Opera GX vs Chrome? Wydajność i użycie zasobów itd

Mnie jakoś nieszczególnie uśmiecha się to, że dostawca internetowy wie po jakich stronach biegam.

Za tydzień Edge na Chromium wyjdzie. Może warto sprawdzić przeglądarkę?

Dobra aż założyłem tu konto aby to skomentować. Więc tak jeżeli jesteś graczem przeglądarka jest kozak ma wiele funkcji których nie masz w innych przeglądarkach na przykład: Darmowy VPN limiter zużycia ramu, CPU, sieci i adblocker ale adblocker taki 7/10.

I jeszcze coś do komentarzy niektórych powiedz mi wymieniasz kilka zalet opery GX których w innych przeglądarkach nie masz i mówisz że to zwykła przeglądarka opery… Gó*** prawda kompletnie sie różni od zwykłej opery:

  1. Jest milsza dla oka.
  2. Ma o wiele wiele więcej funkcji
    A o tym Firefoxie to powiem tak jak masz otwartych 10 kart w fiefoxie i 10 kart w chrome to firefox zużywa mniej pamięci(firefox około 400mb a chrome około 500mb)
    Ale jeżeli masz otwartą 1 lub 5 kart to wygrywa chrome
    I kolejny plus że chroni twoją prywatność ale duży minus bo jest moim zdaniem troche przestarzała i mniej miła dla oka. Ale ogólnie to jest zwykła przeglądarka bez jakiś widzimisiów.

A opere GX jak najbardziej polecam

Mnie raczej sprzęt nie ogranicza. I tak, Opera najszybsza i odpala wszystko( niekoniecznie ten GX) Firefox odrobinę wolniejszy, ale najbardziej do dostosowania pod siebie. Akceleracja włączona wszędzie. Cache przeglądarek w RAM, żeby nie zajeżdżać SSD.
Używam naprzemiennie.
Firefox do banków, zakupów itd. Opera do latania po necie.
Odpalone obydwie, zabierają jakieś 2,6 GB RAM