Opóźnienie w dostawie W7 - przedsprzedaż Vobis

Pytanie do osób które wzięły udział w przedsprzedaży Windows 7 przeprowadzonej przez Vobis.

Czy podobnie jak ja otrzymaliście e-mail z informacją o opóźnieniu wysyłki systemu związanym z “problemami logistycznymi firmy Microsoft”?

Czy ktoś się orientuje o co chodzi i kiedy nabyte przez nas oprogramowanie trafi do odbiorcy?

Pozdrawiam

bshbc

Proponuję napisać do sklepu.

Ja proponuje zadzwonić… nie raz otrzymywałem odpowiedź po 2-3 dniach.

Wszechmocny Vobis znowu przedobrzył,pisanie do sklepu nic nie pomoże.Zawarli umowę ? Niedotrzymali warunków ? Niech dają upust.Wiadomo,że rozprowadzenie kikuset tysięcy kopii potrwa.Stać ich na wysłanie do Redmond kuriera i dopilnowanie sprawy na miejscu.

Jeżeli pisali że prowadzą “przedsprzedaż” a teraz piszą że są opóznienia, masz prawo zerwać umowę i nie kupować Windowsa, ze względu na nie dotrzymanie terminu ( jeżeli taki był ), nie ważne jaka jest przyczyna.Powiedz ładnie panu że już na torrentach jest Windows 7 Home kopia 1:1 a wy nadal nie macie Windowsu.

Po drugie Vobis to syf a nie sklep moim zdaniem, wiem bo kiedyś kupowałem tam laptopa

A gdzieś była informacja(pewnie na vortalu też) że polska wersja będzie opóźniona o kikanście dni i prawdopodobnie pojawi się w sprzedaży w połowie listopada , a to co na “warezie” to nie są wersje ostateczne w dodatku “sztucznie” spolszczone i niejdenokrotnie zawierające mase "materiału " szpiegującego.

Zbych1 ,

Eeee…tam. Nie wiem skąd się biorą takie legendy. Polska wersja Windows 7 jest u dystrybutorów od tygodnia i nie ma żadnego problemu z jej zakupem. To, że Vobis się nie wyrobił to wyłącznie problem tej firmy a nie Microsoftu, który od dawna jest przygotowany do sprzedaży tej wersji systemu

tu coś znalazłem ale to i tak nie to bo tam gdzie czytałem to wyraźnie pisało że pojawi się gdzieś w połowie listopada

http://media2.pl/technologie/57546-wind … zgiem.html

Żal mi Ciebie, wstawka z dzisiaj :

Ja nie ściągam bo mam Vistę i raczej przy niej zostanie

Zawsze gadacie że są jakieś programy szpiegujące ciekawe po co cię mają szpiegować Zbych1 , jak nie wiesz co to 1:1 to :x

A mi Ciebie żal bo wierzysz w to co każdy może napisać , dla ciebie Fiat będzie Audi jeżeli na fiacie pojawi się znaczek audi. mógłbym Ci setki takich stron dać i na prawie każdej pisze “wersja ostateczna” “orginał jaki pojawi się w sprzedaży” to są tylko bezsensowne dopiski. I zobaczymy czy jutro w polskich sklepach pojawi się nowy system , bo tak w twoim opisie jest napisane , nie pojawi się bo polska wersja nawet do “tłoczni” jeszcze nie trafiła . No już przeczytałem opinie o tej wersji finalnej i kopi 1;1 , i pytam jaka to jest wersja orginalna skoro zawiera botloadery przy pomocy których system można aktywować na odpowiednich i wybranych modelach komputerów , jaki to jest orginał 1;1 skoro można z niego zainstalowac dowolną wersje systemu w tym najdroższą?? smiechu warte , od kiedy na torrentach pisze się prawde?? śmiechu warte.

