Opera- zniknął mi pasek ten z samej góry

Witam i mam problem…

Korzystam z przeglądarki Opera i ostatnio zniknął mi pasek, który normalnie znajduje się na samej górze (ten gdzie jest logo opery i krzyżyk do zamykania jej) oraz pasek z samego dołu, tzn mając włączoną operę nie widać w ogóle tego paska pulpitu (ze startem i małymi ikonkami)… Proszę o pomoc

wcisnij f11

Próbowałam jako pierwszą z metod, ale to nie to…

Najedź tam myszką, prawy klawisz, Dostosuj, przywróć domyślną konfigurację paska.

Spiker1 , a co ma do tego tryb fullscreen? :slight_smile:

kliknij na znaczek opery a potem “Pokaż pasek menu”

Nie jestem blondynką! :stuck_out_tongue: Próbowałam resetować, nawet operę przeinstalowałam, szukałam w ustawieniach i nic;/

Wstawiam zrzut ekranu o ile to coś pomoże http://imageshack.us/photo/my-images/40 … y1lah.jpg/

Dodane 14.11.2012 (Śr) 21:02

Jak już pisałam, nie mam paska na którym jest logo opery, więc na niego nie kliknę.

Prawym na którejś karcie, Pokaż obramowanie.

Nie mam takiej opcji

Na samym dole menu. Która to Opera? 12.10 ma taką opcję.

No najnowsza opera… jak klikam na karcie prawym przyciskiem to mam takie opcje: http://imageshack.us/photo/my-images/854/63557286.jpg/

No cóż, moja linuksowa wersja pod KDE ma taką opcję i ona włącza i wyłącza obramowanie głównego okna… http://i.imgur.com/03viJ.png

A nie masz już innego pomysłu?

To wybierz z tego Dostosuj > Wygląd > i pobaw się ‘ptaszkami’ na karcie Paski narzędzi.

Też wszystkie próbowałam ;

Mam. C, documents and settings, nazwa usera, dane aplikacji, opera - usunąć - szlag trafi rozszerzenia, historię i zakładki (jeśli nie masz włączonego synchronizowania) ale zostaną przywrócone domyślne ustawienia, oczywiście Opera musi być w tym czasie wyłączona.

A nie jest to okno opery przesunięte do góry, że nie widać paska?

Czy jak weźmiesz Dostosuj>Wygląd>Paski narzędzi>Pokazuj wszystkie paski podczas dostosowywania to ten pasek Ci się pojawia czy nie?

Nie…

Dodane 14.11.2012 (Śr) 21:47

Albo mój komputer jest tak głupi albo ze mną jest coś nie tak ;/ Nie widzę w ogóle folderu Documents and settings…

W głównym folderze napędu C… Włącz ukryte pliki

Otwórz okno Opcje folderów, klikając przycisk Start, klikając kolejno polecenia Panel sterowania, Wygląd i kompozycje, a następnie klikając polecenie Opcje folderów.

Kliknij kartę Widok.

Kliknij kartę Ustawienia zaawansowane, kliknij opcję Pokaż ukryte pliki i foldery, a następnie kliknij przycisk OK.

W Viście/7/8 Docs&Setts = Users (Użytkownicy), tak samo jest z Danymi Aplikacji. W nowszych systemach folder nazywa się AppData. po zaznaczeniu pokazywania folderów ukrytych i systemowych "odkryją się tylko skróty do tych folderów (przeznaczone do aplikacji instalowanych w trybie zgodności z XP). lepiej nauczyć się nowej organizacji plików i katalogów :wink:

o który pasek dokładnie chodzi?

@ninja edit :wink:

już wszystko wiem. nie pasek Ci zginął tylko dekoracja/obramowanie okna (tak jak ktoś wcześniej pisał). ściągnij operę jeszcze raz, odpal intalator i w zaawansowanych opcjach wybierz samodzielną instalację usb. opera zainstaluje się wtedy w trybie “portable” i wszystkie foldery i pliki będziesz miał w jednym miejscu (działanie takie opery nie różni się niczym od tradycyjnie zainstalowanej opery. po za tym, że folder z operą możesz przenosić gdzie chcesz, a ona zawsze będzie działać :wink: ). uruchom i zobacz jak wszystko wygląda. jeśli będzie ok, to przekopiuj do tego folderu pliki, które cię interesują (zakładki itd).