Opinie o Core2Duo e8600

Przymierzam się do kupna Core2Duo E8600 ale zastanawiam się jakie on ma wady i zalety i czy opłaca się go kupić. Oraz czy odczuje różnice przesiadając się z mojego pentiuma na tego C2D

Parametry Core2Duo:

3.33GHz 2 rdzenie

FSB 1333MHz

L2 Cache 6MB

Obsługuje : MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSE4,

a mojego obecnego to:

Pentium D 805

2.66MHz 2 rdzenie

FSB 533MHz

L2 Cache 2MB

Obsługuje : MMX, SSE, SSE2, SSE3, EM64T


Czy różnica była by odczuwalna i czy Tego C2D się łatwo kręci? ( czytałem że jakiś gostek podkręcił do 6.50GHz!)

jak ja bym kręcił to nie za dużo do 3.6 lub 3.5.

A więc co myślicie o tym procku? Pieniądze mam już w skarbonce uzbierane wiec tylko czy opłaca mi się go kupić?

z góry dzięki za pomoc

PS: ma on odblokowany mnożnik?

PS2: C2D ma architekturę 45 nanometers a Pentium 90 nanometers. O co z tym chodzi bo nie za bardzo czaje?

Różnica będzie znaczna biorąc pod uwagę pamięć podręczną i FSB oraz architekture. Podkręcanie tego C2D do 3,5Ghz to coś śmiesznego ;] na boxie dojedziesz do 4GHz a z dobrym chłodzeniem… :slight_smile:

osobiście radziłbym kupić tańszego e8400 i dobre chłodzenie np. Pentagram Karakorum i podkęcić go na ponad 4GHz

E8600 jest dobrym prockiem, ale jak na razie mało kto go ma bo jest nieopłacalny jeśli chodzi o współczynnik cena-jakość

ja wole kupić te e8600 bo zawsze ma to trochę więcej oryginalnie. a jeszcze 1. bo mam nowe chłodzenie Click

I się zastanawiam co będzie wydajniejsze? Box czy ten Freezer?

a no i jeszcze o co come z tą architekturą i jaki jest mnożnik tego procka oraz czy zablokowany?

Mnożnik zablokowany nie będzie spokojnie.Co do samego procka-stary bierz jak najszybciej-toż to super sprzęt.

A wie ktoś może jaki jest ten mnożnik?

I może ktoś to posiada tego procka by się też wypowiedział? Chętnie posłuchał bym wrażeń.

Tutaj jest artykuł o e8600:

http://pclab.pl/art33511.html

Właśnie mnożnik jest zablokowany, a podkręca się FSB.

e8600 (zależy za jaką kasę) ogólnie nie opłaca się kupować, niewiele lepszy od e8400, a znacznie droższy.

Różnicę na pewno odczujesz.

Dość łatwo i dobrze się kręci tego e8400 (to grupa overclockerska chyba była, na ciekłym azocie zasuwała).

Z tą architekturą to chodzi o to, że miniaturyzację wnętrza procesora, przez co zużywa on mniej prądu i wydala mniej ciepła.

e8400 ma mnożnik 9, e8600 ma 10.

Co do chłodzenia to bierz Karakorum.

że co brać? bo nie czaje.

Czy zamontować tego Freezer 7 Pro czy boxa ?

spodobał mi się mnożnik x10

PS: Na końcu artykułu pisze:

i moje pytanie, gdzie na pudełku ( jak będę kupował w sklepie ) jest napisane z jakiej to serii?

E8600 ma ma już E0. Chodzi o to że wejdą procki takie jak np. E8400, czy E8500 i to na nie należy zwracać uwagę jaka mają serię.

aha, czyli różnica będzie odczuwalna i brać?

Może w google wpisać i sprawdzić co to Karakorum? Lepiej właśnie takie chłodzenie kupić.

To, że podoba Ci się mnożnik 10, to nie znaczy, że masz tak za niego przepłacać.

Sprzedawca powinien dokładnie Ci powiedzieć z której to serii. e8600 chyba tylko na e0, a starsze e8x00 na razie chyba są tylko c0 i trzeba czekać, aż się pojawią.

Ta różnica wydajności na razie nijak się ma do różnicy cenowej. Bierz e8400, bo 8600 się nie opłaca. No chyba, że nie masz co z pieniędzmi robić i za niewielką różnicę jesteś gotów sporo przepłacić.

40 funtów to nie tak dużo

PS: czy po zmianie Procka będę musiał na nowo windę instalować jak to jest z płytą główną?

No jak dla mnie ponad 150zł różnicy to jest za dużo, na taką różnicę wydajnościową, przez co w moim przekonaniu nie opłacalne jest kupować e8600. Ale oczywiście jak masz kasę, to bierz co najwydajniejsze, ale ja wolałbym sobie na skrzynkę piwa kupić…

Po zmianie samego procesora nie trzeba przeinstalowywać, ale Ty chyba masz starą platformę, więc będziesz musiał zmienić płytę główną, więc bez przeinstalowania systemu raczej się nie obędzie.

Jaki dokładnie masz teraz zestaw i co chcesz kupić?

mam Asus P5n-E SLI kupioną z myślą o tym procku

I leży sobie? A system zainstalowany na dysku podłączonym do innej płyty? Jeżeli tak to reinstalacja będzie konieczna. A czy przypadkiem dodatkowo nie będziesz musiał wymienić RAM’u i karty graficznej? Jakie gniazda ma ta stara płyta?

kilknij w konfiguracje mojego kompa w podpisie i siebie przeczytaj. Mój pentium działa tera na tym asusie. z kąt ty wytrzasnąłeś jakaś starą i nową płytę że mam? Posty chyba pomyliłeś…

http://support.asus.com/cpusupport/cpus … 5N-E%20SLI

Ups, faktycznie mój błąd, nie zauważyłem jaka to płyta. :slight_smile:

Po włożeniu nowego procesora powinno wszystko działać jak wcześniej (a w zasadzie szybciej), więc powinno obejść się bez reinstalacji. Chociaż jakbym miał taką okazję to bym chyba przeinstalował system (tak hobbystycznie :slight_smile: ).

Na jaki zakup się ostatecznie decydujesz?

Co do zasilacza, to viewtopic.php?f=19&t=245975&start=0&st=0&sk=t&sd=a miałeś pod koniec niepokojące oznaki tego, że niebezpiecznie jest pakować coś nowego pod ten zasilacz. Ja bym nie ryzykował…

to nie czaje czemu ten zasilacz nie jest dobry? bo nie znana firma?

dsc00954vc0.th.jpgthpix.gif

dsc00953fb1.th.jpgthpix.gif

Dokładnie…

To że napisane 650W, to nie znaczy, że taką moc uciągnie, nie wiadomo jak trzyma napięcia i jak się zachowa przy kręceniu. Dopóki nie wiadomo z czym się ma do czynienia (tego Atriksa to nawet google słabo zna) nie wiadomo jak się zachowa.

Osobiście bym nie ryzykował, ale są ludzie, którzy na 350W Feel’u I chcą kręcić…

Jak masz kasę na e8600, to zaoszczędź trochę i kup e8400, a w zamian weź pewny zasilacz (OCZ SXS 500W rev.2, albo jakiegoś Corsair’a).