Opinie o PLAY/P4 2018

Wg mnie to właśnie bardzo wiele wnosi :wink:

Testowanie na prepaidzie to słyszna opcja. Aktualnie jestem w Orange i postanowilem przejsć na prepaid PLAY. Jezeli ktoś ma jeszcze telefon w PLAY czy to na karte czy abonament to zapraszam serdecznie do dyskusji :wink:

W Play jestem prawie od początku (brałem abo na pierwsze urodziny sieci w 2008 roku), zawsze abonament. Jakiś większych przygód nigdy nie miałem… Zasięg w miastach dobry, w trasie raczej taki sobie, ale porównując z Orange czy T-mobile ani lepiej ani gorzej. Jeśli będziesz korzystał dużo w mniejszych miejscowościach gdzie nie ma nadajników Play, to odpuść, roaming krajowy obecnie nadaje się raczej na awaryjne okazje, do rozmów i wiadomości. W sumie w play nic mnie jakoś szczególnie nie trzyma, ale gdy kończy się umowa zawsze otrzymują/negocjuję na tyle sensowną ofertę, że nie chciało mi się zmieniać sieci. Co do priorytetów, to według moich doświadczeń większy mają ludzie z ofertami firmowymi, a abo konsumenckie racze nie różni się w tym względzie od prepaid (oczywiście mowa o nadajnikach sieci macierzystej). Jeśli w miejscu używania masz nadajniki większości sieci, to zerknąłbym jakie usługi poza podstawowymi dany operator oferuje, można w ten sposób zaoszczędzić jeśli z czegoś rzeczywiście będziesz korzystał.

W ogóle przy którymś przedłużaniu w Play analizowałes inne oferty czy myślisz, że takie cuda wynegocjowałes, że nie ma sensu się przenosić??

Analizowałem za każdym razem. Nigdzie też nie pisałem o cudach, tylko o sensownej ofercie.

aż jestem ciekaw czy po tylu opiniach znajdzie sie ktoś, kto pochwali, ceni Play : )

Ludzie i tak pchają się do Play-a, a ja za nic tego pojąć nie mogę po 3 latach u nich i jak narazie najgorsza siec w Polsce, potem Orange bo niby wszystko ładnie, ale debili zatrudniają i na infolinii sie nie dogadasz, a w salonach czy punktach to ma się ochote odstrzelić to towarzystwo doborowe. Zostało kiedyś przetestowac Plusa, ale jak taka sama jakośc jak telewizji w Cyfrowym Polsacie i obsługi to będę unikał jak ognia. Ale pamiętajmy reklama jest jak religia i ma dar niesamowicie przekonywujący, a ludzie zawsze leca na łądne teksty w reklamach bo jak niektórzy powiedzą, po co mam moze troszkę przepłacić u innego jak będzie to samo, a potem lament. W tej chwili na firmę T-Mobile jest bez konkurencyjny dając za 60 zł netto nielimitowane wszystko, włącznie z internetem tylko predkośc internetu do 20Mb/s zarówno na dodatkowej SIM jak i w telefonach podłączonych do całej taryfy Magneta Biznes, podobnie dla prywatnych. Nie ma takiego czegoś ani Plus, ani play, a tym bardziej Orange.

1 polubienie

troche to nie pojęte dla mnie. Praktycznie wszyscy tu jęczą i narzekają - nawet na Orange. Zabawne. Nie rozumiem czego oczekujecie od sieci komórkowej ? a w tym przypadku od Play’a : )

Jakości usług, jakości internetu

W T-Mobile jakość jest i coraz więcej ludzi to potwierdza. Internet bez limitu danych, z prędkością do 20Mb/s i jest, potrafi 25Mb/s miec, z predkościa do 60Mb/s tez jest nawet u mojego brata, który ma 2,5 km do BTS’a. W Play nawet na karte jak 10Mb/s ujże to mozna powiedziec WOW.

To po co płacić za coś co nie daje jakosci tylko reklamę z Kurdej-Szatan jakby w dodatku ładniejszych kobiet nie było, a ona się podnieca w tych reklamach jakby nigdy się nie kochała.

Nie rozumiem czego ty oczekujesz? Chciałeś opinii to dostałeś. Jest ich wystarczająco dużo żeby wyciągnąć wniosek a w tym momencie jedyne co widzę to poszukiwanie przez ciebie jakiegokolwiek argumentu żeby jednak wybrać I tak wcześniej ustalonego operatora.

W takim wypadku jaki jest sens szukania opinii z zewnątrz skoro trzyma się z góry ustalonych przekonań?

1 polubienie

60zł netto za abonament z nielimitowanymi połączeniami i sms? :smiley: Deczko zdzierstwo - w Play mam po 19zł :wink:

Play był spoko zanim zmienili warunki roamingu krajowego - wcześniej na obcych nadajnikach mieli przepustowość natywną wynikającą z technologii połączenia, potem włączyli kranik. Niestety już zdążyłem przedłużyć z nimi umowę.

To fakt. Już wcześniej wspominałem, że jakość usług spadła u nich mocno. Szczególnie poza dużymi aglomeracjami.

W tym internet bez limitu danych z prędkością do 20 Mb/s na wszystkich numerach w pakiecie. Masz takie coś w play?? T-Mobile daje bez limitu danych, a play do 100GB transferu.

Radzę Ci zagłębić się w regulamin usługi.
Nawet jeśli nie ma podanej konkretnej ilości danych, po których operator nakłada lejek to tak czy owak istnieje zapis o możliwości obniżenia prędkości w związku ze zbyt dużym obciążeniem sieci.

Skoro po pobraniu ponad terabajta danych nie dostałem żadnego lejka to raczej nie ma takiego zapisu a na pewno trudno o jego zastosowanie w zwykłym, miesięcznym korzystaniu.

Internetu mam limit 10GB do którego nigdy się nawet nie zbliżyłem. Nawet do połowy.
Co ty na telefonie pirackie gry z torrentów ściągasz? Wydawało mi się że porównujemy tutaj oferty telefoniczne, a nie internetowe.

A mi dzisiaj wyskoczył komunikat o “przekroczeniu dziennego limitu”, który ustawiłem na 1GB. Okazało się, że powodem było przejrzenie kilku nowych playlist na Spotify (kilkadziesiąt utworów). Wszystko w ciągu niecałej godziny. 10 GB w miesiąc? Żaden problem

Znajdzie się więcej takich użytkowników i lejek dostaną. Operatorzy zawsze muszą się zabezpieczyć.

Przed czym? Po kablu też dostajesz limity? Czasy pakietów na internet powoli się kończą bo nawet w Polsce ludzie w końcu zrozumieli że to jest absurd i najzwyklejsze obdzieranie z kasy.