyskiem SSD ok.1000GB, ale jest trochę droższy i nie wiem czy opłaca mi się czekać a stanieje ? A wie ktoś czy laptopy w tym roku w ogóle stanieją ?

Tutaj ci nie doradzę bo nie jestem obiektywny z tego względu, że nie lubię komputerów wszelakich od Lenovo a laptopy gamingowe wizualnie od nich mi się w ogóle nie podobają. Nie piszę, że są złe. Po prostu ja od tej marki trzymam się z daleka bo jej nie lubię.

Podobno nie się złe i ze ta wersja jest o wiele lepsza o poprzednika (Y530) , a wiecie czy w tym roku laptopy stanieją czy nie opłaca się czekać , może przez nowe konsole stanieją ?

AdGuard lepszy

Ja używam wyłącznie uBlock i zapomniałem że w internecie istnieją jakieś reklamy. :wink: Nawet na YT wszystko pięknie po blokowane. :slight_smile:

Bez jakieś blokady reklam w przeglądarce ani rusz, skoda ze w telewizji nie blokady reklam…

1 polubienie

To co masz w tym systemie ze ci 2,7 GB ramu żre? U mnie na start bierze 1,2 GB - Windows 10 wersja 1809 (modyfikacja). Mam 8GB Ramu

Mam wyższą wersję 1909, oryginał, niemodyfikowana.
Nie można się tak przerzucać komu i ile pamięci RAM system na starcie zabiera bo to zależy od konfiguracji komputera, potrzebnych sterowników do załadowania i tym podobnych rzeczy. Przyjmuje się uśrednioną wartość że Windows 10 po starcie może zabierać do 3 GB RAM.

Testowałem zmula przeglądarkę chyba ,że chodzi o płatny adguard to nie testowałem.

Sprawdziłem tą Opere GX i nie różni się niczym szczególnym przeglądarka jak przeglądarka, ale zostanę przy Chrome jakoś się przyzwyczaiłem…

Sprawdź Brave - najszybsza odmiana Chrome pod Słońcem.

Zobaczę ale chyba zostanę przy Chrome bo nie mam jakiś szczególny wymagań do przeglądarki , i na telefonie też mam Chrome , ale jeszcze sprawdzę tą przeglądarkę…

A wiecie o co chodzi z silnikiem Chromium bo podobno Chrome jest na innym…albo jednak Chrome jest na Chromium, sam już nie wiem…

Niby jest pod telewizję satelitarną jakieś urządzenie co wycisza na czas reklam, ale niby nie działa nocą…

A jaka przeglądarka według was jest najlepsza ? I dlaczego ona i czemu jest lepsza od Chrome…

Dla mnie numer jeden jest FF.

  • duże możliwości personalizacji i ustawień przeglądarki pod swoje własne preferencje.
  • duża ilość pluginów/wtyczek
  • menadżer pobierania plików który otwiera się w drugim oknie. Zamknięcie przeglądarki nie zamyka menadżera który w tle dalej może pobierać pliki.
  • stabilność
  • wygoda w użytkowaniu.

Tak zachwalane opcje prywatności są dla mnie bez znaczenia. Nie interesuje mnie to czy ktoś po drugiej stronie globu sprawdzi na jakie strony wchodziłem, w jaki link kliknąłem, co pobrałem. Jak kogoś to interesuje niech sobie patrzy.

Chyba mi nic nie wyjdzie z zmianą przeglądarki bo i tak zawsze wracam do Chrome a to Brave może sprawdzę ale chyba nic z tego nie będzie i związek nie potrwa długo…FF testowałem kiedyś ale tez mi nie przypadł, chodzi o FireFox ? bo ja to nazywam Mozilla…

Już tylko dwie, jedna do wideo (DRM) a druga do wideokonferencji w przeglądarce.

Ja też tylko dwie: blokera reklam uBlock i Worldwide Radio. Co pokazuje jak mądrze się FF rozwinął. Kiedyś by był funkcjonalny trzeba było zaraz po zainstalowaniu dodać z 10 wtyczek. Teraz tylko jedna, dwie i nic więcej do szczęścia nie trzeba.

Mnie chodziło o to co jest dystrybuowane w plikach “*.DLL” (Windows) a nie *.XPI (Windows, macOS, GNU/Linux i Android).