Vobis nieoficjalnie mówiąc nie miał żadnej umowy z Polskim oddziałem Microsoft dot. zamówienia Windows7 przez cały czas byli zdziwieni że Vobis ma we swojej ofercie ten system :shock: i to w takiej cenie. Prawdopodobnie Vobis próbował zamówić tyle krążków tuż przed premierą i tak to się skończyło…

Każdy kto zamówił 7 w Vobisie ma tego samego e-mail’a i niestety teraz trzeba czekać aż Microsoft zlituje się nad nimi i da im te pudełeczka :x

Ale tak na marginesie powinni coś teraz dorzucić w zamian za zwłokę i przekroczenie terminu 22 Października. To tylko moja mała fantazja :razz:

sporo osob w polsce ma juz od dzis sevena BOX…

http://img16.imageshack.us/i/img1017sd.jpg/

http://img2.imageshack.us/i/img1018kp.jpg/

http://img2.imageshack.us/i/img1019m.jpg/

http://img96.imageshack.us/i/img1017u.jpg/

http://img243.imageshack.us/i/img1021t.jpg/

http://img2.imageshack.us/i/img1022i.jpg/

http://img188.imageshack.us/i/img1018gw.jpg/

skąd?

no właśnie czuje się oszukany system miał być w dniu premiery! !!

Pragniemy poinformować naszych naszych użytkowników, ze system Windows 7 jest już dostępny w sprzedaży!

Realizowane są zamówienia na wszystkie wersje w licencji OEM oraz Home Premium w licencji BOX i Upgrade (uaktualnienie). Wersje BOX Professional oraz Ultimate pojawią się natomiast w sprzedaży w Polsce w pierwszych dniach przyszłego tygodnia.

System można zakupić w sklepie z oprogramowaniem i sprzętem Microsoft MS-Sklep.pl: sklep-ms.pl/4,1,1,kategoria,Windows_7.aspx

W razie jakichkolwiek pytań na temat systemu, sposobów licencjonowania, wyboru wersji lub cen zapraszamy do kontaktu z konsultantem sklepu Sklep-MS.pl.

Takiego maila otrzymałem o 21:00

Kolegi , zdjęcie z 18.10

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php? … 96877f9c6e

no nie do końca bo wersji BOX windows 7 Home PL nie dostanie się , nigdzie nie ma są wersje oem i upgrade, więc coś jest nie tak

a to pisze Vobis

Status zamówienia został zmieniony. Nowy status: Transfer dystrybucja-filia.

W związku z problemami logistycznymi firmy Microsoft nastąpiło opóźnienie w dostawie zamówionych pakietów przedsprzedażowych systemu Windows 7. Pragniemy Państwa najmocniej przeprosić za wynikłe niedogodności. Jednocześnie obiecujemy, że dołożymy wszelkich starań, aby przesyłka dotarła do Państwa możliwie jak najszybciej. Będziemy Państwa na bieżąco informować o statusie zamówienia i spodziewanym terminie dostawy.

Pragnę Pana zapewnć, że w chwili obecnej żaden sklep w Polsce nie posiada tej wersji systemu Windows 7. Opóźniona została dostawa do całego kraju, nie tylko sieci Vobis. Proszę zwrócić uwagę na dostępność tej wersji w innych sklepach internetowych. Komputronik informuje o chwilowym braku towaru, natomiast sklep-ms.pl w ogóle nie podaje dostępności. Na dzień dzisiejszy dotarły do Polski jedynie wersje Upgrade (i być może te ma zamiar sprzedawać Makro) i wersja Proffessional BOX.

Może ktoś z MS polska coś powie na ten temat? a może dobreprogramy?

sklep-ms chyba jednak ma te boxy:

http://www.centrumxp.pl/Aktualnosci/5139.aspx

http://sklep-ms.pl/122,1,1,kategoria,Professional.aspx

wiec coś vobis kręci…

W regionalnych odziałach microsoftu w wielu państwach odbyła się dzisiaj premiera windowsa 7 , pokaz zaprezentowano zaproszonym gością jak i dziennikarzą , w każdym prawie z krajów europejskich zaprezentowano pokazy w ojczystym języku kraju , ale nie w polsce , w polsce zaprezentowaną wersje po angielsku , dlaczego?? a co my polacy nie mamy własnego języka , czy to popis nieudaczników z polskiego odziału microsoftu?? czy może znowu spolszczenie windowsa 7 powoduje jakieś problemy tak jak w przypadku pierwszych wydań Visty.